ΣΤΙΒΟΣ

6ος ο Δουβαλίδης

SOPOT, POLAND - MARCH 09:  during day three of the IAAF World Indoor Championships at Ergo Arena. (Photo by Angelos Zymaras / azsportsimages)
SOPOT, POLAND - MARCH 09: during day three of the IAAF World Indoor Championships at Ergo Arena. (Photo by Angelos Zymaras / azsportsimages) INTIME SPORTS

Ο Κώστας Δουβαλίδης τερμάτισε στην 6η θέση στον τελικό των 60μ. εμπόδια στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κλειστού στίβου στην Πράγα.

Ο Κώστας Δουβαλίδης πραγματοποίησε το στόχο του, τη συμμετοχή στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κλειστού στίβου.

Στον τελικό ο Δραμινός πρωταθλητής τερμάτισε στην 6η θέση με επίδοση 7.64, απειλώντας το φετινό του ρεκόρ στα 60μ. εμπόδια με 7.62 που είχε πραγματοποιήσει στον ημιτελικό.

Η Γαλλία πραγματοποίησε το 1-2-3 με τον Πασκάλ Μαρτινό-Λαγκάρντ με 7.49 να κερδίζει τον ταχύτερο συμπατριώτη του, Ντιμίτρι Μπασκού με 7.50. Τρίτος Γάλλος στο βάθρο ήταν ο Βιλέμ Μπελοσιάν με 7.52 που ισοδυναμεί με ατομικό ρεκόρ.