Κυριακή 23 Ιουλ. 2017

ΟΓΔΟΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Χάλκινο μετάλλιο ο Ζησίδης στο Παγκόσμιο

Η Ελλάδα ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στίβου ΑμΕΑ με το όγδοο μετάλλιο, το χάλκινο του Δημήτρη Ζησίδη στη σφαίρα.

ΔΕΝ ΜΑΣ... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ Η ΔΕΒΕΤΖΗ

Το σέξι σπαγγάτο και ο... πλούτος της Πηγής

Η Πηγή Δεβετζή βρέθηκε στο Ξυλόκαστρο και μπροστά στο σπίτι του Αγγελου Σικελιανού, μας έδειξε τον... πλούτο της!

ΕΒΔΟΜΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΑΚΟ

Πανελλήνιο ρεκόρ η ομάδα 4Χ100μ. στο Ευρωπαϊκό κ-20

Η ελληνική ομάδα 4Χ100μ. τερμάτισαν στην 6η θέση του τελικού στο Ευρωπαϊκό κ-20, σημειώνοντας πανελλήνιο ρεκόρ. Έβδομη θέση στον τελικό των 800μ. ο Θάνος Καλάκος, 10η ο Δημήτρης Μονόπωλης στο τριπλούν.

ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Χρυσό με ρεκόρ αγώνων ο Στεφανουδάκης στο Παγκόσμιο

Ο Μανώλης Στεφανουδάκης απέδειξε ότι αποτελεί τον κυρίαρχο στον ακοντισμό της κατηγορίας F54 στον πλανήτη, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΗ 10Η ΘΕΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

Εκπληκτικός στο επί κοντώ ο Σπυριδωνίδης

Εντυπωσιακή ήταν η εμφάνιση του Αλέξανδρου Σπυριδωνίδη στο άλμα επί κοντώ, με αποτέλεσμα να ανέβει στη 10η θέση του δεκάθλου, μετά από 8 αγωνίσματα, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U20 του Γκροσέτο.

Σάββατο 22 Ιουλ. 2017

ΤΕΤΑΡΤΗ Η ΚΟΡΟΚΙΔΑ

Ασημένιος ο Σείτης στα 200μ. του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος

Ακόμα ένα μετάλλιο κατέκτησε ο Μιχάλης Σεΐτης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στίβου ΑμΕΑ που διεξάγεται στο Λονδίνο, αυτήν τη φορά το αργυρό στα 200μ. κατηγορίας Τ44.

ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΟΥ ΛΟΝΔΙΝΟΥ

"Εισιτήριο" για το Παγκόσμιο πήρε η Αναγνωστοπούλου

Η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου έκανε βολή στα 61,53μ. στα "Δαβιτζόγλεια" και με ατομικό ρεκόρ, έπιασε το όριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Λονδίνου.

ΑΤΥΧΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

Έσπασε το κοντάρι του Καραλή πάνω στην προσπάθεια

Το κοντάρι του Εμμανουήλ Καραλή έσπασε κατά τη διάρκεια άλματος του 17χρονου Έλληνα πρωταθλητή, στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού κ-20 στο Γκροσέτο (video).

ΑΚΟΜΑ ΔΥΟ ΤΕΛΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

Τελικός για Καλάκο και Μονόπωλη στο Ευρωπαϊκό κ-20

Ο Θάνος Καλάκος σημείωσε πανελλήνιο ρεκόρ και προκρίθηκε στον τελικό των 800μ. στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κ-20. Τελικό και για τον Δημήτρη Μονόπωλη στο τριπλούν.

ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Ήττα από την Ολλανδία για την Εθνική Παγκορασίδων

Η Εθνική Παγκορασίδων το πάλεψε, ωστόσο λύγισε με αντίπαλο την Ολλανδία στη 2η αγωνιστική των ομίλων του Ευρωπαϊκού της Σόφιας.

ΠΕΜΠΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ

Χάλκινο μετάλλιο η Λιάγκου

Η Ανθή Λιάγκου ήταν η πρωταγωνίστρια του 5ου μεταλλίου για τον ελληνικό στίβο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα που φιλοξενείται στο Λονδίνο.

ΚΑΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΑ 10.000Μ ΒΑΔΗΝ

Στην 8η θέση ο Τζατζιμάκης

Αρκετά καλή ήταν η παρουσία του Γιώργου Τζατζιμάκη στον τελικό των 10.000 μέτρων βάδην, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U20, καθώς κατέλαβε την 8η θέση.

Παρασκευή 21 Ιουλ. 2017

ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

"Xρυσός" ο Τεντόγλου στο μήκος στο Ευρωπαϊκό κ-20

Στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου θα ανέβει ο Μίλτος Τεντόγλου, ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο μήκος στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου κ-20 που διεξάγεται στο Γκροσέτο.

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

Χάλκινο μετάλλιο ο Μουζενίδης στο Ευρωπαϊκό κ-20

Ο σφαιροβόλος Οδυσσέας Μουζενίδης έφερε το πρώτο μετάλλιο, χάλκινο σε χρώμα, για την Ελλάδα από το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στίβου κ-20 που διεξάγεται στο Γκροσέτο.

ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

Ακυρώθηκε ο Καραλής, έμεινε εκτός τελικού

Με μία μεγάλη έκπληξη ολοκληρώθηκαν τα πρωινά προκριματικά της Παρασκευής στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου U20, καθώς ο Εμμανουήλ Καραλής είχε τρεις άκυρες προσπάθειες στο επί κοντώ και έμεινε εκτός τελικού.

ΜΕ 37 ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ

Η ελληνική αποστολή για το Ολυμπιακό Φεστιβάλ Ευρωπαϊκής Νεότητας

Με 37 αθλητές και αθλήτριες αναχωρεί η ελληνική αποστολή με προορισμό την Ουγγαρία, για το Ολυμπιακό Φεστιβάλ Ευρωπαϊκής Νεότητας "GYOR 2017".

ΑΛΛΟΙ ΕΞΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ-20

Στη μάχη του Γκροσέτο και ο Καραλής

Η μεγάλη ελπίδα της Ελλάδας για χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κ-20 στο Γκροσέτο, Εμμανουήλ Καραλής, αρχίζει τις προσπάθειές του την Παρασκευή.

Πέμπτη 20 Ιουλ. 2017

ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ

Τελικοί για Μηλιαρά και Μέρλο στο Ευρωπαϊκό κ-20

Ο Γιώργος Μηλιαράς στα 1.500μ. και ο Αντώνης Μέρλος στο ύψος εξασφάλισαν την πρόκριση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κ-20 που διεξάγεται στο Γκροσέτο.

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ U20

Πέντε Έλληνες σε τελικούς στο Γκροσέτο

Με πέντε Έλληνες να προκρίνονται στους τελικούς των αγωνισμάτων τους και τον Οδυσσέα Μουζενίδη να πετυχαίνει πανελλήνιο ρεκόρ στη σφαιροβολία, ξεκίνησε στο Γκροσέτο της Ιταλίας το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U20.

ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΠΕΡΙΒΑΛΛΩΝ ΧΩΡΟΣ ΤΟΥ ΣΕΦ

Αποκτά ανοικτό στίβο ο Πειραιάς

Νέα όψη αναμένεται να αποκτήσει το ΣΕΦ με τον περιβάλλοντα χώρο του να αλλάζει σύντομα και να αποκτά αθλητικές εγκαταστάσεις υψηλών προδιαγραφών.

Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

Με υψηλούς στόχους στο ευρωπαϊκό

Με 35 αθλητές και αθλήτριες συμμετέχει η ελληνική ομάδα στίβου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20. Διαβάστε την παρουσίαση και το πρόγραμμα των νεαρών πρωταθλητών.

Τετάρτη 19 Ιουλ. 2017

ΝΕΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

Χάλκινο μετάλλιο και πανελλήνιο ρεκόρ η Μαντούδη

Το χάλκινο μετάλλιο που έλειπε από τη συλλογή του ελληνικού στίβου στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του Λονδίνου, ήρθε δια χειρός Ζωής Μαντούδη.

Τρίτη 18 Ιουλ. 2017

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ Ο ΣΕΒΔΙΚΑΛΗΣ

Στην κορυφή ο Σεΐτης, δεύτερος ο Κουτούλιας στο Παγκόσμιο

Δύο μετάλλια, εκ των οποίων ένα χρυσό, αλλά και ένα παγκόσμιο ρεκόρ, ήταν ο εντυπωσιακός απολογισμός του ελληνικού στίβου κατά τη διάρκεια της 4ης ημέρας για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που φιλοξενείται στο Λονδίνο.

Δευτέρα 17 Ιουλ. 2017

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΙΜΠΑΡΓΚΕΝ ΚΑΙ ΓΟΥΙΛΙΑΜΣ

Τρίτη στο Diamond League του Ραμπάτ η Παπαχρήστου

Η Βούλα Παπαχρήστου πλασαρίστηκε στην 3η θέση του Diamond League που διεξήχθη στο Ραμπάτ, με καλύτερο άλμα στα 14,21μ.

Κυριακή 16 Ιουλ. 2017

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΜΑ ΣΤΑ 4.72

Πρωτιά για τη Στεφανίδη και στην Πάντοβα

Η Κατερίνα Στεφανίδη κατέκτησε την πρώτη θέση στο μίτινγκ της Πάντοβα στο άλμα επί κοντώ ξεπερνώντας τα 4,72μ.

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟ ΜΠΙΝΤΓΚΟΖ

Στη 13η θέση η Αραμπατζή

Με την Θεοδώρα Αραμπατζή να κατακτά την 13η θέση στον τελικό του ακοντισμού, ολοκληρώθηκε για την ελληνική ομάδα το 11ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23 στην πόλη του Μπίντγκοζ.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠ' ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΑΘΛΗΤΗ

Μπίντγκοζ 2017: Ένατη θέση κι ατομικό ρεκόρ για Τσαμουδάκη

Ο Ζαχαρίας Τσαμουδάκης, στην πρώτη του συμμετοχή σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23, πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση, τερματίζοντας στην ένατη θέση και κάνοντας ατομικό ρεκόρ.

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ

Ασημένιο μετάλλιο η Σταματουλά στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του Λονδίνου

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, Μαρία Σταματουλά κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στη σφαιροβολία κατηγορίας F32 με καλύτερη βολή στα 5 μέτρα και 85 εκατοστά στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Λονδίνου.

Σάββατο 15 Ιουλ. 2017

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Αργυρό μετάλλιο ο Κυριαζής στο Ευρωπαϊκό κ-23

Ο Γιάννης Κυριαζής επιβεβαίωσε τις προσδοκίες και κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στον ακοντισμό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος κ-23.

ΠΡΩΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ

Μπίντγκοζ 2017: Ρεκόρ και τελικός για την Αραμπατζή

Η Θεοδώρα Αραμπατζή έκανε αυτό που αποτελεί το βασικό ζητούμενο κάθε αθλητή που μετέχει σε έναν αγώνα καθώς ξεπέρασε τον εαυτό με τη συμμετοχή στον πρώτο μεγάλο τελικό της καριέρας της.