Στην 9η θέση ο Βολικάκης

Ο Χρήστος Βολικάκης κατέλαβε τελικά την 9η θέση στο κέιριν, αφού ήταν τρίτος στον αγώνα για τις θέσεις 7-12.

Ο Έλληνας ποδηλάτης βελτιώθηκε σε σχέση με το Πεκίνο, όπου είχε καταλάβει τη 13η θέση, καθώς στο Λονδίνο ήταν 9ος.

Ο Βολικάκης κατετάγη τρίτος στον αγώνα για τις θέσεις 7-12, πίσω από τον Νισέιν Νίκολας Φίλιπ από το Τρίνινταντ και Τομπάγκο και τον Γάλλο Μικαέλ Μπουρζέν.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε για μία ακόμη φορά ο σπουδαίος Κρις Χόι, μπροστά στο βρετανικό κοινό, ενώ "αργυρός" ήταν ο Γερμανός Μαξιμίλιαν Λέβι και "χάλκινος" ο Νεοζηλανδός Σάιμον φαν Φέλτοφεν.

MALEBOX

MALEBOX

O θρύλος του Marshawn Lynch, του πρωταθλητή που δε μιλάει ποτέ

Η πιο αινιγματική φιγούρα του Super Bowl είναι ταυτόχρονα και ο πιο επιβλητικός επιθετικός παίχτης των πρωταθλητών. Γιατί όμως δε μιλάει ποτέ;