ΣΤΙΒΟΣ

Ο Δουβαλίδης συνέχισε στο Σοτεβίλ με 13.60

EUROKINISSI

Ο Κώστας Δουβαλίδης τερμάτισε στην 6η θέση του μίτινγκ στο Σοτεβίλ και έδειξε έτοιμος για το επερχόμενο Βαλκανικό Πρωτάθλημα.

Έναν ακόμη δυνατό αγώνα πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Κωστας Δουβαλίδης λίγες μόλις εβδομάδες από το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Βερολίνου.

Ο πρωταθλητής μας πήρε μέρος στο μίτινγκ που έγινε στην πόλη Σοτεβίλ και τερμάτισε τα 110μ. εμπ. στην 6η θέση σε 13.60 (1.7). Νικητής της κούρσας ήταν ο Γκάρφιλντ Νταριεν με 13.45.

Ο αθλητής του Μπάμπη Σδρολα θα συνεχίσει τους αγώνες του στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα που ξεκινάει την Παρασκευή στη Στάρα Ζαγόρα.

Ο Δουβαλίδης έχει φετινό ρεκόρ 13.41, από τον περασμένο Απρίλιο, ωστόσο τις τελευταίες εβδομάδες επανήλθε δυνατός μετά τον τραυματισμό που τον κράτησε πίσω.

Photo credits: Eurokinissi