ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ντούμπλαρε τις νίκες του ο Πανελλήνιος

Μετά την εκτός έδρας νίκη επί της ΑΕΣΧ Πυλαίας, ο Πανελλήνιος πέτυχε δεύτερη σερί επικρατώντας με 22-17 του Φοίβου Συκεών, που παραμένει χωρίς βαθμό.

Με την επικράτηση (22-17) του Πανελληνίου επί του Φοίβου, ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Handball Premier.

Το παιχνίδι έως το 45' ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι έσφιξαν την άμυνα (δέχθηκαν μόλις 3 γκολ σε 15 λεπτά) και κατάφεραν να πάρουν διαφορά, την οποία κράτησαν μέχρι το φινάλε. Η ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα έφτασε τους τέσσερις βαθμούς, ενώ ο Φοίβος παραμένει χωρίς βαθμό.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 22-17

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-2, 3-3, 6-5, 7-6, 9-8 (ημχ.), 11-9, 12-11, 14-14, 18-15, 19-16, 22-17

Διαιτητές: Τσάκωνας- Κουτσός

Κόκκινη: 47:40 Λιάπης (επικίνδυνο παιχνίδι- δεν κρατήθηκε δελτίο), δίλεπτα: 6-6, πέναλτι: 1/4-3/4

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τζανακάκης, Παπαπούλιος 1, Κρητικός 6, Χελιώτης 3, Κωστούλας 3, Μάτοβιτς 2, Χειβιδόπουλος, Σαμαράς, Βλαχοθανάσης, Τσακουρίδης 2, Στούμπης 2, Σαλαπάτας 1, Παπαδόπουλος, Χαντέλης 2, Τσάτσας, Ζαχάρης.

ΦΟΙΒΟΣ (Δημήτρης Πελεκίδης): Μπέτζιος, Δεληζάνος 4, Μέτσης 4, Μπαλαμός 2, Πόποβιτς, Χατζής, Μανωλούδης 2, Ναουμίδης, Τσιντίδης, Καβουσανάκης, Αμπντέλ 2, Πατσιάς 2, Κεχαγιάς, Τσαμεσίδης 1, Λιάπης, Μαχρόπουλος.