ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 13 Ιουν. 2014

ΕΚΤΟΣ Η ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΣΑΜΠΛ

Σε δύο τελικούς η Κελαϊδίτη

Η Ελένη Κελαϊδίτη πήρε το εισιτήριο σε δύο τελικούς οργάνων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής στο Μπακού. Εκτός έμεινε η Εθνική ομάδα ανσάμπλ.

Τετάρτη 11 Ιουν. 2014

ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ

Στο Μπακού η Εθνική ομάδα

Η Εθνική ομάδα ρυθμικής γυμναστικής αναχώρησε για το Μπακού όπου στις 13 Ιουνίου ξεκινά το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νεανίδων και γυναικών.

Σάββατο 17 Μαϊ. 2014

ΕΣΒΗΣΕ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ Η 31ΧΡΟΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

ΣΟΚ! Σκοτώθηκε η Ολυμπιονίκης Άννα Πολλάτου

Θρήνος στον ελληνικό αθλητισμό. Η χάλκινη Ολυμπιονίκης του ανσάμπλ στο Σίδνεϊ, Άννα Πολλάτου, σκοτώθηκε σε τροχαίο δυστύχημα στην εθνική οδό Πύργου - Πατρών. (φωτογραφίες)

Δευτέρα 14 Απρ. 2014

Η ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΣΑΜΠΛ ΔΙΑΚΡΙΘΗΣΕ ΣΤΟ ΠΕΖΑΡΟ

Θετική εικόνα για την εθνική ανσάμπλ

Τις βάσεις για μια υψηλή θέση στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Μπακού έβαλε στο Πέζαρο η εθνική ανσάμπλ.

Σάββατο 31 Αυγ. 2013

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Στην 11η θέση η εθνική ανσάμπλ

Η εθνική ανσάμπλ κατέλαβε την 11η θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής στο Κίεβο. Μόλις τρεις μήνες ζωής μετράει η ομάδα της Τζένης Παπαδοπούλου με τη συγκεκριμένη σύνθεση.

Παρασκευή 30 Αυγ. 2013

Όγδοη στο σύνθετο ατομικό η Φίλιου

Με άλλη μια επιτυχία ολοκλήρωσε η Βαρβάρα Φίλιου την παρουσία της στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής του Κιέβου, αφού κατέκτησε την 8η θέση στον τελικό του σύνθετου ατομικού.

Πέμπτη 29 Αυγ. 2013

Οριακά εκτός βάθρου η Φίλιου

Μια ανάσα μακριά από το μετάλλιο έμεινε η Βαρβάρα Φίλιου, η οποία κατέκτησε την εξαιρετική 4η θέση στον τελικό της κορδέλας, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής του Κιέβου.

Πέμπτη 02 Μαϊ. 2013

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Στη Σόφια το Πάσχα η Φίλιου

Στο παγκόσμιο κύπελλο στη Σόφια θα αγωνιστεί η Βαρβάρα Φίλιου τις ημέρες του Πάσχα. Στο τέλος του μήνα διεξάγεται το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ρυθμικής στη Βιέννη.

Τετάρτη 10 Απρ. 2013

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Δεν έχει μεγάλες συμμετοχές η Καλαμάτα

Για 21η χρόνια η Καλαμάτα φιλοξενεί το διεθνές μίτινγκ ρυθμικής γυμναστικής δίχως τη συμμετοχή μεγάλων ονομάτων.

Κυριακή 03 Μαρ. 2013

ΡYΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | GRAND PRIX

Στην 5η θέση η Φίλιου στη Μόσχα

Η Βαρβάρα Φίλιου κατέλαβε την πέμπτη θέση στον τελικό της μπάλας στο Grand Prix της Μόσχας.

Τρίτη 22 Ιαν. 2013

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΡΩΣΙΑ

Το ξανασκέφτηκε η Κανάεβα

Η κορυφαία εκπρόσωπος της ρυθμικής γυμναστικής, Εβγκένια Κανάεβα διέψευσε την είδηση πως αποχώρησε από την ενεργό δράση μετά την εκλογή της στη ρωσική ομοσπονδία.

Κυριακή 18 Νοε. 2012

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΙΤΑΛΙΑ

Η Ιταλία ταιριάζει στη Φίλιου

Η 18χρονη πρωταθλήτρια της ρυθμικής γυμναστικής, Βαρβάρα Φίλιου εντυπωσίασε ξανά στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Πέμπτη 16 Αυγ. 2012

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

"Κατάσχεση" στα κινητά!

Μέλος της εθνικής ομάδας ρυθμικής γυμναστικής της Ρωσίας αποκάλυψε πως η προπονήτρια τους προχώρησε σε κατάσχεση υπολογιστών και τηλεφώνων πριν από την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων.

Σάββατο 11 Αυγ. 2012

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ | ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

"Μαγική" Κανάεβα

Η Γεβγένιγια Κανάεβα έγινε η πρώτη αθλήτρια της ρυθμικής γυμναστικής που διατηρεί τον ολυμπιακό τίτλο τους, "μαγεύοντας" το κοινό της Wembley Arena.

Πέμπτη 09 Αυγ. 2012

Στην 9η θέση η εθνική ανσάμπλ

Η εθνική ανσάμπλ κατέλαβε την 9η θέση στις 5 μπάλες στον προκριματικό του ομαδικού της ρυθμικής γυμναστικής. Απορρίφθηκε η ένσταση της ελληνικής ομάδας.

Τετάρτη 08 Αυγ. 2012

Έτοιμη για την 8άδα του τελικού η εθνική ανσάμπλ

Η εθνική ανσάμπλ θα διεκδικήσει τις επόμενες δύο ημέρες τη συμμετοχή της στον τελικό του ανσάμπλ την Κυριακή (12/8).

Σάββατο 02 Ιουν. 2012

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

13η η Φίλιου στο ευρωπαϊκό

Η Βαρβάρα Φίλιου κατέλαβε την 13η θέση στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής στη Ρωσία. Την Κυριακή (3/6) η εθνική ανσάμπλ θα αγωνιστεί στους τελικούς των οργάνων.

Παρασκευή 20 Απρ. 2012

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΑΝΣΑΜΠΛ

Το δέντρο... λυπήθηκε τη Σαμαρά

Πραγματικά τυχερή η Σταυρούλα Σαμαρά. Η 18χρονη πρωταθλήτρια της ρυθμικής γυμναστικής θα επανέλθει στις προπονήσεις την ερχόμενη εβδομάδα.

Τετάρτη 11 Απρ. 2012

Δυνατό τεστ για το ανσάμπλ

Απέναντι στις καλύτερες ομάδες στον κόσμο θα δοκιμάσει τις δυνάμεις της η εθνική ανσάμπλ στο παγκόσμιο κύπελλο του Πέζαρο.

Τετάρτη 18 Ιαν. 2012

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΠΡΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

Στο Λονδίνο και η εθνική ανσάμπλ

Εκπληκτική εμφάνιση και πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου για την εθνική ανσάμπλ στο προ-ολυμπιακό τουρνουά που διεξήχθη στη βρετανική πρωτεύουσα.