ΠΟΛΟ

Πήρε το ντέρμπι η Βουλιαγμένη, 7-4 τον Παναθηναϊκό

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΠΑΟ (Eurokinissi Sports / ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ)
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΠΑΟ (Eurokinissi Sports / ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ) EUROKINISSI SPORTS

Η Βουλιαγμένη έχοντας περισσότερες λύσεις πήρε τη νίκη με 7-4 επί του Παναθηναϊκού και έμεινε μόνη στη δεύτερη θέση της Α1 πόλο των ανδρών.

Μόνη της στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α1 πόλο των ανδρών είναι η Βουλιαγμένη. Ο ΝΟΒ επιβλήθηκε με 7-4 επί του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες λύσεις απέναντι στους πράσινους οι οποίοι πάλεψαν όσο άντεξαν το παιχνίδι, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να τους χαρίσει κάποιο βαθμολογικό όφελος.

Το ματς: Οι δύο ομάδες στο πρώτο οκτάλεπτο έριξαν το μεγαλύτερο βάρος τους στην άμυνα. Από την μία ο Παναθηναϊκός τελείωσε την πρώτη περίοδο έχοντας κάνει μόλις ένα σουτ (!!!) και από την άλλη η Βουλιαγμένη κατάφερε να πετύχει ένα τέρμα με τον Καπότση.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στη συνέχεια, αλλά αυτό που ήταν διαφορετικό ήταν η αποτελεσματικότητα τους στην επίθεση. Η Βουλιαγμένη προηγήθηκε με δύο γκολ χάρη στα τέρματα των Αφρουδάκη και Κοπελιάδη με τον Καπετανάκη να διαμορφώνει το τελικό 3-2 του πρώτου μέρους.

Στα μισά της τρίτης περιόδου ο Παναθηναϊκός με τέρματα από τον Καρούντζο και Καπετανάκη κατάφερε να ισοφαρίσει σε 4-4, όμως οι παίκτες του Λούδη με τέρματα από τους Καπότση και Βίτσο ξέφυγαν και πάλι με δύο γκολ. Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε τίποτα με τον Χρυσοσπάθη να διαμορφώνει το τελικό 7-4.