ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Στον ΠΑΟΚ το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, 36-20 τον Άρη

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΦΑΝΗ ΤΡΥΨΑΝΗ / MOTION TEAM)
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΦΑΝΗ ΤΡΥΨΑΝΗ / MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Με την Χατζηπαρασίδου να σταματά στα 9 γκολ ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 36-20 επί του Άρη και παρέμεινε στην κορυφή της Α1 χάντμπολ των γυναικών.

Πριν από τη σέντρα ήταν το μεγάλο φαβορί στο κατ ευφημισμό ντέρμπι της Θεσσαλονίκης και το απέδειξε στον αγωνιστικό χώρο. Ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε εύκολα με 36-20 επί του Άρη και παρέμεινε στην κορυφή της Α1 χάντμπολ των γυναικών.

Οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ μόνο στο πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια ο δικέφαλος του Βορρά μετέτρεψε την αναμέτρηση σε παράσταση για ένα ρόλο.

Η διαφορά από το 35ο λεπτό της αναμέτρησης ήταν σε διψήφιο νούμερο και όσο περνούσε η ώρα ολοένα και μεγάλωνε. Οι παίκτριες του Δημήτρη Δημητρούλια δεν σήκωσαν το πόδι από το γκάζι και εφτασαν εύκολα στη νίκη.

Πρώτη σκόρερ τόσο του ΠΑΟΚ όσο και της αναμέτρησης συνολικά ήταν η Χατζαπαρασίδου με εννέα τέρματα, ενώ για τον Άρη από πέντε τέρματα σημείωσαν οι Γιώβη και Λουρή.

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΟΚ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 36-20

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-2, 8-3, 10-5, 12-8, 14-9 (ημχ.), 17-10, 23-12, 25-14, 31-14, 32-17, 36-20

ΠΑΟΚ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Σεραφίμοβα, Τσαουσιδου 3, Παναγιωτίδου 2, Γκάτζιου 5, Ρόσκα, Σαμολαδά 2, Μούρνου 1, Τζούρισιτς 4, Νλικολιτς 4, Στρατάκη 2, Χατζηπαρασίδου 9, Μάστακα 4, Σελεμίδου, Κρίτζαλη, Στοϊκόφσκα, Κουρκουλάκη

ΑΡΗΣ Θ. (-): Κωστοπούλου 1, Αθανασοπούλου, Ευμορφίδου 1, Βλάχου, Λουρή 5, Καγγελάρη,. Κούπα 2, Κοπανέλου, Ταϊρίδου, Γιώβη 5, Ράπτη, Αλεξιάδου, Γιαννοπούλου