Ξεχωρίζουν τρεις, μάχη σε έναν υποόμιλο

Ξεχωρίζουν τρεις, μάχη σε έναν υποόμιλο

Ηλυσιακός, Πανιώνιος και ΕΟ Σταυρούπολης έχουν πάρει κεφάλι στη μάχη ανόδου στους υποομίλους της Α2 βόλεϊ των γυναικών. (VIDEO)

Με αρκετά ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις συνεχίστηκε η Α2 βόλεϊ των γυναικών και οι τέσσερις υποόμιλοι των ομίλων της. Τρεις ομάδες έχουν πάρει μικρό προβάδισμα, ενώ μεγάλη μάχη φαίνεται ότι θα έχουμε στον Α' υποόμιλο του Β ομίλου της Α2.

* Κάτι από ντέρμπι αιωνίων θυμίζει το συγκεκριμένο στιγμιότυπο με τη Φραγκιαδάκη να καρφώνει απέναντι στην Καλαϊτζίεβα.

Τρένο ο Ηλυσιακός, από κοντά Θέτιδα και Αιγάλεω

Με τον Ηλυσιακό να συνεχίζει με το απόλυτο σε νίκες και βαθμούς πραγματοποιήθηκε η τρίτη αγωνιστική του Α υποομίλου του Α ομίλου της Α2 βόλεϊ γυναικών. Η ομάδα των Ιλισίων πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Αλίμου με τον Λιόση να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτριες.

Στη δεύτερη θέση βρίσκεται η Θέτιδα Βούλας η οποία άφησε βαθμό εντός έδρας κόντρα στην Αγία Παρασκευή σε ένα ματς που θύμισε κάτι από τα παλιά ντέρμπι Παναθηναϊκού - Ολυμπιακού. Στη Θέτιδα αγωνίζεται μεταξύ άλλων η Ελένη Φραγκιαδάκη, ενώ στην ομάδα των Βορείων Προαστίων η Μαρίνα Καλαϊτζίεβα.

Την ίδια ώρα το Αιγάλεω πήρε τη νίκη με 3-1 κόντρα στο ΦΟ Βριλησσίων και μείωσε τη διαφορά του από τη Θέτιδα στον πόντο, ενώ ο ΖΑΟΝ πήρε το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα και ξέφυγε από τις υπόλοιπες ομάδες που βρίσκονται από τη μέση της βαθμολογίας και κάτω.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΑΟ Αιγάλεω - ΦΟ Βριλησσίων 3-1 (25-23, 25-17, 22-25, 26-24)

Αιγάλεω (Αντωνιάδη - Τσικόγια): Βλάχου, Μολδοβανίδη, Μανώλικα, Ιωάννου, Λαμπιτσάκη, Μπιτσάκου, Οικονομοπούλου -λ/ Ανασταδιάδη -λ, Κουλοπούλου, Γρίσπου

Βριλήσσια (Ατσιδαύτης): Μικρουδάκη, Γκότζη, Μαβιλίδη, Παπουτσάκη, Παπαστεργίου, Κωνσταντέλλου, Μπουζουνιεράκη -λ / Βασιλακοπούλου, Γκότση, Τσαρακλή

Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΑΣΣ Αναγέννηση 3-0 (25-18, 25-17, 25-22)

ΖΑΟΝ (Μπλάμη): Μπαφατάκη, Γιαννακοπούλου, Καλαϊτζάκη, Τσατσούρι, Κιστάκη, Κιουτσιούκη, Ξηντάρα -λ / Νικολέτου -λ, Σαρηγιανόγλου, Αναστασίου

Αναγέννηση (Μηλιώνης): Σκορδά, Σαπαφέφσκα, Ανδρεαδάκη, Φράγκου, Μάτα, Κνήτη, Κρητικού -λ / Γεωργακοπούλου, Μαραθοκαμπίτου, Σερασκέρη

ΑΣΠ Θέτις - ΑΕ Αγίας Παρασκευής 3-2 (23-25, 21-25, 25-21, 25-15, 15-8)

Θέτις (Παπαθανασίου Χρ.): Λεωνίδου, Φραγκιαδάκη, Μελετιάδη, Χριστοδούλου, Τουρνάκη, Φωτεινού, Καραμπαλή -λ/ Κερασιώτου -λ, Ζήση Χ., Ζήση Π.

Αγία Παρασκευή (Αμαριανάκης): Καλαϊτζίεβα, Θωμαΐδου, Δρούγκα, Λάιου, Κόλλια, Σύλλα, Τικταπανίδου -λ /Πόγκα -λ, Πισιριτζή, Θεολόγου, Καβριγιάννη

ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΠΣ Αλίμου 3-0 (25-11, 25-16, 25-13)

Ηλυσιακός (Λιόσης): Ράγκου, Χαμπηλωμάτη, Μπέμπη, Σωτηρίου, Λιαρούτσου, Κωνσταντίνου, Θύμο -λ / Βακαλοπούλου, Τσιγαρίδα, Χάνδρη, Χαρίση, Δασκαλοπούλου

ΑΠΣ Αλίμου (Παπαθανασίου Κ.): Δήμου, Καλαφατάκη, Κασκούτη, Δημητρίου, Αντώνη, Περγάντη, Μούργη -λ

Επόμενη αγωνιστική

Σαβ 14 Νοε, 14:00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣΠ Θέτις

Σαβ 14 Νοε, 00:00 ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΑΟ Ηλυσιακός

Σαβ 14 Νοε, 00:00 ΑΠΣ Αλίμου - Ζηρίνειος ΑΟΝ

Σαβ 14 Νοε, 00:00 ΦΟ Βριλησσίων - ΑΣΣ Αναγέννηση

ΑΟ Αιγάλεω - ΡΕΠΟ

Μόνος πρώτος ο Πανιώνιος

Ο Θρίαμβος έχασε με 3-1 από την Πετρούπολη και αυτό το εκμεταλλεύτηκε ο Πανιώνιος. Η ομάδα του Κωστακόπουλου επιβλήθηκε με το ίδιο σκορ επί του Μεσσηνιακού στη Νέα Σμύρνη και πλέον βρίσκεται μόνη πρώτη στο Β' υποόμιλο του Α' ομίλου.

Την πρώτη της ήττα γνώρισε και η Κόρινθος η οποία έχασε εκτός έδρας από την Παλλήνη με 3-2 σετ. Ντέρμπι είχαμε και στη Νέα Φιλαδέλφεια. Εκεί ο Ιωνικός φιλοξένησε τον Ακρίτα με τις γηπεδούχες να κάνουν την ανατροπή και να παίρνουν τη νίκη με 3-2.

Στο τελευταίο ματς του ομίλου ο Γ.Σ. Χαλανδρίου πήρε το πρώτο του τρίποντο αφού επιβλήθηκε με 3-0 επί του ΑΓΟ Ευρυάλης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΓΣ Πανιώνιος - ΓΣ Μεσσηνιακός 3-1 (25-16, 25-22, 23-25, 25-14)

Πανιώνιος (Κωστακόπουλος): Τσιώνη, Πανταζή, Τσουμήτα, Οικονομάκη, Κούρδογλου, Ευθυμίου, Παπαδάκη -λ / Λεζίνο, Μπακοδήμου, Φάκη, Μερκούρη, Μαγγίνα,

Μεσσηνιακός (-): Φωτεινάκη, Σούρη, Κωνσταντοπούλου, Σκλήρη, Χειλαδάκη, Ραμούνδου, Τσαμπάτη - λ / Μπούνα -λ, Παναγοπούλου, Σπανού, Τσούλου, Μπέση

ΑΣ Ιωνικός - ΑΟ Ακρίτας 3-2 (24-26, 25-20, 22-25, 25-9, 15-10)

Ιωνικός (Θανέλλας): Βάγια, Μαγκανάρη, Κελεσίδη, Γάτου, Γκότση, Κασδοβασίλη, Γεωργίου -λ / Καρούζου -λ, Βλάχου, Βελούδη

Ακρίτας (Μυτσκίδης): Χάσκου, Νιάρχου, Ορφανέα, Καραχάλιου, Νικολακοπούλου, Ιωσηφίδη, Παυλέα -λ / Κατσαρού, Κουκούτη, Μαντούδη,

ΓΣ Πετρούπολης - ΑΟ Θρίαμβος 3-1 (25-18, 25-18, 20-25, 25-16)

Πετρούπολη (Αποστολογιωργάκης): Χρυσοσπάθη, Κατσίμπουλα, Σκλιβανίτη, Μπουτζουρίδου, Μπαντίδου, Καπνιά, Κανελλοπούλου - λ / Ρίζου -λ, Δημητροπούλου, Φλωροπούλου

Θρίαμβος (Σάκκουλα): Νικολαΐδη, Παυλοπούλου, Πεδουλάκη, Εικοσιπεντίδου, Χαραλάμπους, Στρατίκη, Μαθιουδάκη -λ / Σταμάτη, Δρούγκα

ΑΟ Παλλήνη - ΑΣΠ Κορίνθου 3-2 (25-23, 22-25, 25-15, 18-25, 15-7)

Παλλήνη (Τουρνάκης): Πολίτη, Καραμπάγια, Σκλάβενα, Τζίμα, Γιαννέλου, Οικονομοπούλου, Μπάγια -λ / Κούρτη -λ , Στάθη

Κόρινθος (Ανδρεόπουλος): Μπόκα, Παναγοπούλου, Βακαλόγλου, Θώδη, Δορμπαράκη, Κωστάμη, Βατουσιάδη -λ / Δημητροπούλου -λ, Μπαλδώκα, Αλατζάκη, Καραγωντζίτη

ΑΓΟ Ευρυάλης - ΓΣ Χαλανδρίου 0-3 (19-25, 19-25, 21-25)

Ευρυάλη (Γκούντας): Μέξη, Μπαβάκου, Κατσιλιέρη, Κώτουλα, Ζούρου, Αναγνωστοπούλου, Μανώλη -λ / Ταμπάκη, Ριζοπούλου, Κουντουρά, Δράκου, Ηλιακοπούλου

Χαλάνδρι (Περρόπουλος): Συκιώτη, Γκόγκου, Πανοπούλου, Χριστοδούλου, Μπαϊράμι, Μαλουσάρη, Κολομητρούση -λ / Πασσιά, Θανοπούλου, Φωκιανο

Επόμενη αγωνιστική

Σαβ 07 Νοε, 18:00 Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 - ΑΣ Ιωνικός

Σαβ 07 Νοε, 19:00 ΑΣΠ Ίωνες - ΓΣ Πανιώνιος

Σαβ 07 Νοε, 20:00 ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟ Παλλήνη

Κυρ 08 Νοε, 18:00 ΑΟ Ακρίτας - ΑΓΟ Ευρυάλη

Κυρ 08 Νοε, 19:30 ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣ Πετρούπολης

ΡΕΠΟ - ΑΟ Θρίαμβος

Οδηγεί την κούρσα η Νέα Γενεά

Στην πρώτη θέση του Α υποομίλου του Β ομίλου της Α2 πέρασε η Νέα Γενεά. Οι παίκτριες του Σταυριανίδη επιβλήθηκαν εύκολα με 3-0 σετ επί του Ναύαρχου Βότση και πλέον βρίσκονται μόνες πρώτες στην κορυφή.

Όπως στους άνδρες έτσι και στις γυναίκες η αναμέτρηση ανάμεσα στην Ελπίδα και ΑΣ Γιάννενα κρίθηκε στο τάι μπρέικ με την ομάδα των Αμπελοκήπων να πανηγυρίζει τη νίκη με 3-2. Ο Ποσειδών Βέροιας πανηγύρισε τους πρώτους του βαθμούς μετά από τέσσερις αγώνες αφού επιβλήθηκε με 3-2 σετ επί του Καμπανιακού, ενώ η Νίκη Αλεξανδρούπολης πέρασε νικηφόρα από τα Γιάννενα επικρατώντας του τοπικού Ηρακλή με 3-0.

Δείτε το βίντεο του deltasports.gr από τον αγώνα Ποσειδώνας Βέροιας - Καμπανιακός

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας - ΑΣ Καμπανιακός 3-2 (20-25, 25-17, 21-25, 25-18, 15-13)

Ποσειδώνας (Λουκάς): Κυριαζάκη, Κυριακίδου, Τσιούχα, Τσαουσοπούλου, Μοσχά, Γαλλίκα, Γρηγοριάδου -λ / Ντακοπούλου.

Καμπανιακός (Αγγουράς): Ρογκότη, Ακριβοπούλου, Ροϊδου, Μητροπούλου Κρ., Φαλέγκου, Μητροπούλου Ολ., Ιωαννίδου, Παππά -λ / Δόγρανλη-λ, Κουντουρά, Κελπέκη, Παρασκευαΐδου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Γιάννενα 3-2 (21-25, 24-26, 25-15, 25-11, 15-9)

Ελπίδα (Χρυσομαλλίδης): Σεφεριάδου, Παπάζογλου, Μπολέτου Μ., Ντολοπούλου, Νώτη, Καλαντάτζε, Σουπιώνη -λ / Ευγενίδου-λ, Λουτατίδου, Γκοβεδάρου, Καραμούτσα, Τσιουτσιούδη, Βουγιουκλίδου

ΑΣ Γιάννενα (Ζαρκαλής): Μαγκλάρα Γ., Μαγκλάρα Χ., Κλούμπα, Ασημακίδου, Χατζηγιαννάκου, Παπάζογλου, Στεφάνου -λ / Καλύβα -λ, Ντέρου, Χαρατζόγλου, Λάγκα, Τζαλαλή.

ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΜΑΣ Νέα Γενεά 0-3 (21-25, 15-25, 18-25)

Ν. Βότσης (Δεληγιάννη): Σωτηρίου, Χατζηεφραίμογλου, Θεότη, Σακαράκη, Λυκούδη, Σφυρίου, Παπαδοπούλου - λ / Κανταρτζή -λ, Σαρλή, Ασλανίδου, Φραγκουλίδου, Γκρεμηλογιάννη

Νέα Γενεά (Σταυριανίδης): Φαλιάγκα, Βασίλα, Βελίκοβα, Μπάγγου Ε., Καραντζοπούλου, Μιχαλιού, Καραπαλίση -λ / Κολοκυθά.

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 0-3 (17-25, 21-25, 18-25)

Επόμενη αγωνιστική

Σαβ 07 Νοε, 18:00 ΣΑΑΚ Ανατόλια - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας

Σαβ 07 Νοε, 20:00 ΑΣ Καμπανιακός - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων

Κυρ 08 Νοε, 18:00 ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Ελπίς

Κυρ 08 Νοε, 18:00 ΑΣ Γιάννενα - ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης

ΜΑΣ Νέα Γενεά - ΡΕΠΟ

* Ακόμα μία νίκη πήραν τα κορίτσια του ΕΟΣ

ΕΟ Σταυρούπολης 4Χ4, χωρίς σετ οι φιλοξενούμενοι

Με την τέταρτη συνεχόμενη νίκη και πάλι με 3-0 σετ κόντρα στον μαχητικό και φιλόδοξο Ασκληπιό συνέχισε την πορεία του ο ΕΟ Σταυρούπολης. Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα της Θεσσαλονίκης είναι μόνη πρώτη με 12 βαθμούς.

Η μόνη ομάδα που τον κυνηγά είναι οι Μακεδόνες οι οποίοι με τη σειρά τους επιβλήθηκαν με 3-0 σετ επί του Ηρακλή και έχουν το απόλυτο σε τρεις αγώνες (σ.σ. έχουν κάνει ήδη το ρεπό τους). Στα άλλα δύο ματς του Β' υποομίλου του Β' ομίλου οι γηπεδούχοι ήταν και πάλι οι νικητές.

Η Ένωση Ελασσόνας νίκησε με 3-0 τον Πήγασο Πολίχνης, ενώ η ΕΑΛ επιβλήθηκε με το ίδιο σκορ κόντρα στον ΑΣΚ Λαγκαδά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-21, 25-21, 25-11)

Ελασσόνα (Παναγιώτου): Μπούσια, Παπαδοπούλου Ο., Κατσαρέ, Παραφέστα, Ζιώγα, Παναγιώτου, Ζιάκου -λ / Παπαδοπούλου Ζ., Μπελαή

Πήγασος (Πιπερίδης): Φλώρου, Γαΐτη, Τσαπαρίδου, Καλαϊτζίδου, Διωνά, Ματσαρόκη, Αποστολίδου -λ / Ρόζου -λ, Μπογιατζή, Ζηκοπούλου

ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣ Ηρακλής 3-0 (25-20, 25-20, 25-16)

Μακεδόνες: Δραγουμάνου, Χαραβελούλη, Πολυνόπουλου, Γιαννούλη, Παπαδοπούλου, Κόλλια, Μυρίδου -λ / Ευθυμιάδου-λ, Σπανού, Τσαγκαράκη, Γκόλτσιου.

Ηρακλής (Κυριακού): Βλάχου, Γαρέζου, Δάρδα, Ντουντούδη, Δαμιανίδου, Κολτσιάκη, Καλαϊτζίδου - λ / Κανονίδου -λ., Ηλιάδη, Βεζυριανίδου, Μότσιανου Ντουντούδη

ΕΟ Σταυρούπολης - Ασκληπιός Τρικάλων 3-0 (27-25, 25-13, 25-21)

ΕΟΣ (Ακριτίδης): Δημητριάδου, Μπούκα, Παπουλίδου, Ζηνονίδου, Μακροπούλου, Σταφυλλίδου Σ., Παλτιμσίζογλου -λ / Σαββάογλου, Αρμουτάκη, Σμηλιού, Γκάγκαρη

Ασκληπιός (Καμινάρης): Βουλγαράκη, Προβίδα, Τόλλιου, Χατζηχριστοδούλου, Γιάννη, Γεωργοπούλου, Γκουτζιούλα -λ / Κότσιρα -λ, Γατσά, Μακράκη, Λιούλιου, Χύτα

ΕΑ Λάρισας - ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0 (25-15, 25-15, 25-18)

Επόμενη αγωνιστική

Σαβ 07 Νοε, 18:00 Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Μακεδόνες

Σαβ 07 Νοε, 19:00 ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας

Κυρ 08 Νοε, 16:00 ΓΣ Ηρακλής - ΕΑ Λάρισας

Κυρ 08 Νοε, 18:00 ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΕΟ Σταυρούπολης

ΑΣΚ Λαγκαδά - ΡΕΠΟ

SHARE:

BEST OF NETWORK

JAMIE OLIVER

Παρουσίασε τον κουραμπιέ ως πασχαλινό γλυκό

Ο διάσημος σεφ παρουσιάζει το κλασικό ελληνικό χριστουγεννιάτικο γλυκό στην ιστοσελίδα του, όμως το περιγράφει ως "δημοφιλές πασχαλινό μπισκότο". Δείτε και τη συνταγή του

ONEMAN FOOD

13 γερμανικά junk foods που πρέπει να έρθουν τώρα στην Ελλάδα

Οι Γερμανοί να μην ξέρουν από καλό φαγητό, αλλά από βρώμικο ξέρουν σίγουρα.

JENNIFER ANISTON

Έχω κάνει σεξ στο αεροπλάνο, με πιλότο και συγκυβερνήτη

Η ελληνικής καταγωγής ηθοποιός, παραδέχτηκε κατά τη διάρκεια παιχνιδιού στην εκπομπή της Ellen Degenerees, πως ανήκει στο "mile high club" (vid)

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

Το νέο τρέιλερ του ‘Sherlock’ κρύβει μυστικά

Το teaser του BBC θέλει να ακολουθήσουμε τα ίχνη του.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24