ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Κυριακή 21 Σεπ. 2014

ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ

Με όνειρα στο παγκόσμιο της Σμύρνης

Η Βαρβάρα Φίλιου και η Κορίνα Αλευρογιάννη ανοίγουν το χορό τη Δευτέρα (22/9) στο ατομικό στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής στη Σμύρνη.

Κυριακή 07 Σεπ. 2014

ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΟΥ ΚΑΖΑΝ

Ένας τελικός ακόμη για την εθνική ανσάμπλ

Στον τελικό με τις 10 κορύνες συμμετείχε η εθνική ανσάμπλ στο παγκόσμιο κύπελλο ρυθμικής γυμναστικής στο Καζάν.

Σάββατο 06 Σεπ. 2014

Δυνατή εμφάνιση και 9η θέση για το ανσάμπλ

Ελπιδοφόρα μηνύματα έστειλε η ελληνική ομάδα ανσάμπλ, η οποία κατετάγη 9η στον σύνθετο αγώνα του Παγκοσμίου Κυπέλλου ρυθμικής γυμναστικής του Καζάν.

Τετάρτη 03 Σεπ. 2014

ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Στο Καζάν η Εθνική ομάδα

Με προορισμό την Ρωσία ταξιδεύουν οι Ελληνίδες πρωταθλήτριες της ρυθμικής για να λάβουν μέρος στο Παγκόσμιο Κύπελλο που θα διεξαχθεί στο Καζάν το διάστημα 5-7 Σεπτεμβρίου.

Παρασκευή 13 Ιουν. 2014

ΕΚΤΟΣ Η ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΣΑΜΠΛ

Σε δύο τελικούς η Κελαϊδίτη

Η Ελένη Κελαϊδίτη πήρε το εισιτήριο σε δύο τελικούς οργάνων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής στο Μπακού. Εκτός έμεινε η Εθνική ομάδα ανσάμπλ.

Τετάρτη 11 Ιουν. 2014

ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ

Στο Μπακού η Εθνική ομάδα

Η Εθνική ομάδα ρυθμικής γυμναστικής αναχώρησε για το Μπακού όπου στις 13 Ιουνίου ξεκινά το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νεανίδων και γυναικών.

Σάββατο 17 Μαϊ. 2014

ΕΣΒΗΣΕ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ Η 31ΧΡΟΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

ΣΟΚ! Σκοτώθηκε η Ολυμπιονίκης Άννα Πολλάτου

Θρήνος στον ελληνικό αθλητισμό. Η χάλκινη Ολυμπιονίκης του ανσάμπλ στο Σίδνεϊ, Άννα Πολλάτου, σκοτώθηκε σε τροχαίο δυστύχημα στην εθνική οδό Πύργου - Πατρών. (φωτογραφίες)

Δευτέρα 14 Απρ. 2014

Η ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΣΑΜΠΛ ΔΙΑΚΡΙΘΗΣΕ ΣΤΟ ΠΕΖΑΡΟ

Θετική εικόνα για την εθνική ανσάμπλ

Τις βάσεις για μια υψηλή θέση στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Μπακού έβαλε στο Πέζαρο η εθνική ανσάμπλ.

Σάββατο 31 Αυγ. 2013

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Στην 11η θέση η εθνική ανσάμπλ

Η εθνική ανσάμπλ κατέλαβε την 11η θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής στο Κίεβο. Μόλις τρεις μήνες ζωής μετράει η ομάδα της Τζένης Παπαδοπούλου με τη συγκεκριμένη σύνθεση.

Παρασκευή 30 Αυγ. 2013

Όγδοη στο σύνθετο ατομικό η Φίλιου

Με άλλη μια επιτυχία ολοκλήρωσε η Βαρβάρα Φίλιου την παρουσία της στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής του Κιέβου, αφού κατέκτησε την 8η θέση στον τελικό του σύνθετου ατομικού.

Πέμπτη 29 Αυγ. 2013

Οριακά εκτός βάθρου η Φίλιου

Μια ανάσα μακριά από το μετάλλιο έμεινε η Βαρβάρα Φίλιου, η οποία κατέκτησε την εξαιρετική 4η θέση στον τελικό της κορδέλας, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής του Κιέβου.

Πέμπτη 02 Μαϊ. 2013

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Στη Σόφια το Πάσχα η Φίλιου

Στο παγκόσμιο κύπελλο στη Σόφια θα αγωνιστεί η Βαρβάρα Φίλιου τις ημέρες του Πάσχα. Στο τέλος του μήνα διεξάγεται το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ρυθμικής στη Βιέννη.

Τετάρτη 10 Απρ. 2013

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Δεν έχει μεγάλες συμμετοχές η Καλαμάτα

Για 21η χρόνια η Καλαμάτα φιλοξενεί το διεθνές μίτινγκ ρυθμικής γυμναστικής δίχως τη συμμετοχή μεγάλων ονομάτων.

Κυριακή 03 Μαρ. 2013

ΡYΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | GRAND PRIX

Στην 5η θέση η Φίλιου στη Μόσχα

Η Βαρβάρα Φίλιου κατέλαβε την πέμπτη θέση στον τελικό της μπάλας στο Grand Prix της Μόσχας.

Τρίτη 22 Ιαν. 2013

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΡΩΣΙΑ

Το ξανασκέφτηκε η Κανάεβα

Η κορυφαία εκπρόσωπος της ρυθμικής γυμναστικής, Εβγκένια Κανάεβα διέψευσε την είδηση πως αποχώρησε από την ενεργό δράση μετά την εκλογή της στη ρωσική ομοσπονδία.

Κυριακή 18 Νοε. 2012

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΙΤΑΛΙΑ

Η Ιταλία ταιριάζει στη Φίλιου

Η 18χρονη πρωταθλήτρια της ρυθμικής γυμναστικής, Βαρβάρα Φίλιου εντυπωσίασε ξανά στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Πέμπτη 16 Αυγ. 2012

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

"Κατάσχεση" στα κινητά!

Μέλος της εθνικής ομάδας ρυθμικής γυμναστικής της Ρωσίας αποκάλυψε πως η προπονήτρια τους προχώρησε σε κατάσχεση υπολογιστών και τηλεφώνων πριν από την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων.

Σάββατο 11 Αυγ. 2012

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ | ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

"Μαγική" Κανάεβα

Η Γεβγένιγια Κανάεβα έγινε η πρώτη αθλήτρια της ρυθμικής γυμναστικής που διατηρεί τον ολυμπιακό τίτλο τους, "μαγεύοντας" το κοινό της Wembley Arena.

Πέμπτη 09 Αυγ. 2012

Στην 9η θέση η εθνική ανσάμπλ

Η εθνική ανσάμπλ κατέλαβε την 9η θέση στις 5 μπάλες στον προκριματικό του ομαδικού της ρυθμικής γυμναστικής. Απορρίφθηκε η ένσταση της ελληνικής ομάδας.

Τετάρτη 08 Αυγ. 2012

Έτοιμη για την 8άδα του τελικού η εθνική ανσάμπλ

Η εθνική ανσάμπλ θα διεκδικήσει τις επόμενες δύο ημέρες τη συμμετοχή της στον τελικό του ανσάμπλ την Κυριακή (12/8).