ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Δύο χρυσά μετάλλια ο Βολικάκης στη Ρωσία

O Χρήστος Βολικάκης κατέκτησε δυο χρυσά μετάλλια στο διεθνές γκραν πρι πίστας που διοργανώθηκε στην Τούλα της Ρωσίας.

O Έλληνας πρωταθλητής της ποδηλασίας πίστας, Χρήστος Βολικάκης, κατέκτησε δυο χρυσά μετάλλια στο διεθνές γκραν πρι πίστας στην Τούλα της Ρωσίας.

Την Δευτέρα (22/5) στο αγώνισμα του Σκρατς και των πόντων, με απολογισμό ένα χρυσό μετάλλιο και μια έκτη θέση αντίστοιχα, ενώ χθες (23/5) μπήκε στη μάχη του Όμνιουμ και βγήκε πρώτος, επικρατώντας των αντιπάλων του από τη Βαλτική.

Πρόκειται για έναν ακόμη άθλο για τον πρωταθλητή μας, που αν και συμμετείχε μόλις για δεύτερη φορά στην καριέρα του στο αγώνισμα του Όμνιουμ, τερμάτισε πρώτος και πήρε χρυσό μετάλλιο.

Στο αγώνισμά ου στο Κέιριν, ο Σωτήρης Μπρέτας ήταν 11ος, ο Αργύρης Κολλάρας τη 12η και ο Νίκος Παγώνης τη 19η.