Κοκκινάκη: "Σ' αυτούς αφιερώνουμε το τρεμπλ"

Η λίμπερο της γυναικείας ομάδας βόλεϊ του Ολυμπιακού, Ειρήνη Κοκκινάκη, φιλοξενήθηκε στον Sport24 Radio 103,3 και το μαγκαζίνο του σταθμού με τους Αντρέα Παλομπαρίνι και Γιάννη Λαμπίρη.

Δείτε το video που ετοίμασε ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός από τη φιέστα για την απονομή του πρωταθλήματος στα κορίτσια της ομάδας βόλεϊ.

Συλλέγουν τίτλους Χριστοδούλου και Κονόμι

Η Στέλλα Χριστοδούλου και η Αρέτα Κονόμι έφτασαν τα έξι πρωταθλήματα, όσα έχει και η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού. Πρώτος ξένος προπονητής με τρεις τίτλους ο Κοβάτσεβιτς

ΕΚΤΟ ΔΙΑΔΟΧΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ

Ιστορικό τριπλ κράουν ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Άρη

Ο Ολυμπιακός με συνοπτικές διαδικασίες επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Άρη και κατέκτησε το έκτο διαδοχικό πρωτάθλημα του. Πρώτο τριπλ στην ιστορία του ελληνικού βόλεϊ από τις ερυθρόλευκες.

ΔΕΙΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ολυμπιακός - Άρης LIVE Streaming

Μία νίκη μακριά από την κατάκτηση του έκτου διαδοχικού πρωταθλήματος και την ολοκλήρωση του τριπλ κράουν είναι η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού που φιλοξενεί τον Άρη. Δείτε σε LIVE Streaming τον τρίτο τελικό της Volleyleague.

ΣΤΙΣ 19:00 ΣΤΟ "ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ"

Η ώρα του τρεμπλ για τις γυναίκες του Ολυμπιακού!

Με τη σειρά των τελικών του πρωταθλήματος της Volleyleague να βρίσκεται στο 2-0, η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, υποδέχεται τον Άρη (19:00) και θέλει να κάνει το 3-0 και να κάνει το τρεμπλ. Τι δήλωσε η Στέλλα Χριστοδούλου.

Κυριακή 29 Απρ. 2018

ΑΝΟΔΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Στη VolleyLeague Γυναικών ο Ηλυσιακός, 3-2 την ΑΕΚ

Ο Ηλυσιακός κέρδισε την άνοδό του στη VolleyLeague Γυναικών, επικρατώντας της ΑΕΚ με 3-2 σετ στο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας. Δείτε φωτογραφικό υλικό από τους πανηγυρισμούς.

Δευτέρα 23 Απρ. 2018

ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ 2-0 ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΟΙ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ"

Ξανά 3-0 τον Άρη και μια νίκη από το τρεμπλ ο Ολυμπιακός

Με συνοπτικές διαδικασίες ο Ολυμπιακός καθάρισε και το δεύτερο τελικό των playoffs με αντίπαλο τον Άρη, επικρατώντας ξανά με 3-0 σετ στο κλειστό της Μίκρας και απέχει μια νίκη από την κατάκτηση του 6ου σερί πρωταθλήματος.

Πέμπτη 19 Απρ. 2018

ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ

Παραιτήθηκε ο Ρούσης από τον ΑΟ Θήρας

Ο Γιώργος Ρούσης υπέβαλλε την παραίτηση του από τον ΑΟ Θήρας για οικογενειακούς λόγους με τη διοίκηση του συλλόγου να την κάνει αποδεκτή.

Τρίτη 17 Απρ. 2018

ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΑΟ ΘΗΡΑΣ

Ο Άρης ανέβασε στον λογαριασμό του facebook του την επίμαχη σκηνή με τη λιποθυμία της Μελίνας Εμμανουηλίδου από τον ΑΟ Θήρας και τη στήριξη από τον κόσμο των "κιτρίνων" (video).

Δευτέρα 16 Απρ. 2018

ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΩΝ

Στον τελικό της Α1 βόλεϊ γυναικών ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός διπλασίασε τις νίκες του με 3-0 σετ επί των Μακεδόνων στα ημιτελικά της Α1 βόλεϊ γυναικών και προκρίθηκε στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τον Άρη με πλεονέκτημα έδρας.

Ο ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΛΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ

Λιποθύμησε παίκτρια από τα καπνογόνα!

Μεγάλα παράπονα για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες διεξήχθη ο αγώνας με τον Άρη έχουν οι άνθρωποι του ΑΟ Θήρας. Λιποθύμησε η Εμμανουηλίδου από τα καπνογόνα.

Κυριακή 15 Απρ. 2018

ΕΥΚΟΛΑ 3-0 ΤΙΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ

Με... φόρα από την Προύσα ο Ολυμπιακός!

Στο πρώτο παιχνίδι μετά την κατάκτηση του ευρωπαϊκού στην Προύσα, η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού επικράτησε άνετα με 3-0 σετ των Μακεδόνων στον πρώτο ημιτελικό των playoffs.

ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΑΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΚΑΙ ΑΙΓΑΛΕΩ

Ηλυσιακός και ΑΕΚ θα παλέψουν για την άνοδο

Μετά από δύο μεγάλα ματς ο Ηλυσιακός και η ΑΕΚ ήταν οι δύο ομάδες που πήραν την πρόκριση και θα διεκδικήσουν την άνοδο τους στη Volleyleague των γυναικών.

Πέμπτη 05 Απρ. 2018

ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΣΙΜΟΝ ΚΑΙ ΑΛΕΞΑΚΟΥ

Βήμα τελικού για τον Άρη, 3-1 τον ΑΟ Θήρας

Ο Άρης επιβλήθηκε με 3-1 σετ επί του ΑΟ Θήρας και έκανε το πρώτο από τα δύο βήματα που απαιτούνται για να προκριθεί στον τελικό της Volleyleague Γυναικών.

Κυριακή 01 Απρ. 2018

ΣΕ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ

Φινάλε με νίκη για τον Αίαντα στη Volleyleague γυναικών

Ο Αίαντας επικράτησε με 3-0 σετ απέναντι στο Μαρκόπουλο σε εξ αναβολής αγώνα για την 21η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών, με την οποία ολοκληρώθηκε η κανονική σεζόν.

Σάββατο 31 Μαρ. 2018

ΣΤΗΝ ΤΕΤΡΑΔΑ ΟΙ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ

Δεύτερος ο Άρης στη Volleyleague γυναικών

Ο Άρης επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί της Κορίνθου και κατέλαβε τη δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο της Volleyleague γυναικών. Τέταρτοι οι Μακεδόνες.

Παρασκευή 30 Μαρ. 2018

ΥΠΕΤΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ

Μόνο με νίκες ολοκλήρωσε την κανονική σεζόν ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε την κανονική σεζόν της Volleyleague γυναικών με το απόλυτο των νικών μετά από την άνετη επικράτηση επί του Πανναξιακού εκτός έδρας για την 22η αγωνιστική.

Τετάρτη 28 Μαρ. 2018

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ 19Η ΚΑΙ 21Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σαν σε προπόνηση ο Ολυμπιακός, ανέβηκε δεύτερος ο Άρης

Δίχως να συναντήσει κανένα εμπόδιο ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Μαρκόπουλου. Επέστρεψε στη δεύτερη θέση της Volleyleague γυναικών ο Άρης μετά το 3-1 επί της Ηλιούπολης.

Σάββατο 24 Μαρ. 2018

ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ Η ΤΕΤΡΑΔΑ

Δυσκολεύτηκε ο Ολυμπιακός, ανέβηκε δεύτερος ο ΑΟ Θήρας

Ο Ολυμπιακός με αρκετές απουσίες δυσκολεύτηκε απέναντι στον Αίαντα Ευόσμου, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με 3-2 σετ. Δεύτερος ο ΑΟ Θήρας, παλεύει για τετράδα ο Πανναξιακός.

Σάββατο 17 Μαρ. 2018

Ο ΑΡΗΣ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ

Συνεχίζεται η μάχη της τετράδας στη Volleyleague γυναικών

Ο Άρης επικράτησε του Μακεδονικού και τον έπιασε στη 2η θέση ενώ ο ΑΟ Θήρας πλησίασε στον πόντο μετά από την 20ή αγωνιστική στην Α1 βόλεϊ γυναικών.

Δευτέρα 12 Μαρ. 2018

ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ PRE LEAGUE

Στη Volleyleague η Θέτις Βούλας

Η Θέτις Βούλας έγινε η πρώτη ομάδα που ανεβαίνει στη Volleyleague των γυναικών αφού κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Pre League. Δείτε το εντυπωσιακό video που ετοίμασαν οι άνθρωποι της.

ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΕ ΜΕ 3-0 ΣΕΤ ΕΠΙ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Ζωντανός για την τετράδα ο Πανναξιακός

Ο Πανναξιακός πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ηλιούπολης με 3-0 σετ για την 19η αγωνιστική της Volleyleague Γυναικών.

Σάββατο 10 Μαρ. 2018

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΜΕ 3-0 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ

Φουλ για τη δεύτερη θέση οι Μακεδόνες

Οι Μακεδόνες επιβλήθηκαν με 3-0 σετ επί του ΑΟ Θήρας και εδραιώθηκαν στη δεύτερη θέση της Volleyleague των γυναικών. Τρίποντο παραμονής για τον Πορφύρα κόντρα στον Αίαντα.

Τετάρτη 07 Μαρ. 2018

ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΡΦΥΡΑ ΜΕ 3-0

Συνεχίζει με το απόλυτο ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 3-0 σετ του Πορφύρα στο "Μελίνα Μερκούρη" κι έφτασε τις 16 νίκες σε ισάριθμους αγώνες στη Volley League γυναικών.

Σάββατο 24 Φεβ. 2018

ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ

Δεύτερος ο Άρης, πήρε το ντέρμπι ο Πανναξιακός

Ο Πανναξιακός επικράτησε με 3-2 σετ επί των Μακεδόνων και επέστρεψε στον Άρη να τους "πιάσει" στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Volleyleague γυναικών.

Σάββατο 17 Φεβ. 2018

ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΑΓΩΝΕΣ

Ούτε στην Κόρινθο έχασε σετ ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει την προέλασή του στη Volleyleague γυναικών, κάνοντας το 15/15 χωρίς να χάσει σετ μετά και από το 3-0 στην Κόρινθο.

Κυριακή 11 Φεβ. 2018

14/14 ΓΙΑ ΤΙΣ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ"

Διατήρησε το απόλυτο ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός εξακολουθεί να μην έχει χάσει ούτε σετ στη Volleyleague γυναικών, με νέο "θύμα" του την Ηλιούπολη για την 15η αγωνιστική.