ΒΟΛΕΪ

Μαγικός πόντος στο Αυστραλία - Βραζιλία

Έναν απίθανο πόντο είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν όσοι είδαν την αναμέτρηση Αυστραλία - Βραζιλία για τον 1ο όμιλο του World League. Δείτε τις εντυπωσιακές άμυνες που έβγαλαν οι γηπεδούχοι.

Μπορεί η Αυστραλία να παραμένει στην τελευταία θέση του 1ου ομίλου του World League και να μην έχει ελπίδες πρόκρισης στην τελική φάση της διοργάνωσης, αλλά τουλάχιστον οι παίκτες της προσφέρουν θέαμα.

Έτσι και στην αναμέτρηση με την πανίσχυρη Βραζιλία στο Σίδνεϊ, κι ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 2-0 στα σετ (νίκησαν με 3-1 τελικά), στο 3ο σετ παρακολουθήσαμε μία από τις καλύτερες φάσεις της χρονιάς. Οι Αυστραλοί έβγαλαν εντυπωσιακές άμυνες με τους Τομ Έντγκαρ και Τομ Ντάγκλας-Πάουελ, με τον τελευταίο μάλιστα να παίρνει και τον πόντο με μπλοκ -άουτ.