ΠΟΛΟ

Εκτός ημιτελικών οι Έφηβοι, ήττα με 16-12 από την Ιταλία

Εκτός ημιτελικών οι Έφηβοι, ήττα με 16-12 από την Ιταλία

Για τις θέσεις 5-8 θα αγωνιστεί η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων μετά την ήττα της με 16-12 από την Ιταλία.  Με Σερβία το απόγευμα η γαλανόλευκη.

Για τις θέσεις 5-8 θα αγωνιστεί η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων μετά την ήττα της με 16-12 από την Ιταλία στον πρωινό προημιτελικό για το Μεσογειακό Κύπελλο που διεξάγεται στα Χανιά.

Η Εθνική μας πλησίασε δύο φορές στο γκολ (7-6 και 8-7) στις αρχές της τρίτης περιόδου αλλά η Ιταλία ξέφυγε και πάλι (11-7), για να μειώσουμε πάλι στα δύο γκολ (11-9) 7.11’’ πριν το τέλος του αγώνα, χωρίς όμως και να υπάρχει η ανάλογη συνέχεια.

Τα οκτάλεπτα: 5-3, 3-3, 3-2, 5-4

Με Σερβία παίζει η Εθνική

Ισπανία, Μαυροβούνιο και Ουγγαρία, είναι οι άλλες τρεις εθνικές ομάδες, πλην της Ιταλίας που νίκησε (16-12) την Εθνική μας ομάδα, που θα αγωνιστούν το απόγευμα στα ημιτελικά του Μεσογειακού Κυπέλλου.

Η Ισπανία επιβλήθηκε της Κροατίας 17-16, το Μαυροβούνιο με 21-15 της Σερβίας που θα είναι τελικά ο απογευματινός μας αντίπαλος (16.00), ενώ η Ουγγαρία δεν είχε φυσικά κανένα πρόβλημα με την Κύπρο (28-3)

Οι τρεις πρωινοί προημιτελικοί:

 

*CROATIA – SPAIN 16-17 (4-3, 2-5, 5-5, 5-4)

CRO: Lazic 8, Biliaka 4, Krekovic, Butic, Merser, Pejkovc

ESP: De La Fuente 6, Granados 6, Salvador 2, Tenorio, Rodriguez, Paul

 

*MONTENEGRO – SERBIA 21-15 (6-2, 5-5, 6-3, 4-5)

MNE: Savelsic 4, Ukropina 4, Franeta 3, Cetkovic 2, Matkovic 2, Misuskovic 2, Radovic 2, Banicevic 2

SRB: Lukic 5, Jankovic 3, Kasum 2, Vucinic 2, Sulc 2, Mirkovic

 

*HUNGARY – CYPRUS 28-3 (10-0, 6-1, 5-0, 7-2)

HUN: Baksa 5, Kardos5, Fekete 4, Burian 3, Schmolcz 3, Sebetyen 3, Sugar 2, Kosa 2, Zerinvari

CYP: Prodromou, Sechi, Charalampus

 

Το απογευματινό πρόγραμμα αγώνων: 16.00 – Σερβία - ΕΛΛΑΔΑ (θέσεις 5-8), Ιταλία – Μαυροούνιο (Ημιτελικός), 18.40 Κροατία - Κύπρος (θέσεις 5-8), 20.00 Ισπανία – Ουγγαρία (Ημιτελικός).

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24