ΤΕΝΙΣ

Αποκλείστηκε η Σάκκαρη απ' το Tianjin Open

Η Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκε στη φάση των 16 του Tianjin Open από την Αμερικανίδα Kριστίνα ΜακΧέιλ με 2-0 σετ (6-0, 6-4) και δεν πέρασε στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Στη φάση των 16 ολοκληρώθηκε η πορεία της Μαρίας Σάκκαρη στο Tianjin Open, αφού γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ (6-0, 6-4) από την Αμερικανίδα Κριστίνα ΜακΧέιλ, ύστερα από 79 λεπτά αγώνα.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έχασε εύκολα το πρώτο σετ, καθώς δεν κατάφερε να μπει στο κλίμα του παιχνιδιού. Αντίθετα στο δεύτερο, προηγήθηκε με 3-1 games και 40-0 στο 5ο game, όμως εν τέλει έχασε το break, αποσυντονίστηκε, δέχθηκε επιμέρους σκορ 5-1 κι έτσι δεν θα συνεχίσει στο κινεζικό τουρνουά.

Photo Credits: AP Photo/Seth Wenig