ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Νέο Career High για τον Διαμαντή

Ο Στέφανος Διαμαντής μετά την κατάκτηση του τουρνουά που διεξήχθη στο Βρότσλαβ της Πολωνίας κέρδισε 8 θέσεις στην Παγκόσμια κατάταξη του τένις με αμαξίδιο και ανέβηκε στην 21η θέση.

Οι εξαιρετικές εμφανίσεις του τελευταίου διαστήματος επισφραγίστηκαν με νέο Career High για τον Στέφανο Διαμαντή. Ο Έλληνας πρωταθλητής στο τένις με αμαξίδιο ανέβηκε στην 21η θέση της Παγκόσμιας κατάταξης επίδοση που αποτελεί ρεκόρ.

Συγκεκριμένα, ο Στέφανος Διαμαντής μετά την κατάκτηση του τουρνουά που διεξήχθη στο Βρότσλαβ κέρδισε 8 θέσεις αφού βρισκόταν στην 29η.

Από τους αγώνες στην Πολωνία πήρε 220 βαθμούς, ενώ συνολικά φέτος έχει μαζέψει ήδη 812. Αξίζει να σημειωθεί ότι το προηγούμενο Career High του ήταν η 26η θέση, ενώ εάν συνεχίσει έτσι είναι εξαιρετικά πιθανό σύντομα να βρεθεί εντός της πρώτης 20άδας.

Αν μη τι άλλο πρόκειται για ένα εξαιρετικό κατόρθωμα για τον Έλληνα πρωταθλητή στο τένις με αμαξίδιο.