ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός ΑΣΕ Δούκα από το EHF Cup

Ο ΑΣΕ Δούκα ηττήθηκε για δεύτερη φορά από τη Βοϊβοντίνα στον 1ο γύρο του EHF Cup και αποκλείστηκε από τη διοργάνωση.

Με δυο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια από την πρωταθλήτρια Σερβίας Βοϊβοντίνα στο Νόβι Σαντ αποχαιρέτησε ο Δούκας τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις για τη φετινή σεζόν.

Στο 2ο παιχνίδι, η ομάδα των "εκπαιδευτηρίων" ηττήθηκε 24-26, αν και είχε αρκετά καλύτερη απόδοση από το πρώτο ματς και την ήττα με 13-33.

Μάλιστα, προηγήθηκε ακόμα και με 8 γκολ διαφορά (13-5) στο 20ό λεπτό του αγώνα, αλλά σταδιακά οι γηπεδούχοι, έχοντας σαφέστατα περισσότερες ποιοτικές επιλογές, ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς στα τελευταία λεπτά.

ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ- ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 26-24

Τα πεντάλεπτα: 1-5, 4-6, 4-10, 5-13, 8-14, 10-16 (ημχ.), 13-16, 18-18, 20-21, 22-22, 24-24, 26-24

ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ (Μπόζο Ρούντιτς): Μίλιτς, Στογιανοβιτς, Γκαγκαλζ 2, Οστογιτς 2, Πέροβιτς, Ζέλιτς, Ναντόβεζα 3, Γιοβάνοβιτς 7, Βούτσκοβιτς 3, Ράτκοβιτς 2, Τρίφκοβιτς 3, Στάνκοβιτς 2, Μπογιανιτς, Γκροζντανιτς 2, Ράντοβιτς

ΑΣΕ Δούκα (Κώστας Μπούνας): Μπραουδάκης, Αραπακόπουλος 2, Παπαπούλιος 2, Ζιβούλοβιτς 4, Νταρσουλάντ 3, Κεδέρης 6, Τόμπρος, Ντούνης 5, Μωραϊτης, Κολλύρης, Μπάρμπας, Ζαφειράκης, Γκέρτσος 2, Αποστολίδης

Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 2/2-4/6