ΒΟΛΕΪ

Καυγάς και κόκκινες σε αγώνα βόλεϊ

Με αφορμή ένα μπλοκ του Σαΐντ Μουσαφί στον Μικάλ Κούμπιακ λίγο έλειψε οι παίκτες του Ιράν και της Πολωνίας να έρθουν στα χέρια. (VIDEO)

Αν μη τι άλλο το βόλεϊ δεν φημίζεται για τις αψιμαχίες μεταξύ των παικτών. Άλλωστε, το φιλέ που χωρίζει τις δύο ομάδες λειτουργεί ως εμπόδιο. Ωστόσο, όλα τα παραπάνω παραλίγο να αποτελέσουν παρελθόν στο πλαίσιο του αγώνα ανάμεσα στην Πολωνία και το Iράν για το World League.

Κατά τη διάρκεια του τέταρτου σετ και ενώ το σκορ ήταν 10-11 υπέρ του Ιράν, ο Σαΐντ Μουσαφί έκανε ένα μπλοκ στον Μικάλ Κούμπιακ και στη συνέχεια γύρισε και είπε διάφορα γαλλικά στον Πολωνό. Η φωτιά δεν άργησε να ανάψει με τους ψυχραιμότερους να τρέχουν να μαζέψουν την κατάσταση. Ο διαιτητής έδειξε τις απαραίτητες κόκκινες κάρτες και ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά.

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την Πολωνία να παίρνει τη νίκη με 3-2 σετ.