ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ο Δούκας έστειλε σε τρίτο παιχνίδι τους μικρούς τελικούς, 24-22 τον ΠΑΟΚ

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / ΔΟΥΚΑΣ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI)
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / ΔΟΥΚΑΣ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

O Δούκας επικράτησε 24-22 του ΠΑΟΚ στην παράταση (19-19 κανονική διάρκεια) και έστειλε τη σειρά των μικρών τελικών σε τρίτο παιχνίδι.

Σε τρίτο αγώνα θα κριθεί η τρίτη θέση της Handball Premier, καθώς ο Δούκας επικράτησε 24-22 του ΠΑΟΚ στην παράταση.

Τo παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, έχοντας και ένταση, με τον Δούκα να χάνει τη μεγάλη ευκαιρία να εξασφαλίσει τη νίκη σε "νεκρό" χρόνο στην κανονική διάρκεια, όταν ο Ούρος Ζιβούλοβιτς με λόμπα σε εκτέλεση πέναλτι, έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του ΠΑΟΚ.

Τελικά, στο δεύτερο έξτρα πεντάλεπτο, οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις πέτυχαν τέσσερα γκολ έναντι δύο των αντιπάλων τους και πήραν τη νίκη. Η τρίτη αναμέτρηση θα διεξαχθεί το Σάββατο (26/5) στο γυμναστήριο της Μίκρας.

ΑΣΕ ΔOYKA – ΠΑΟΚ 24-22 (παρ.)

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 4-3, 5-3, 6-5, 8-7 (ημ.), 10-9, 12-12, 13-14, 16-15, 16-17, 19-19.

Η παράταση: 1-1, 4-2

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κωνσταντίνος Μπούνας): Μωραϊτης 2, Τόμπρος 1, Παπαπούλιος 1, Γκέρτσος 1, Νομικός, Μπραουδάκης, Αποστολίδης, Μίτροβιτς, Μπάρμπας, Ντούνης, Μπάγιος 6, Ζιβούλοβιτς 1, Τζανιδάκης, Νταρσουλά 1, Αραπακόπουλος 2, Κεδέρης 9.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 2, Παλάσκας 1, Τσίλης 3, Νικολαϊδης 1, Κοκώνης 1, Πούλσεν, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Πέγιοβιτς 1, Κέζιτς, Κυπραίος 2, Βεσελίνοβιτς 8, Κοτανίδης.

Διαιτητές: Τσάκωνας, Κουτσός. Δίλεπτα: 9-6 Πέναλτι: 4/8-5/9

Photo Credits: Eurokinissi