ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Σάββατο 23 Ιουν. 2018

ΠΑΕΙ ΜΠΟΥΕΝΟΣ ΑΪΡΕΣ Η 15ΧΡΟΝΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ

Πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες Νέων η Κατσάλη

Πανηγυρική πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες Νέων "Μπουένος Άιρες 2018" πήρε η 15χρονη πρωταθλήτρια της ενόργανης γυμναστικής, Ελβίρα Κατσάλη.

Παρασκευή 15 Ιουν. 2018

ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΩΓΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΘΕΣΜΙΚΩΝ ΦΟΡΕΩΝ

Η Ελλάδα διεκδικεί το Ευρωπαϊκό ρυθμικής και το "Golden Age European Gym Festival"

Την επιθυμία να φέρει δύο σπουδαίες διεθνείς διοργανώσεις γυμναστικής στην Ελλάδα, το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ρυθμικής του 2019 στο Παλαιό Φάληρο και το Ευρωπαϊκό Φεστιβάλ “Golden Age” του 2020 στο Ρέθυμνο, εξέφρασε η Ελληνική Γυμναστική Ομοσπονδία.

Τετάρτη 06 Ιουν. 2018

Η ΕΤΗΣΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Την Πέμπτη (07/06) η γιορτή του Ο.Γ.ΗΡ.Α.

Ο Όμιλος Γυμναστικής Ηρακλείου Αττικής θα πραγματοποιήσει την Πέμπτη (07/06) την ετήσια εκδήλωσή του, στην οποία μεταξύ άλλων θα βραβεύσει τις αθλήτριες που διακρίθηκαν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα αεροβικής γυμναστικής.

Σάββατο 02 Ιουν. 2018

ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΗΝ 4Η ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ ΚΡΙΚΩΝ

Άγγιξε το μετάλλιο ο Κωνσταντινίδης στο Παγκόσμιο Κύπελλο ενόργανης του Κόπερ

Την κορυφαία διάκριση της καριέρας του σε Παγκόσμιο Κύπελλο ενόργανης ισοφάρισε ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης στο Κόπερ της Σλοβενίας, όπου κατέκτησε την 4η θέση στον τελικό των κρίκων.

Παρασκευή 01 Ιουν. 2018

ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΗ 15Η ΘΕΣΗ

Έχουν δρόμο ακόμα τα κορίτσια του ανσάμπλ

Μικρή ανταμοιβή για τη μεγάλη προσπάθεια του ανσάμπλ στο ευρωπαϊκό της Γουαδαλαχάρα που έμεινε στη 15η θέση.

Πέμπτη 31 Μαϊ. 2018

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗ

Στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου ο Κωνσταντινίδης

Ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης με 14.650 βαθμούς προκρίθηκε στον τελικό των κρίκων στο παγκόσμιο κύπελλο της Σλοβενίας.

Κυριακή 20 Μαϊ. 2018

ΕΠΕΣΕ Η ΑΥΛΑΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Ξεχώρισαν και πάλι Ξουλόγη και Ηλιόπουλος

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής που διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη ολοκληρώθηκε με τους τελικούς στο ατομικό όπου ξεχώρισαν οι Νίκος Ηλιόπουλος και Ιωάννα Ξουλόγη.

Σάββατο 19 Μαϊ. 2018

ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟΝ ΜΑΡΑ

Ιστορική νίκη για τον Ηλιόπουλο

Ο Νίκος Ηλιόπουλος ήταν ο νικητής στο σύνθετο ατομικό ανδρών του πανελλήνιου πρωταθλήματος ενόργανης γυμναστικής ξεπερνώντας τον Βλάση Μάρα!

ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ Η ΜΠΑΛΑΜΗ

Η Ιωάννα Ξουλόγη επικράτησε στο σύνθετο ατομικό γυναικών

Η Ιωάννα Ξουλόγη επικράτησε στο σύνθετο ατομικό των γυναικών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής φιλοξενείται (19-20/5) στη Θεσσαλονίκη.

Παρασκευή 18 Μαϊ. 2018

ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ

Τα αστέρια της ενόργανης λάμπουν στη Μίκρα αυτό το Σαββατοκύριακο!

Στο Εθνικό Γυμναστήριο Μίκρας διεξάγεται το πανελλήνιο πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής ανδρών-γυναικών και εφήβων-νεανίδων αυτό το Σαββατοκύριακο (19-20 Μαΐου).

Τετάρτη 16 Μαϊ. 2018

ΠΡΟΒΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΚΗΣ

Η Θεσσαλονίκη υποδέχεται τα αστέρια της ελληνικής ενόργανης γυμναστικής

Ραντεβού στη Θεσσαλονίκη δίνουν οι πρωταγωνιστές της ελληνικής ενόργανης γυμναστικής, με την υπόσχεση να προσφέρουν πλούσιο θέαμα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών - γυναικών και εφήβων - νεανίδων. Πρόβα ευρωπαϊκού για τις Εθνικές ομάδες της ρυθμικής στο 2ο "Royal Crown".

Σάββατο 28 Απρ. 2018

ΘΑ ΦΟΙΤΗΣΟΥΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 192 ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ

Έναρξη των Σχολών Προπονητών Γυμναστικής σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε την Παρασκευή (27/04) σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη η λειτουργία των Ενιαίων Σχολών Προπονητών Γυμναστικής της Γ.Γ.Α., στις οποίες θα φοιτήσουν συνολικά 192 εγγεγραμμένοι.

Τετάρτη 18 Απρ. 2018

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ

Στους Ολυμπιακούς Αγώνες Νέων η Σακελλαρίδου

H Αντωνία Σακελλαρίδου εξασφάλισε την πρόκριση στο ατομικό τραμπολίνο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες Νέων «Μπουένος Άιρες 2018», που θα γίνουν το φθινόπωρο (1-12 Οκτωβρίου).

Κυριακή 15 Απρ. 2018

ΝΕΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ

Στον τελικό του συγχρονισμένου τραμπολίνο νεανίδων οι Καλπαξή / Τσακαλίδου

Η Αγγελική Καλπαξή και η Λυδία Τσακαλίδου θα αγωνιστούν το πρωί της Κυριακής (15/4) στον τελικό του συγχρονισμένου τραμπολίνο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων.

Παρασκευή 13 Απρ. 2018

ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Πρόκριση της Κασάπογλου στο Ευρωπαϊκό του τραμπολίνο

Στα ημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος τραμπολίνο που διεξάγεται στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν προκρίθηκε η Λίλα Κασάπογλου.

ΒΑΘΡΟ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΚΟΥ

Χάλκινο μετάλλιο για την Εθνική νεανίδων στο ευρωπαϊκό τραμπολίνο

Η Εθνική νεανίδων του τραμπολίνο κατέκτησε ένα ιστορικό χάλκινο μετάλλιο στο ομαδικό, φτάνοντας στη μεγαλύτερη διάκριση όλων των εποχών στη συγκεκριμένη κατηγορία.

Κυριακή 08 Απρ. 2018

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Στο Μπακού για τη διάκριση οι Εθνικές ομάδες τραμπολίνο

Την ανοδική πορεία του ελληνικού τραμπολίνο καλούνται να επιβεβαιώσουν οι 15 αθλητές και αθλήτριες που θα πάρουν μέρος στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών και εφήβων-νεανίδων (12-15/4) στο Μπακού.

Κυριακή 01 Απρ. 2018

ΣΤΗ 14Η ΘΕΣΗ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Βελτιωμένο φινάλε για την Εθνική ανσάμπλ στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Σόφιας

Η Εθνική ανσάμπλ κατέλαβε την 13η θέση στις 3 μπάλες / 2 σχοινάκια στη 2η μέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου ρυθμικής γυμναστικής στη Σόφια, παρουσιάζοντας βελτίωση από την 1η μέρα.

Παρασκευή 30 Μαρ. 2018

ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΣΑΜΠΛ

Κακή αρχή για το ελληνικό ανσάμπλ στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Σόφιας

Η Εθνική ανσάμπλ δεν τα πήγε καλά στο πρόγραμμα με τα πέντε στεφάνια στο Παγκόσμιο Κύπελλο ρυθμικής γυμναστικής που διεξάγεται στη Σόφια.

Σάββατο 24 Μαρ. 2018

Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΕ

Πετρούνιας: "Στερεί από την κοινωνία τα μελλοντικά της πρότυπα"

Ο Λευτέρης Πετρούνιας μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό τοποθετήθηκε κατά της απόφασης του ΣτΕ κάνοντας λόγο για τορπιλισμό των θεμελίων του ελληνικού αθλητισμού.

Παρασκευή 23 Μαρ. 2018

Η ΣΕΞΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΤΗΣ ΣΠΟΥΔΑΙΑΣ ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑΣ

Η Άλι Ράισμαν σηκώνει κύματα

Η κάτοχος έξι Ολυμπιακών μεταλλίων στην ενόργανη γυμναστική, Άλι Ράισμαν, έκανε μία εντυπωσιακή φωτογράφιση για το "Sports Illustrated".

Δευτέρα 19 Μαρ. 2018

ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΑ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

Έφτασε με ένα ακόμα χρυσό ο Πετρούνιας

Τη Δευτέρα επέστρεψε στην Αθήνα η αποστολή της Εθνικής ομάδας γυμναστικής από το Μπακού με τον Λευτέρη Πετρούνια να φέρνει ένα ακόμα χρυσό στη χώρα μας. Στη Θεσσαλονίκη η Ξουλόγη.

Κυριακή 18 Μαρ. 2018

ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Ασημένιο μετάλλιο η Ξουλόγη στο Μπακού!

Ένα ακόμα μετάλλιο κατέκτησε η ελληνική αποστολή στο Παγκόσμιο Κύπελλο AGF Trophy που διεξάγεται στο Μπακού. Η Ιωάννα Ξουλόγη κατέκτησε τη δεύτερη θέση στον τελικό των ασκήσεων εδάφους με 12.733 βαθμούς.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

Παυλόπουλος για Πετρούνια: "Πάντα στην κορυφή"

Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Προκόπης Παυλόπουλος, απέστειλε συγχαρητήριο τηλεγράφημα στον Λευτέρη Πετρούνια, για την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο Παγκόσμιο Κύπελλο ενόργανης γυμναστικής, στο Μπακού.

Σάββατο 17 Μαρ. 2018

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΥΜΝΟΥ

Δείτε σε video την απονομή του χρυσού μεταλλίου στον Λευτέρη Πετρούνια για την πρώτη του θέση στους κρίκους στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού.

ΥΠΟ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΤΟΥ ΖΟΡΜΠΑ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ

Δείτε σε video την προσπάθεια του Λευτέρη Πετρούνια με την οποία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο κύπελλο του Μπακού.

ΤΕΤΑΡΤΟΣ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ

Χρυσό ξανά ο Πετρούνιας στο Μπακού

Ο Λευτέρης Πετρούνιας κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό των κρίκων στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού συγκεντρώνοντας 15.333 βαθμούς. Έχασε για λίγο το μετάλλιο ο Κωνσταντινίδης.

Παρασκευή 16 Μαρ. 2018

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Ο ΜΑΡΑΣ

Σάρωσαν οι Έλληνες αθλητές στο Μπακού, άλλες τρεις προκρίσεις στους τελικούς οργάνων

Ο Βλάσης Μάρας έκανε επανεμφάνιση μετά από 11 μήνες και με την υψηλότερη βαθμολογία στο μονόζυγο, πέρασε στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου γυμναστική.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ

Στον τελικό της δοκού οι Ξουλόγη και Μάγια στο "AGF Trophy" του Μπακού

Με νέα διπλή πρόκριση, αυτή τη φορά από την Ξουλόγη και την Μάγια στη δοκό ισορροπίας, άρχισε για την ελληνική γυμναστική η 2η ημέρα των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου ενόργανης "AGF Trophy" στο Μπακού.

Πέμπτη 15 Μαρ. 2018

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

Ασυναγώνιστος Πετρούνιας, στον τελικό και ο Κωνσταντινίδης

Εντυπωσιακό ντεμπούτο και διπλή πρόκριση στον τελικό των κρίκων για Πετρούνια και Κωνσταντινίδη στο παγκόσμιο κύπελλο του Μπακού.