ΤΕΝΙΣ

Ο Βερντάσκο απέκλεισε τον Ντιμίτροφ

Bulgaria's Grigor Dimitrov reacts as he plays Spain's Fernando Verdasco during their third round match of the French Open tennis tournament at the Roland Garros stadium, Friday, June 1, 2018 in Paris. (AP Photo/Christophe Ena) AP

Ο Φερνάντο Βερντάνσκο πέταξε εκτός συνέχειας Ρολάν Γκαρός τον Ντιμίτροφ αφού του επιβλήθηκε με 7-6(4) 6-2 6-4. Μεγάλη ανατροπή για τον Ζβέρεφ.

Ένα από τα μεγάλα ονόματα του ανδρικού ταμπλό στο Ρολάν Γκαρός έμεινε εκτός συνέχειας. Ο λόγος για τον Γκριγκόρ Ντιμίτροφ ο οποίος αποκλείστηκε με 7-6(4) 6-2 6-4 από έναν εκπληκτικό Φερνάντο Βερνάνσκο.

Με εξαίρεση το πρώτο σετ το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες στη συνέχεια ο Ισπανός ήταν καταιγιστικός και έφτασε εύκολα στη νίκη την οποία πανηγύρισε δεόντως.

Εύκολη ήταν η επικράτηση και του Νισικόρι επί του Σιμόν. Ο Ιάπωνας δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο του και έφτασε σε μία άνετη νίκη με 6-3 6-1 6-3. Πιο δύσκολες ήταν οι νίκες των Τζόκοβιτς και Τιμ.

Ο Σέρβος τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Ισπανό και χρειάστηκε τέσσερα σετ για να πάρει την πρόκριση. Το ίδιο έγινε και με τον Τιμ ο οποίος κόντρα στον Μπερετίνι δεν έπαιξε το καλύτερο του ματς και θα μπορούσε να έχει αντιμετωπίσει πολλά προβλήματα.

Εκείνος που δυσκολεύτηκε περισσότερο από όλους και έφτασε κοντά στον αποκλεισμό ήταν ο Ζβέρεφ. Ο Γερμανός έπαιξε με τη φωτιά απέναντι στον Ντζουμούρ με τον Βόσνιο να κάνει ένα σπουδαίο αγώνα και να λυγίζει μετά από πέντε σετ.