Ο Φέτελ απολαμβάνει τη νυχτερινή οδήγηση

Ο Σεμπάστιαν Φέτελ ήταν ο ταχύτερος οδηγός στις ελεύθερες δοκιμές του Grand Prix της Σιγκαπούρης. Ο Γερμανός έδωσε "μάχη" με τις δύο McLaren.

Ο Σεμπάστιαν Φέτελ ήταν ο ταχύτερος οδηγός στις ελεύθερες δοκιμές του Grand Prix της Σιγκαπούρης. Ο Γερμανός σημείωσε τον καλύτερο χρόνο στη δεύτερη περίοδο, όταν οι καιρικές συνθήκες βελτιώθηκαν στη Μαρίνα Μπέι, με ένα λεπτό και 48.340 δευτερόλεπτα.

Και στις δύο περιόδους ο Φέτελ "μονομάχησε" με τον Λιούις Χάμιλτον. Τελικά ο οδηγός της McLaren περιορίστηκε στην πέμπτη θέση με 1:49.086.

Δεύτερος ταχύτερος ήταν ο Τζένσον Μπάτον επίσης της McLaren και τρίτος ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας, Φερνάντο Αλόνσο (φωτό).

Η διαδικασία διακόπηκε με την έξοδο του Μπρούνο Σένα. Ο Βραζιλιάνος οδηγός της Williams δεν προκάλεσε ζημιές στο μονοθέσιο του, ωστόσο οι άνθρωποι της πίστας δυσκολεύτηκαν να απομακρύνουν το μονοθέσιο.

comments powered by Disqus
ΟΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ rss icon

ΤΡΕΛΟΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦΟΡΟ

Η Λεωφόρος της δόξας

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 του ΟΦΗ στην παράταση και θα διεκδικήσει το τρόπαιο στον τελικό της 26ης Απριλίου. Πρωταγωνιστές οι Αμπέντ, Μπεργκ, Ζέκα και Σίλντενφελντ

ΟΙ ΑΤΙΜΕΣ ΟΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΡΙΝΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Give me a break

Η Νίκη Μπάκουλη γράφει για τον Αλβέρτη που νίκησε τον Μεσίνα, το... στιγμιαίο λάθος που στοίχισε στον Παναθηναϊκό μια μεγάλη ευκαιρία και το break που μπορεί να γίνει.

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΦΙΝΑΛΕ ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ

Ναι, μπορεί!

Τεράστια ευκαιρία για να κάνει το "μπρέικ" έχασε ο Παναθηναϊκός ο οποίος αστόχησε σε τρίποντο τόσο στο τέλος του αγώνα όσο και στο φινάλε της παράτασης. Με το τελικό 77-74 η ΤΣΣΚΑ έκανε το 1-0, αλλά οι Πράσινοι μπορούν να σπάσουν την έδρα.

ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΩΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ

Όσα έγιναν πριν στην Τούμπα

Διαβάστε αναλυτικά ό,τι συνέβη πριν την έναρξη του ημιτελικού ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός στην Τούμπα. Η 75λεπτη καθυστέρηση, οι φωτοβολίδες, τα ψάρια, οι δηλώσεις Θεοδωρίδη και ο... τερματοφύλακας Ιβάν.

ΟΠΟΙΟΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ

Αφήστε τον Ρούντι στο τσίρκο του

Ο Μάνος Μίχαλος δεν έχει να πει πολλά για την ήττα του Ολυμπιακού, αλλά έχει για τον Ρούντι και τους μεγάλους παίκτες, που ποτέ δεν μπορείς να αγαπήσεις. Γιατί σε σκοτώνουν.

ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ

Απίστευτη επιστροφή του Φοίνικα!

Ο Φοίνικας έχανε με 2-0 σετ, γύρισε το ματς και πήρε τη νίκη με αντίπαλο τον Ολυμπιακό. Ισοφάρισε την ημιτελική σειρά σε 2-2 και ο 5ος τελικός θα πραγματοποιηθεί στις 23 Απριλίου στου Ρέντη.

Αραβικές νύχτες

Το GP του Μπαχρέιν και ο νέος θρίαμβος του Λιούις Χάμιλτον σε φωτογραφίες από όλο το διάστημα του αγώνα και τα παρασκήνια του.