ΠΟΛΟ

Εκτός "4αδας" η Εθνική Εφήβων, ηττήθηκε με 9-6 από το Μαυροβούνιο

Για τις θέσεις 5-8 θα αγωνιστεί η Εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων για το Μεσογειακό κύπελλο – Comen Cup, καθώς έχασε στα προημιτελικά με 9-6 από το Μαυροβούνιο.

Για τις θέσεις 5-8 θα αγωνιστεί η Εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων για το Μεσογειακό κύπελλο – Comen Cup, με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να γνωρίζει την ήττα με 9-6 στα προημιτελικά από το Μαυροβούνιο.

Η Εθνική ξεκίνησε καλά το ματς με το 1οκτάλεπτο να είναι ισορροπημένο και τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες 2-2. Στη δεύτερη περίοδο, δεν μπορέσαμε να βρούμε το δρόμο προς το τέρμα με το Μαυροβούνιο να το εκμεταλλεύεται και να παίρνει κεφάλι στην ανάπαυλα με δύο γκολ 4-2.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι με τους γηπεδούχους να παίρνουν αέρα τεσσάρων τερμάτων (8-4) στο 4:13 πριν τη λήξη του αγώνα. Η Εθνική μείωσε σε 8-6 στο τελευταίο λεπτό, όμως δεν ήταν αρκετό, με τον Μούρισιτς 30΄΄ πριν το τέλος να διαμορφώνει το τελικό 9-6 υπέρ του Μαυροβουνίου.

Η Εθνική μας ομάδα θα αντιμετωπίσει σήμερα για τις θέσεις 5-8 τη Σερβία στις 11:20 (ώρα Ελλάδας). Το άλλο ζευγάρι είναι Ρωσία – Ιταλία (10:00 ώρα Ελλάδας). Εφόσον κερδίσει τη Σερβία θα παίξει για την 5θέση στις 18:50 ώρα Ελλάδας, ενώ σε περίπτωση ήττας θα αγωνιστεί στις 17:30 ώρα Ελλάδας.

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ – ΕΛΛΑΔΑ 9-6 (2-2, 2-0, 1-1, 4-3)

Μαυροβούνιο:Μπόνασακ, Ντράσκοβιτς, Βουτσούροβιτς 2, Μάσιτς 1, Πέριτσα, Ράντοβιτς 2, Πέρκοβιτς, Γκαλαούσεβιτς, Μούρισιτς 1, Τζούροβιτς, Ντράγκονιτς 1, Βάβιτς 1, Μπάκιτς

Ελλάδα:Μανθογιάννης, Αλαμάνος 2, Κουρούβανης 1, Γωνιωτάκης 1, Κουλούρης, Δήμου 1, Μπραΐμης, Αποστολάκης, Χαλυβόπουλος, Πάτερος, Παπανικολάου 1, Πετρόπουλος, Πιόβαν