ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Με ανατροπή στη 16άδα η Ψάρρα

Η Ευαγγελία Ψάρρα νίκησε με εντυπωσιακό τρόπο τη Ρωσίδα Κριστίνα Τιμοφέεβα και προκρίθηκε στις "16" των Ευρωπαϊκών Αγώνων του Μπακού

Παρά το γεγονός ότι έχανε με 0-4 από μία πολύ δυνατή αντίπαλο, όπως η Ρωσίδα Κριστίνα Τιμοφέεβα, η Ευαγγελία Ψάρρα πέτυχε επική ανατροπή και προκρίθηκε στη 16άδα του ατομικού γυναικών στην τοξοβολία.

Η Ρωσίδα πήρε τα δύο πρώτα σετ με 28-25 και 28-26, αλλά η Ελληνίδα αθλήτρια απάντησε με 28-26 και 27-24 στα δύο επόμενα. Στο κρίσιμο σετ, μετά τις δύο πρώτες βολές, το σκορ ήταν 18-18, αλλά η Ψάρρα έριξε 10άρι στην τελευταία, νικώντας το 9άρι της αντιπάλου της.

Έτσι, συνεχίζει στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού και το μεσημέρι (13:05 ώρα Ελλάδος) αντιμετωπίζει την Ουκρανή Αναστασία Πάβλοβα.