ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Καθάρισε την τρίτη θέση η ΑΕΚ

Καθάρισε την τρίτη θέση η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ επιβλήθηκε εύκολα με 33-23 επί του Φιλιππου Βέροιας στην εξ αναβολής αναμέτρηση που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 21η αγωνιστικής και εξασφάλισε την τρίτη θέση στην Handball Premier.

Με την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Φίλιππο Βέροιας στο ΟΑΚΑ, ολοκληρώθηκε η 21η αγωνιστική της Handball Premier. H Ένωση επικράτησε 33-23 έφτασε τους 33 πόντους και εξασφάλισε και μαθηματικά την 3η θέση στο πρωτάθλημα (υπερτερεί σε περίπτωση ισοβαθμίας με Δούκα που έχει 31), μία αγωνιστική πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας.

Οι κιτρινόμαυροι είχαν συνέχεια το προβάδισμα στο σκορ με τη διαφορά να κυμαίνεται από τα 7 μεχρι τα 9 τέρματα.

Οι παίκτες του Νίκου Γραμματικού με πλουραλισμό στην επίθεση έφτασαν εύκολα στη νίκη με τους περισσότερους παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν να βρίσκουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Πρώτος σκόρερ τόσο των κιτρινόμαυρων όσο και του αγώνα ήταν ο Δομπρής με επτά τέρματα, ενώ για τους φιλοξενούμενους πέντε γκολ πέτυχε ο Κωστακίδης.

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΚ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 33-23

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-3, 8-5, 11-6, 13-7, 16-9 (ημχ.), 19-11, 21-13, 25-16, 26-17, 29-21, 33-23

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 4, Γεωργιάδης 3, Χόγκας 4, Ζαμπούνης 2, Π. Νικολαΐδης 1, Ραντούλοβιτς, Συγγάρης, Χατσίκας 2, Λόκεν 2, Δομπρής 7, Βαμβακάς 3, Αργυρού, Μαντζόπουλος, Βραζάλιτσα 4, Μυλωνάς 1

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Θόδωρος Παυλίδης): Κότσιφας, Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης, Ελευθεριάδης, Παπαδόπουλος 1, Τζιμπούλας 1, Καλλιαρίδης, Χαραλαμπίδης 2, Σεϊρεκίδης 4, Φιλόσογλου, Κωστακίδης 5, Αποστολίδης 2, Σιαματάς, Αρσενασβίλι 4, Γρηγοριάδης 1

Διαιτητές: Τσάκωνας – Κινατζίδης Δίλεπτα: 3-5 Πέναλτι: 3/5 – 4/5

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 43-24

Τα πεντάλεπτα:
5-3, 8-4, 11-5, 15-7, 19-7, 21-10 (ημχ.) 23-13, 27-15, 32-18, 36-21, 39-21, 43-24

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κώστας Μπούνας): Μωραΐτης 10, Τόμπρος 1, Παπαπούλιος 4, Γκέρτσος 1, Νομικός 1, Μπραουδάκης, Αποστολίδης, Μπάρμπας, Ντούνης 7, Μπάγιος 7, Ζιβούλοβιτς 2, Τζανιδάκης 3, Ντάρσουλαντ, Ζαφειράκης, Κολλύρης, Κεδέρης 7.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μαυρόπουλος, Ρόμπης 1, Κράλλης 6, Γάτσης 1, Ανγκέλοφ 5, Δημάκης 6, Βαφείδης 2, Μησιρλίδης, Κυριακού 2, Λιόφης 1, Αρβανιτίδης.

Διαιτητές: Τόλιος-Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 0-2, Πέναλτι: 2/2-2/2

ΧΑΝΘ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20-39

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 6-8, 8-12, 11-15, 11-18 (ημίχρονο), 12-21, 14-24, 16-26, 19-29, 20-34, 20-39.

ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης 1, Σαρηγιαννίδης 1, Ρεμπελάκος, Δέσπος 4, Βασιάδης 3, Ιωαννίδης, Στίγγας 2, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης 2, Παπαβασίλης, Μηλόπουλος, Βαρδάκας 3, Μπόλας 1, Μπαϊρλής 3, Δ. Παπαδόπουλος.

Ολυμπιακός ΣΦΠ / Όμιλος Ξυνή (Ζαραβίνας): Τσιλιμπάρης, Τσακνής, Κωστακίδης 1, Κρητικός 7, Πετρίσεβιτς 6, Τζηράς 2, Καραμπουρνιώτης 2, Μισαηλίδης 2, Σκρόμπιτς 2, Στούμπης 4, Παπαδόπουλος, Κανδύλας, Σανίκης 4, Αλβανός 1, Λιάπης 4, Χάλαρης 4.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 1-4. Πέναλτι: 1/1-4/4.

ΠΑΟΚ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 36-25

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-4, 9-7, 13-9, 14-11, 17-13 (ημ.), 19-14, 22-16, 27-17, 29-19, 33-22, 36-25

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 7, Παλάσκας 8, Τσίλης 4, Νικολαϊδης 3, Κοκώνης 3, Πούλσεν, Αποστόλου 2, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 2, Πέτοβιτς, Κέζιτς 1, Κυπραίος 1, Δέλιας, Βεσελίνοβιτς 4, Κοτανίδης, Πανιόπουλος.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 2, Κρεμαστιώτης 2, Αργυρού 5, Σάτον 6, Χειβιδόπουλος 1, Ντούρος, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 3, Τσάτσας, Χαντέλης 1, Νικηφόρου 2, Αρσε, Γιόσμου 3.

Διαιτητές: Κατσίκης, Μιχαηλίδης. Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι:3/3-2/4

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 22-22

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-5, 4-5, 5-9, 8-9, 10-12 (ημχ.) 11-14, 14-15, 17-15, 19-17, 21-19, 22-22

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Δημήτρης Πελεκίδης): Πατραμάνης, Πίτσιος 1, Μέτσης 1, Μπαλαμός 6, Παπαδόπουλος, Λιόζα, Χατζηγιαννίδης, Δεληζάνος 2, Μπόσκος 3, Κύρτσιος, Καβουσανάκης 5, Χατζηβακαλέλης 1, Μανωλούδης 2, Πατσιάς, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 1.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Βάλβης, Λαδάκης 3, Σκοδριανός, Γκλάβας, Ταουσάνης 1, Μελετάκος 4, Ακάλεστος 3, Πιτέρος, Τότο 8, Μιμίκος 3, Μαγκαφουράκης, Βορύλλας, Κότσιρας, Κουρέτα, Βλαχοθανάσης.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σάββατο 31 Μαρτίου

Π.Α.Ο.Κ ΒΕΡΓΙΝΑ TV - Διομήδης Άργους 36-25

Πανελλήνιος - ΓΣ Δράμα 86 21-25

Χ.Α.Ν.Θ - Ολυμπιακός/ΟΜ.ΞΥΝΗ 20-39

Π.Α.Σ Φοίβος Συκεών - Γ.Α.Σ Καματερού 22-22

Κυριακή 1 Απριλίου

Α.Σ.Ε Δούκα - Αερωπός Έδεσσας 43-24

Τετάρτη 4 Απριλίου

Α.Ε.Κ. - Φίλιππος Βέροιας 33-23

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός 39

2. Π.Α.Ο.Κ 37

3. ΑΕΚ 33

4. Α.Σ.Ε Δούκα 31

5. Διομήδης Άργους 28

6. Αερωπός Έδεσσας 21

7. Φίλιππος Βέροιας 20

8. ΧΑΝΘ 14

9. Φοίβος Συκεών 12

10. Γ.Α.Σ Καματερού 11

11. Δράμα 86 7

12. Πανελλήνιος 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 14 Απριλίου

Ολυμπιακός - Δούκας

Φίλιππος Βέροιας - ΧΑΝΘ

ΓΑΣ Καματερού - ΑΕΚ

Διομήδης Άργους - Φοίβος Συκεών

Δράμα 86 - ΠΑΟΚ

Αερωπός Έδεσσας - Πανελλήνιος

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

BEST OF NETWORK

To επόμενο κινητό σου μπορεί να έχει τρεις οθόνες

Και smartphone και τάμπλετ. Όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24