ΣΤΙΒΟΣ

"Δυνατός" Δουβαλίδης στο μίτινγκ της Μαδρίτης

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Κώστας Δουβαλίδης πραγματοποίησε θετική εμφάνιση στο μίντινγκ της Μαδρίτης, όπου είχε την ευκαιρία να κάνει δύο δυνατές κούρσες.

Ο πρωταθλητής μας σημείωσε 13.37 (2,1) στον προκριματικό του αγωνίσματος και κατέλαβε την δεύτερη θέση πίσω από τον Ορλάντο Ορτέγκα (13.25).

Περίπου μιάμιση ώρα αργότερα οι αθλητές πήραν θέση για τον τελικό με τον εμποδιστή του Μπάμπη Σδρόλα να τερματίζει τέταρτος σε 13.47 (0,9) και να δείχνει πως είναι σε πολύ καλή κατάσταση ενόψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Να σημειωθεί πως αυτός ήταν ο τελευταίος αγώνας του Δουβαλίδη πριν τη διοργάνωση του Αμστερνταμ. Οπως και στον προκριματικό, έτσι και στον τελικό ο Ισπανός Ορτέγκα ήταν νικητής με το εξαιρετικό 13.15 ενώ τον ακολούθησαν οι Τράμπελ (13.37) και Μπατζί (13.41).

Photo Credits: Action Images