ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Σταμάτησαν στα 106 γκολ!

Σε αγώνα χάντμπολ της 4ης κατηγορίας στη Γερμανία επιτεύχθηκαν 106 γκολ! Έπεσε βροχή γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Έχουμε και την απόδειξη (video).

Το σαββατοκύριακο καταρρίφθηκε το παγκόσμιο ρεκόρ επίτευξης περισσότερων γκολ σε έναν αγώνα χάντμπολ. Στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Φράιμπεργκ και τη Βέραταλ μπήκαν 106 γκολ!

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 60-46. Αξιοσημείωτο είναι πως στο πρώτο ημίχρονο το αποτέλεσμα ήταν 27-20 για τη Φράιμπεργκ!

Το προηγούμενο παγκόσμιο ρεκόρ ήταν 88 γκολ σε παιχνίδι της Μπουντεσλίγκα ανάμεσα στο Κίελο και στο Μαγδεμβούργο, 54-34 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Πριν από λίγες μέρες στους Πανασιατικούς Αγώνες η εθνική γυναικών της Ιαπωνίας νίκησε 79-0 την αντίστοιχη των Μαλδίβων.