MMA

Απίστευτος Sitthichai, καθάρισε Kiria και βλέπει Roosmalen!

Φωτιά στις ήδη λεπτές ισορροπίες της κατηγορίας των 70 κιλών του GLORY βάζει ο Sitthichai αφού πήρε μάλλον άνετα την τετράδα του GLORY 22.

Κέρδισε πρώτα τον πρώην πρωταθλητή Davit Kiria με τρομερό γόνατο στο solar plexus τον οποίο τον έβγαλε ΚΟ στον δεύτερο γύρο (για πρώτη φορά στην kickboxing καριέρα του Γεωργιανού) ενώ στον τελικό καθάρισε πάλι εντυπωσιακά τον Josh Jauncey.

Συμβολικό και το τρόπαιο του τουρνουά που έφερε το όνομα του μεγάλου Ramon Dekkers και το πήρε τελικά ο Muay thai μαχητής της βραδιάς...

Ο Sitthichai μετά και από αυτές τις νίκες (πριν λίγους μήνες είχε κερδίσει Souwer και Groenhart ξανά σε 4δα) επιβεβαιώνει όσους γνώριζαν από πριν το πόσο επικίνδυνος μπορεί να είναι για τους υπόλοιπους 70ρηδες του GLORY και η μάχη του με τον Roosmalen αναμένεται να είναι επική!

Στην ίδια βραδιά, επιτυχημένα υπερασπίστηκε την ζώνη του και ο Heavyweight πρωταθλητής Rico Verhoeven κερδίζοντας με ομόφωνη απόφαση τον Benjamin Adegbuyi.