ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Παρασκευή 25 Μαϊ. 2018

ΑΝΑΚΗΡΥΧΘΗΚΕ ΚΑΙ MVP ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΣΕΧΙΑΣ

Πρωταθλητής με την Οστράβα ο Γκιώνης

Έναν ακόμα διασυλλογικό τίτλο στο εξωτερικό πανηγύρισε ο Παναγιώτης Γκιώνης. Στέφθηκε πρωταθλητής στην Τσεχία με την Οστράβα ΤΤC 2016 και ολοκλήρωσε την αγωνιστική παρουσία του στη χώρα με τον καλύτερο τρόπο.

ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΗΣ ΠΟΛΩΝΙΑΣ

Χάλκινο μετάλλιο στο διπλό ο Σγουρόπουλος

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε στο διπλό νέων και θέσεις 5-8 στο απλό ο Σγουρόπουλος στο τουρνουά της Πολωνίας. Ανεβαίνει συνεχώς ο νεαρός αθλητής.

Τετάρτη 23 Μαϊ. 2018

ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Νίκη για Εθνική γυναικών στη Νορβηγία για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού

Η Εθνική γυναικών επικράτησε με 3-1 στη Νορβηγία για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2019 και ετοιμάζεται για το επόμενο βήμα.

Δευτέρα 21 Μαϊ. 2018

ΣΤΟ ΤΡΟΝΤΧΑΪΜ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΑ

Για την παρθενική νίκη στα προκριματικά η Εθνική γυναικών

Την πρώτη νίκη της στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος επιδιώκει αύριο (22/5) στη Νορβηγία η Εθνική γυναικών στην επιτραπέζια αντισφαίριση.

Σάββατο 19 Μαϊ. 2018

ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟΥ 2019 ΣΤΟ ΜΙΝΣΚ

Οι τρόποι πρόκρισης στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του 2019

Τρία χρόνια μετά την είσοδο του νέου θεσμού στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν, εντείνονται οι ετοιμασίες σ’ ένα ακόμα έδαφος της άλλοτε Σοβιετικής Ένωσης, τη Λευκορωσία, για τους 2ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες.

Παρασκευή 18 Μαϊ. 2018

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ ΕΣΛΟΒ

Πρωταθλήτρια στη Σουηδία με τη Στόρφορς η Τόλιου

Πρωταθλήτρια Σουηδίας με τη φανέλα της Στόρφορς είναι η Κατερίνα Τόλιου. Η ομάδα της επικράτησε εκτός έδρας με 5-3 στον καθοριστικό τρίτο τελικό των πλέι οφ απέναντι στην Έσλοβ και με συνολικό σκορ 2-1 στις νίκες κατέκτησε τον τίτλο στη σούπερ κατηγορία γυναικών

Τρίτη 15 Μαϊ. 2018

ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Η αποστολή της Εθνικής γυναικών για τον αγώνα με τη Νορβηγία

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της Εθνικής ομάδας επιτραπέζιας αντισφαίρισης γυναικών είναι αλλεπάλληλες και μετά το Παγκόσμιο πρωτάθλημα του Χάλμσταντ η προσοχή στρέφεται στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 2019 και τον αγώνα με τη Νορβηγία.

Τρίτη 08 Μαϊ. 2018

ΜΕΤΡΑΕΙ 7.134 ΒΑΘΜΟΥΣ

Στο Νο50 της παγκόσμιας κατάταξης ο Γκιώνης τον Μάιο

Επέστρεψε στους πρώτους 50 της παγκόσμιας κατάταξης στην επιτραπέζια αντισφαίριση ο Παναγιώτης Γκιώνης κι έχει 7.134 βαθμούς από τους 6.344 του προηγούμενου μήνα.

Κυριακή 06 Μαϊ. 2018

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ

Αχτύπητη και στους άνδρες η Κίνα, πήρε τον 9ο σερί παγκόσμιο τίτλο

Απλά ασυναγώνιστη. Η Κίνα είναι η παγκόσμια πρωταθλήτρια επιτραπέζιας αντισφαίρισης ανδρών και για το 2018 κι επιβεβαίωσε ότι ακόμα δεν έχει αντίπαλο.

Σάββατο 05 Μαϊ. 2018

ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

Πολύ σκληρή για να χάσει την κορυφή, παγκόσμια πρωταθλήτρια ξανά η Κίνα

Η Κίνα παραμένει ακλόνητη στην κορυφή του κόσμου στο ομαδικό γυναικών. Στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα του Χάλμσταντ κατέκτησε τον 4ο συνεχόμενο τίτλο της, τον 20ο στις 22 τελευταίες διοργανώσεις και τον 21ο συνολικά στα χρονικά του θεσμού!

ΤΙ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

Η αποτίμηση της ελληνικής παρουσίας στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Το 54o Παγκόσμιο πρωτάθλημα επιτραπέζιας αντισφαίρισης φτάνει στο τέλος του και η ελληνική αποστολή, που ολοκλήρωσε την Παρασκευή τους αγώνες της, κάνει τον απολογισμό της πριν αναχωρήσει από το Χάλμσταντ.

Παρασκευή 04 Μαϊ. 2018

ΟΙ ΒΕΛΓΙΔΕΣ ΠΗΡΑΝ ΡΕΒΑΝΣ

Φινάλε με ήττα από το Βέλγιο η Εθνική γυναικών στο Παγκόσμιο

Η Εθνική Ελλάδας των γυναικών ηττήθηκε από το Βέλγιο σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι που ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Χάλμσταντ.

ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Έχασε από Δανία κι έμεινε εκτός στόχου στο Παγκόσμιο η εθνική ανδρών

Η Εθνική Ελλάδας ανδρών ηττήθηκε από τη Δανία και δεν μπορεί πια να ανέβει κατηγορία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξάγεται στο Χάλμσταντ.

Πέμπτη 03 Μαϊ. 2018

ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ 25-36

Πρώτος στόχος επετεύχθη για την Εθνική ανδρών

Αποστολή εξετελέσθη για την Εθνική μας ομάδα των ανδρών στην πρώτη φάση του Παγκοσμίου πρωταθλήματος. Επικράτησε δύσκολα της Παραγουάης με 3-2 κατέκτησε την 3η θέση στο 7ο γκρουπ και πήρε το εισιτήριο για την 12άδα της Second Division.

Τετάρτη 02 Μαϊ. 2018

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ

Δεν προβιβάστηκε η Εθνική γυναικών στο Παγκόσμιο πινγκ πονγκ

Στην ισοβαθμία έχασε την πρώτη 12άδα της Second Division του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος η Εθνική γυναικών.

ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗ 12ΑΔΑ ΤΗΣ 2ΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Ανατροπή με Σερβία η Εθνική!

Το γύρισε και με τη Σερβία η Εθνική πινγκ πονγκ των ανδρών, περνάει στην πρώτη 12άδα της 2ης κατηγορίας. Διαβάστε αναλυτικά.

ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΣΤΟ ΣΤΟΧΟ ΤΗΣ Η ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ

Νίκησε 3-1 και την Αργεντινή η Εθνική γυναικών

Νίκησε 3-1 σετ και την Αργεντινή, πλησίασε κι άλλο στον στόχο της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα η Εθνική γυναικών επιτραπέζιας αντισφαίρισης.

Τρίτη 01 Μαϊ. 2018

ΑΜΦΙΒΟΛΗ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Με ήττα από την Ιταλία συνέχισε στο Παγκόσμιο η Εθνική Ελλάδας

Η Εθνική Ελλάδας ηττήθηκε από την Ιταλία στην 3η αγωνιστική των ομίλων στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα πινγκ πονγκ.

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ.

Δεύτερη νίκη για τις γυναίκες στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα, 3-2 την Τουρκία

Πιο κοντά στον δύσκολο στόχο της πρόκρισης στην πρώτη 12άδα της 2ης κατηγορίας του Παγκοσμίου πρωταθλήματος πινγκ πονγκ η Εθνική μας ομάδα των γυναικών.

3-2 ΤΗΝ ΟΥΓΓΑΡΙΑ Η ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ, 3-1 ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΣΛΟΒΕΝΙΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Έκαναν το 2 στα 2 οι άνδρες, έχασαν οι γυναίκες

Με ανατροπή διπλασίασε τις νίκες της στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα του Χάλμσταντ η εθνική μας ομάδα των ανδρών. Με ήττα 3-1 από τη Σλοβενία συνέχισε το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα των γυναικών.

Σάββατο 28 Απρ. 2018

Πρεμιέρα στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα με Εκουαδόρ και Βέλγιο για τις Εθνικές μας

Λίγες ώρες απέμειναν πια για την έναρξη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος επιτραπέζιας αντισφαίρισης 2018. Η Ελλάδα θα είναι παρούσα στο Halmstad Arena και στις δύο κατηγορίες και παίζει με Εκουαδόρ και Βέλγιο.

Τετάρτη 25 Απρ. 2018

ΜΕ ΟΚΤΩ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΣΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ

Οι αθλητές της ελληνικής αποστολής για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ομαδικού

Τέσσερις άντρες και τέσσερις γυναίκες θα ταξιδέψει στο Χάλμσταντ της Σουηδίας η ελληνική αποστολή για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ομαδικού.

ΣΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΜΑΔΙΚΟΥ

Ηττήθηκε με 3-1 από την Αγγλία η Εθνική γυναικών στο Σ.Ε.Φ.

Την ήττα με 3-1 από την Αγγλία γνώρισε στην αίθουσα STIGA του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας, η εθνική μας ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης των γυναικών στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ομαδικού 2019.

Πέμπτη 19 Απρ. 2018

ΝΕΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΑΘΛΗΤΗ

"Χρυσός" Σγουρόπουλος στο βελγικό όπεν

Ο Γιάννης Σγουρόπουλος επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και κατέκτησε το βελτικό όπεν στο μονό ανδρών του πινγκ πονγκ.

Σάββατο 14 Απρ. 2018

ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

Ο Γκιώνης κατέκτησε το όπεν της Κροατίας

Ο Παναγιώτης Γκιώνης κατέκτησε το Όπεν που διεξήχθη στην Κροατία επικρατώντας με 4-1 στον τελικό επί του Γερμανού, Ρικάρντο Βάλτερ.

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

Πέρασε ημιτελικά, υπερασπίζεται τον τίτλο του στο κροατικό όπεν ο Γκιώνης

Προχωρά ακάθεκτος και δείχνει ικανός να επαναλάβει την περσινή μεγάλη του επιτυχία στο όπεν Challenge της Κροατίας ο Παναγιώτης Γκιώνης.

Παρασκευή 13 Απρ. 2018

ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΣΕΦ

Στις 9-10 Ιουνίου το 8ο πρωτάθλημα πινγκ πονγκ για τα ΜΜΕ

Οι φίλοι της επιτραπέζιας αντισφαίρισης από τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης μπορούν να ξαναβάζουν σιγά-σιγά στο μυαλό τους την καθιερωμένη αγωνιστική εκδήλωση με την αγαπημένη τους ρακέτα.

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

Στους "16" του απλού ο Γκιώνης στο Ζάγκρεμπ

Σε World Tour με πολλές εκπλήξεις από τον εναρκτήριο κιόλας γύρο ο Παναγιώτης Γκιώνης βγαίνει αλώβητος και προχωρά στο ταμπλό του απλού στο Ζάγκρεμπ. Σήμερα (13/4) αντιμετωπίζει τον Γάλλο, Αντρέα Λαντριού.

Κυριακή 08 Απρ. 2018

ΘΕΤΙΚΟΣ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΑΘΛΗΤΗ

Αποκλεισμός στα ημιτελικά του E.T.T.U. Cup για την Ιστρ του Παπαγεωργίου

Στα ημιτελικά σταμάτησε η πορεία της Ιστρ στο Κύπελλο Ευρωπαϊκής Ένωσης (E.T.T.U. Cup) 2017-2018 στην επιτραπέζια αντισφαίριση.

Δευτέρα 02 Απρ. 2018

ΚΥΡΙΑΡΧΗΣΑΝ ΤΑ ΦΑΒΟΡΙ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

Χρυσό για Σγουρόπουλο και Τέρπου στο Πανελλήνιο νέων - νεανίδων

Από δύο χρυσά μετάλλια Γιάννης Σγουρόπουλος και Έλσα Τέρπου στα ατομικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος νέων - νεανίδων 2017-2018.