ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Εντυπωσίασε ο Ιακωβίδης

Την καλύτερη ελληνική παρουσία στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Νορβηγίας πραγματοποίησε ο Θοδωρής Ιακωβίδης. Στην κατηγορία των 85 κιλών κατέκτησε την 5ηθέση στο αρασέ με 158 κιλά και την έβδομη στο σύνολο με 345 κιλά.

Την καλύτερη ελληνική παρουσία στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Νορβηγίας πραγματοποίησε ο Θοδωρής Ιακωβίδης. Ο Ελληνας πρωταθλητής στην κατηγορία των 85 κιλών κατέκτησε την 5ηθέση στο αρασέ με 158 κιλά και την έβδομη στο σύνολο με 345 κιλά.

Ο 25χρονος πρωταθλητής πάλεψε για το χάλκινο μετάλλιο στο σύνολο, το οποίο χάθηκε στις λεπτομέρειες. Στην κίνηση του ζετέ σήκωσε 187 κιλά. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Πιελισένκο (Ουκρανία).

Η ελληνική παρουσία ολοκληρώνεται με τις συμμετοχές του Χρήστου Σαλτσίδη και Αλέξανδρου Κουβάκα.