ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ο Διομήδης ισοφάρισε σε 1-1 τον Δούκα

EUROKINISSI

Ο Διομήδης έκανε το 1-1 στην ημιτελική σειρά της Handball Premier με αντίπαλο τον Δούκα και το "εισιτήριο" της πρόκρισης θα κριθεί το Σάββατο.

Ο Διομήδης εμφανίστηκε βελτιωμένος σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι, ισοφάρισε σε 1-1 την ημιτελική σειρά με τον Δούκα επικρατώντας με 28-18 και θα διεκδικήσει το "εισιτήριο" για τον τελικό της Handball Premier το Σάββατο στις 15:00 στο Δαΐς.

Η ομάδα του Άργους μπήκε πολύ δυνατά και πήρε προβάδισμα 6-1 και 8-3. Παρά την προσπάθεια ανάκαμψης των φιλοξενουμένων, το 1ο ημίχρονο έκλεισε υπέρ του Διομήδη με 12-8.

Στο 2ο ημίχρονο, ο Δούκας μείωσε στα δύο τέρματα (37'), αλλά "αφύπνησε" τους παίκτες του Κώστα Δεληγιάννη, οι οποίοι με ένα επιμέρους 5-1 αύξησαν τον δείκτη του σκορ στο 20-14 (47').

Ο Δούκας δεν είχε αποθέματα να απαντήσει ξανά και η διαφορά έφτασε σε διψήφια επίπεδα στο φινάλε.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 28-18

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-1, 6-1, 8-3, 11-8, 12-8 (ημχ.), 14-11, 16-13, 19-14, 22-15, 25-17, 28-18

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 4, Σάτον, Κρεμαστιώτης 4, Αργυρού 5, Σμυρνιώτης, Άρσιτς, Χειβιδόπουλος 5, Νικηφόρου, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 5, Τσάτσας, Χαντέλης 2, Ντούρος, Γιόσμου 3

ΑΣΕΔ (Κωστής Μπούνας): Μωραΐτης 3, Τόμπρος, Παπαπούλιος, Γκέρτσος 2, Νομικός, Μπραουδάκης, Αποστολίδης, Μίτροβιτς, Μπάρμπας, Ντούνης 3, Μπάγιος 4,Ζιβούλοβιτς 2, Νταρσουλάντ 1, Ζαφειράκης 1, Κολλύρης, Κεδέρης

Διαιτητές: Καραπάνος – Αβράμης Δίλεπτα: 4-4 Πέναλτι: 3/4-1/2

Photo credits: Eurokinissi