ΒΟΛΕΪ

Δεν άντεξε ο Πανναξιακός, ηττήθηκε με 3-0 από την Τράμπζονσπορ

Την ήττα με 3-0 σετ από την Τράμπζονσπορ γνώρισε ο Πανναξιακός στο δεύτερο γύρου του Τσάλεντζ Καπ του βόλεϊ γυναικών.

Δύσκολη έγινε η προσπάθεια του Πανναξιακού για πρόκριση στον επόμενο γύρο του Τσάλεντζ Καπ. Η ομάδα της Νάξου ηττήθηκε με 3-0 σετ από την Τράμπζονσπορ στην Τουρκία και πλέον θέλει νίκη με 3-0 ή 3-1 στην έδρα της για να διεκδικήσει εκείνη το εισιτήριο για την επόμενη φάση στο "χρυσό σετ".

Οι Τουρκάλες μπήκαν από την αρχή δυνατά και επιβεβαίωσαν από νωρίς τον τίτλο του φαβορί που είχαν. Με όπλα τους το μπλοκ και το σερβίς, αλλά και την αποτελεσματικότητα στην επίθεση κατάφεραν να επιβάλουν το δικό τους παιχνίδια και να φτάσουν στη νίκη με 3-0.

Από την πλευρά των γηπεδούχων τη μεγαλύτερη ζημιά έκαναν η Μαλαγκούρσκι και η Μιλγκέ που είχαν 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από τον Πανναξιακό πρώτη σκόρερ ήταν η Σία Τοτσίδου με 9 πόντους.

Τράμπζονσπορ - Πανναξιακός 3-0

Τα σετ: 25-13, 25-16, 25-12

Τράμπζονσπορ (Κοκσέν): Γκιραϊζίλ 3 (1/1 επιθ, 1 άσο, 1 μπλοκ), Μπαρούτ 7 (1 άσο, 5/8 επιθ, 1 μπλοκ), Μαλαγκούρσκι 16 (1 άσο, 71% υποδ., 11/22 επιθ, 4 μπλοκ), Σιπαχίογλου 5 (5/7 επιθ), Μπλαγκόγεβιτς 9 (82% υποδ, 5/7 επιθ), Μπιλγκέ 15 (4 άσοι, 8/17 επιθ., 3 μπλοκ) λ. Εσεπάσα 63% υποδ, 50% αριστ. / Αριτσί 1 (1/1 επιθ.), Τσετινσαράτς, Τσινάρ, Σακά

Πανναξιακός (Κόβατσιτς): Νούσια 7 (1 άσο, 5/11 επιθ., 43% υποδ., 1 μπλοκ), Μιλοβάνοβιτς, Διώτη 4 (2/13 επιθ., 50% υποδ., 2 μπλοκ), Καρπουζά 5 (4/18 επιθ., 1 άσο), Τοτσίδου 9 (70% υποδ., 8/14 επιθ., 1 μπλοκ), Μεταξά 1 (1/4 επιθ.), λ. Κελεσίδου 70% υποδ., 30% αριστ. / Γκιαούρη, Φαρκόνα, Δρακουλίδου 1 (1 μπλοκ)