ΤΕΝΙΣ

Πάλεψε με τον Ίσνερ ο Τσιτσιπάς στη Σανγκάη

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κοίταξε στα μάτια τον Τζον Ίσνερ για 1 ώρα και 45 λεπτά, παρ' όλα αυτά, ο Αμερικανός ήταν ο παίκτης που πήρε τους πιο κρίσιμος πόντους και πανηγύρισε μια πολύ δύσκολη πρόκριση για τον 3ο γύρο του Shanghai Masters.

Έδωσε τον καλύτερό του εαυτό με αντίπαλο τον Τζον Ίσνερ ο Στέφανος Τσιτσιπάς, αλλά δεν τα κατάφερε τελικά να περάσει στον 3ο γύρο του Shanghai Masters. Ο 19χρονος τενίστας κοίταξε στα μάτια τον Αμερικανό για 1 ώρα και 45 λεπτά, γνωρίζοντας τελικά την ήττα.

Ο Τσιτσιπάς, Νο131 στην παγκόσμια κατάταξη, έχασε και τα δύο σετ στο τάι μπρέικ. Μάλιστα, στο δεύτερο έπρεπε να φτάσουν στο 11-9 για να καταφέρει ο Ίσνερ να πάρει το σετ και την πρόκριση στην επόμενη φάση του κινέζικου τουρνουά.

Ο νεαρός κατάφερε για πρώτη φορά στην καριέρα του να αγωνιστεί σε κυρίως ταμπλό ATP World Tour Masters 1000 και πέτυχε και μια νίκη-πρόκριση, δείχνοντας ότι έχει όλο το μέλλον μπροστά του.