ΠΟΛΟ

Νίκη στο τέλος για τη Βουλιαγμένη, 13-6 τη Ζούγκλο

Η Βουλιαγμένη έκανε βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση της Euro League αφού επιβλήθηκε με 13-6 επί της Ζούγκλο.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη Euro League και η Βουλιαγμένη. Ο ΝΟΒ με το πόδι στο γκάζι στα τελευταία δώδεκα λεπτά του αγώνα επιβλήθηκε με 13-6 επί της Ζούγκλο από την Ουγγαρία και έκανε αποφασιστικό βήμα πρόκρισης.

Το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι τα μισά της τρίτης περιόδου, όμως από εκεί και πέρα οι παίκτριες της Καμμένου έτρεξαν ένα επί μέρους 6-0 για να "καθαρίσουν" το παιχνίδι.

Η Βουλιαγμένη ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή του αγώνα διατηρώντας ένα μικρό προβάδισμα. Ο ΝΟΒ κατάφερε να προηγηθεί για πρώτη φορά με δύο γκολ με 1.55 να απομένει για το τέλος της τρίτης περιόδου. Από εκεί και πέρα όμως έτρεξε ένα επί μέρους 5-0 στην τελευταία περίοδο για να φτάσει στη νίκη με 13-6. Επόμενος αντίπαλος για τις παίκτριες της Καμμένου είναι η Ούγκρα.

Ζούγκλο - Βουλιαγμένη 6-13

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 2-2, 2-3, 0-5

Ζούγκλο: Κιστελέκι 2, Τάκακς 2, Λέιμετερ 1, Γκιουνγκιοσι 1

Βουλιαγμένη: Τσουκαλά 4, Χυδηριώτη 2, Ο' Ντόνελ 1, Ξενάκη 3, Σελετοπούλου 1, Κοντογιάννη 2