ΠΑΛΗ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων

Περισσότεροι από 250 αθλητές και αθλήτριες συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα εφήβων - νεανίδων που διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη.

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Εφήβων – Νεανίδων που διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη ξεπέρασε κάθε προσδοκία και άφησε όλους όσους βρέθηκαν στο ΔΑΚ Πολίχνης απόλυτα ικανοποιημένους.

Περισσότεροι από 250 αθλητές και αθλήτριες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και κέρδισαν με την αξία τους το ζεστό χειροκρότημα των φιλάθλων που γέμισαν το γήπεδο. Η Ελληνική ομοσπονδία διοργάνωσε στη συμπρωτεύουσα Πανελλήνιο πρωτάθλημα μετά από περίπου 10 χρόνια και η απήχηση ήταν συγκινητική. Το συγκεκριμένο πρωτάθλημα, μάλιστα αποτελεί ορόσημο για την ομοσπονδία μιας και αποδείχτηκε για μια ακόμη φορά στην πράξη ότι η Πάλη ανεβαίνει επίπεδο κάθε χρόνο και χρειάζεται μεγαλύτερα γήπεδα, για να καλύψει τις ανάγκες των αθλητών, αλλά και των φίλων του αθλήματος.

Στα αγωνιστικά ο ΠΑΟΚ πρώτευσε στην ελληνορωμαϊκή η Ευκαρπία στην ελευθέρα και στις νεάνιδες ο Ηφαιστος Βαθυλάκου.

Η Ελληνική Ομοσπονδία Πάλης βράβευσε κατά τη διάρκεια του Πανελληνίου πρωταθλήματος τους Ηλία Παγκαλίδη, Χρήστο Πετρίδη και Λυγερή Βούλγαρη για τις διεθνείς επιτυχίες που είχαν το 2017

Αναλυτικά οι νικητές σε κάθε κατηγορία:

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ

55κ.

1 Δημήτρης Αλεξάνδρου (Παναθηναϊκός)

2 Αντώνης Παροτσίδης (Ηρακλής Ασπροπύργου)

3 Παύλος Τσαούσης (ΑΑΠ Δράμας)

60κ.

1 Κυριάκος Ζουρνατσίδης (ΠΑΟΚ)

2 Κωνσταντίνος Δαμιανάκης (Παναθηναϊκός)

3 Βασίλης Οκροπιρίτζε (Ολύμπιοι)

63κ.

1 Δημήτρης Κουπλίδης (Παντζιτζιφιακός)

2 Ηλίας Ασλανίδης (Λεωντιδες)

3 Αλέξανδρος Βάχλας (ΠΟΠ)

3 Χαράλαμπος Ραπτόπουλος (Λεωντιδες)

67κ.

1 Γιώργος Γκίρνης (Ολύμπιοι)

2 Νικόλαος Δογάνης (ΠΑΟΚ)

3 Δημήτρης Γκριτζαλάς (ΠΟΠ)

3 Νίκος Δαμιανάκης (Παναθηναϊκός)

72κ.

1 Γιώργος Σωτηριάδης (ΠΑΟΚ)

2 Γιάννης Χρυσάκης (Εθνικός)

3 Μενέλαος Ζεμπερίδης (Θησευς Περιστερίου)

3 Κώστας Πολυχρονίδης (Κροτων)

77κ.

1 Κωνσταντίνος Βάχλας (Παναθηναϊκός)

2 Αναστάσιος Ζαλωνης (Θησευς Περιστερίου)

3 Παναγιώτης Πεπες (ΠΑΟΚ)

3 Θοδωρής Φωτιάδης (ΠΑΟΚ)

82κ.

1 Αβραάμ Σωτηριάδης (ΠΑΟΚ)

2 Θεοφάνης Καραδήμος (Θησεύς Περιστερίου)

3 Κωνσταντίνος Ιωαννίδης (Εορδαία)

3 Κωνσταντίνος Παροτσίδης (Ηρακλής Ασπροπύργου)

87κ.

1 Ηλίας Παγκαλίδης (ΠΑΟΚ)

2 Θοδωρής Τσάρδας (Εορδαία)

3 Αναστάσιος Θεοδωρόπουλος (Παναιτωλικός)

3 Γιάννης Ξυνόπουλος (Κρότων)

97κ.

1 Μιχάλης Ιωσηφίδης (Λεωντίδες)

2 Αποστόλης Τσιόβολος (ΑΣ Τρικάλων)

3 Κωνσταντίνος Μανωλόπουλος (Παναθηναϊκός)

3 Ιορδάνης Καλαϊτζίδης (Ολύμπιοι)

130κ.

1 Νίκος Ντούνιας (ΠΟΠ)

2 Γιώργος Χαραλαμπίδης (Εορδαία)

3 Σταύρος Ξούρας (ΠΑΟΚ)

3 Παρασκευάς Χαλκίδης (Αρχέλαος)

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 ΠΑΟΚ 67β.

2 Λεωντιδες 34β.

3 Εορδαία 28β.

ΕΛΕΥΘΕΡΑ

57κ.

1 Γιώργος Πιλίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

2 Γιάννης Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Δήμου Φιλίππων)

3 Νίκος Βλάνδος (Αντύπας Νίκαιας)

61κ.

1 Παναγιώτης Ιωακειμίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

2 Χρήστος Χτιστοφορίδης (Ν. Καρυπίδης)

3 Χρήστος Σκόνδρας (Δημοκρίτειο Κομοτηνής)

65κ.

1 Χριστόφορος Λοϊζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

2 Γιώργος Κουγιουμτσίδης (Ευκαρπία)

3 Μιχάλης Σιδηρόπουλος (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

3 Λουκάς Καραπαναγιωτίδης (Ν. Καρυπίδης)

70κ.

1 Γιώργος Λοϊζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

2 Παύλος Καπόγλου (Ευκαρπία)

3 Γιάννης Λοϊζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

3 Δημήτρης Σαββίδης (Ατλας Καλλιθέας)

74κ.

1 Αλέξανδρος Τσαντικίδης (Ευκαρπία)

2 Δημήτρης Πουρουζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

3 Θοδωρής Ιωσηφίδης (Ευκαρπία)

3 Αντώνης Ντοβγκοπολοβ (Δημοκρίτειο)

79κ.

1 Σταύρος Λοϊζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

2 Ηλίας Μαραντίδης (Ευκαρπία)

3 Βασίλης Τοπούχης (Ευρωπός)

3 Γεννάδιος Ευκαρπίας (Ευρωπός)

86κ.

1 Θοδωρής Κυριακίδης (Ευκαρπία)

2 Γιάννης Μαραγκόπουλος (Ευκαρπία)

3 Γιάννης Ηλιάδης (Ευκαρπία)

92κ.

1 Χρήστος Πετρίδης (Ευκαρπία)

2 Γιώργος Τσακνάκης (Ευρωπός)

3 Δημήτρης Παπαδόπουλος (Μ. Αλέξαδρος Δήμου Φιλιππών)

97κ.

1 Αλέξανδρος Παπαδόπουλος (ΔΙΑΣ Αχαρνών)

2 Χριστόφορος Λαζίδης (Ευκαρπία)

3 Γιώργος Βρόντος (Ατλας Καλλιθέας)

125κ.

1 Γιώργος Γεωργιάδης (Ευκαρπία)

2 Τάσος Χατζηπαπαδόπουλος (Δώδεκα Απόστολοι Σοχού)

3 Πέτρος Μεμετζής (Ευρωπός)

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Ευκαρπία 84β.

2 Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου 56β.

3 Ευρωπός 22β.

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

50κ.

1 Αθήνα Γιαγτζόγλου (Δημοκρίτειο)

2 Αννα Μαρία Ψαλλιδάκη (Μίνωας Κρήτης)

3 Φωτεινή Μαγγοπούλου (Ηφαιστος Βαθυλάκου)

53κ.

1 Μαρία Νικολαΐδου (Ευκαρπία)

2 Σπυριδούλα Μπαλούκα (Ηφαιστος Βαθυλάκου)

55κ.

1 Αλεξάνδρα Αναστασιάδου (Ηφαιστος Βαθυλάκου)

2 Ιορδανία Καραθάνου (Ηφαιστος Βαθυλάκου)

3 Μαρία Πεχλιβανίδου (Νίκος Καρυπίδης)

57κ.

1 Χριστίνα Δεμιρκάν (Ευπυρίδαι)

2 Γεωργία Γκουγκούδη (Ημαθίων)

3 Ζωή Χατσατούροβα (Ευπυρίδαι)

59κ.

1 Ηλιάνα Κακογιαννίδου (Ηφαιστος Βαθυλάκου)

2 Ειρήνη Κοσμίδου (Ευπυρίδαι)

3 Ελισάβετ Καραθάνου (Ηφαιστος Βαθυλάκου)

62κ.

1 Θεοδώρα Τελιανίδου (Ευπυρίδαι)

2 Αναστασία Χαφουσίδου (Πολυνίκης Ταύρου)

3 Ευαγγελία Παϊτάρη (ΠΟΠ)

65κ.

1 Δήμητρα Σωτηριάδου (ΓΣ Ευόσμου Μακεδόνες)

2 Αννα Μαρία Πανταζή (ΠΟΠ)

3 Κωνσταντίνα Μπουρλή (Ευπυρίδαι)

68κ.

1 Χριστίνα Αμπατζή (Ευκαρπία)

2 Αναστασία Χασάπη (Ηφαιστος Βαθυλάκου)

3 Μαρία Μητσιοπούλου (Αρχέλαος)

72κ.

1 Ελισσάβετ Ξενίδου (Μ. Αλέξανδρου Πύδνας)

2 Παρθένα Λυκοπούλου (Ολύμπιοι)

76κ.

1 Αγγελική Αλεξάκη (Ατλας Καλλιθέας)

2 Γεωργία Κοντομανολωπούλου (Αριστόδημος Μεσσηνίας)

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1 Ηφαιστος Βαθυλάκου 22β.

2 Ευπυρίδαι 18β.

3 Ευκαρπία 9β.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Οι πρώτες φωτογραφίες της Sarah Connor στο νέο 'Terminator' είναι εδώ

Επειδή δεν έφτανε το κάστινγκ της υπέροχης Mackenzie Davis στο επόμενο 'Terminator', έχουμε τώρα και το badass λουκ της Sarah Connor. Στη σκηνοθεσία ο Tim Miller του 'Deadpool'. Η ταινία θα κυκλοφορήσει τον Νοέμβριο του 2019.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24