ΠΟΛΟ

Live: Ελλάδα-Ιταλία 9-9

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα της Εθνικής ομάδας πόλο των ανδρών με την αντίστοιχη της Ιταλίας στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Βουδαπέστης.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα της Εθνικής μας ομάδας με αντίπαλο την Ιταλία για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης στην Βουδαπέστη.

Λόγω ενός τεχνικού προβλήματος απαιτείται refresh για την ανανέωση του Live.

Λήξη του αγώνα

Καλό σας βράδυ!

Τρίτη θέση για την Ελλάδα που θα παίξει με την Σερβία ή την Κροατία...

Τελευταία επίθεση για την Ελλάδα...

9-9 με τον Γούνα στον παίκτη παραπάνω!!!

Παίκτης παραπάνω για την Ελλάδα και τάιμ άουτ από τον Σάκη Κεχαγιά. Ένα δίλεπτο ακόμα...

Χάθηκε η ευκαιρία για την ισοφάριση στον παίκτη παραπάνω.

Ακόμα ένα πεντάλεπτο για να λήξει ο αγώνας.

8-9 με άμεση απάντηση από τον Βλαχόπουλο, που φτάνει τα τρία γκολ.

7-9 με τον Φιλιόλι που δίνει αέρα δυο τερμάτων στην Ιταλία.

Λήξη τρίτης περιόδου

7-8 με τον Φιλιόλι στον παίκτη παραπάνω.

Τρίτη αποβολή για τον Ποντικέα που αποχωρεί οριστικά από το παιχνίδι. Τάιμ άουτ από τον Καμπάνια, παίκτης παραπάνω για την Ιταλία.

7-7 με ωραίο σκαστό σουτ από τον Βλαχόπουλο.

6-7 με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ του Χρήστου Αφρουδάκη.

Νέα χαμένη ευκαιρία στον παίκτη παραπάνω για την ομάδα μας. Τρίτη συνεχόμενη...

5-7 με τον Τζρτζέτι από την περιφέρεια.

Χάθηκαν δυο συνεχόμενες ευκαιρίες για την Ελλάδα στον παίκτη παραπάνω.

5-6 με τον Κολόμβο από την θέση φουνταριστού.

Λήξη δεύτερης περιόδου

4-6 με τον Ντιφούλβιο στην κόντρα των Ιταλών, που έχουν σκορ 0-4 στο β' οκτάλεπτο, που είναι καταστροφικό για την Ελλάδα.

Χάθηκε η ευκαιρία στον παίκτη παραπάνω για την ελληνική ομάδα που έχει κακή παρουσία στην β' περίοδο.

4-5 με τον Γκάλο στον παίκτη παραπάνω για την Ιταλία. Ανατροπή για τους Ιταλούς.

Δεν έχει σημειωθεί γκολ στα τελευταία λεπτά. Τάιμ άουτ από τον Αλεσάντρο Καμπάνια 02'51'' για τη λήξη του ημιχρόνου...

4-4 με εκτέλεση πέναλτι του Τζορτζέτι. Επιμέρους 0-3 για την Ιταλία, που ισοφαρίζει το ματς.

4-3 με τον Τζιάκοπο για την Ιταλία.

Λήξη πρώτης περιόδου.

4-2με τον Βελότο στο φινάλε της πρώτης περιόδου.

4-1με τον Μυλωνάκη και πάλι! Εκπληκτικό ξεκίνημα από την Ελλάδα!!!

3-1με τον Μυλωνάκη για την Ελλάδα στον παίκτη παραπάνω.

2-1με τον Λουόνγκο στον παίκτη παραπάνω. Μείωσαν οι Ιταλοί.

2-0με τον Άγγελο Βλαχόπουλο! Εξαιρετικό ξεκίνημα για την ομάδα μας!

1-0με τον Χρήστο Αφρουδάκη στον παίκτη παραπάνω.

Στοιχεία για τον αγώνα...

Το περασμένο Σάββατο, η Ρωσία πέτυχε την πρώτη της νίκη, με 16-12 επί της Γεωργίας, ενώ η Ιταλία και το Μαυροβούνιο ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 6-6 στο ντέρμπι κορυφής. Οι δύο ομάδες εξακολουθούν να ισοβαθμούν στην πρώτη θέση του ομίλου με 10 βαθμούς. Αν την τελευταία αγωνιστική φέρουν ίδιο αποτέλεσμα (Ελλάδα - Ιταλία, Μαυροβούνιο - Γεωργία), τότε η πρωτιά θα κριθεί από την διαφορά των γκολ.

Αν η Ελλάδα νικήσει την Ιταλία, τότε θα τερματίσει στην 2η θέση του ομίλου. Αυτό δεν σημαίνει και απευθείας πρόκριση, αλλά πιθανότατα πιο εύκολο έργο στην επόμενη φάση, καθώς θα αντιμετωπίσουμε τον 3ο του άλλου ομίλου.

Η ελληνική ομάδα νίκησε τη Ρουμανία στον προηγούμενο αγώνα με 10-9 σε έναν συγκλονιστικό αγώνα που κρίθηκε ακριβώς στο φινάλε και παίζει τώρα με την "σκουάντρα ατζούρα".

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης που διεξάγεται στην Ουγγαρία.