Κυριακή 25 Φεβ. 2018

ΑΣΗΜΕΝΙΟ Η ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ

Η Σουηδία το χρυσό μετάλλιο στο curling γυναικών

Η Σουηδία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο curling γυναικών στην τελευταία ημέρα των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΟΑΚΑ

Πανελλήνιο ρεκόρ η Ντουντουνάκη, όριο ο Μπολάνος

Σημαντικές επιδόσεις, ένα Πανελλήνιο ρεκόρ, αλλά και ένα ακόμη όριο για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων-Νεανίδων. Η Ντουντουνάκη πραγματοποίησε το Πανελλήνιο ρεκόρ στα 50μ. πεταλούδα.

ΑΝΤΑΛΛΑΞΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ IAAF

Συνάντηση του Φιλιππίδη με τον Κόε

Συνάντηση με τον πρόεδρο της IAAF, Σεμπάστιαν Κόε, είχε ο Κώστας Φιλιππίδης. Ο Έλληνας πρωταθλητής βρίσκεται στο Κλερμόν Φεράν, όπου θα αγωνιστεί στο μίτινγκ του επί κοντώ

ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΣΤΡΑΒΑ ΓΚΙΩΝΗ

Ημιτελικά στο E.T.T.U. Cup η Ιστρ του Παπαγεωργίου

Ένα ακόμα βήμα στο Κύπελλο Ευρωπαϊκής Ένωσης επιτραπέζιας αντισφαίρισης ανδρών για την Ιστρ του Κώστα Παπαγεωργίου. Το γαλλικό κλαμπ συνεχίζει την εξαιρετική πορεία του και προκρίθηκε στα ημιτελικά του E.T.T.U.

Σάββατο 24 Φεβ. 2018

ΕΒΑΛΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΤΟΥΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΥΣ Ο ΔΙΟΜΗΔΗΣ

Διατήρησε το αήττητο ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 24-19 επί του Διομήδη και παρέμεινε αήττητος στην Handball Premier. Εύκολα ο ΠΑΟΚ, σημαντική νίκη για το Καματερό.

ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΤΣ ΣΤΗ VOLLEYLEAGUE ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Άλωσε το PAOK Sports Arena ο Φοίνικας, δύσκολα ο Ολυμπιακός

Ο Φοίνικας Σύρου επιβλήθηκε με 3-2 σετ επί του ΠΑΟΚ των πολλών αλλαγών, ενώ ο Ηρακλής Χαλκίδας δυσκόλεψε τον Ολυμπιακό που τελικά πήρε τη νίκη με 3-2 σετ.

ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ

Δεύτερος ο Άρης, πήρε το ντέρμπι ο Πανναξιακός

Ο Πανναξιακός επικράτησε με 3-2 σετ επί των Μακεδόνων και επέστρεψε στον Άρη να τους "πιάσει" στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Volleyleague γυναικών.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ Α1 ΠΟΛΟ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Εύκολα η Βουλιαγμένη, συνεχίζει την αντεπίθεση ο ΠΑΟΚ

Εύκολα πήρε τη νίκη κόντρα στο Παλαιό Φάληρο η Βουλιαγμένη με 14-6 και παρέμεινε στη δεύτερη θέση. Πέμπτη διαδοχική νίκη για τον ΠΑΟΚ που βλέπει πλέι οφ.

ΠΕΜΠΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΝΙ.

Κυπελλούχος η Νέα Ιωνία, 21-20 τον ΠΑΟΚ

Μετά από ένα τελικό που κρίθηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο ο ΟΦΝΙ επιβλήθηκε με 21-20 επί του ΠΑΟΚ και κατέκτησε το Κύπελλο στο χάντμπολ γυναικών.

ΤΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ

Το τρελό γκολ από το κέντρο που χάρισε το Κύπελλο στον ΟΦΝΙ

Δείτε το απίθανο τέρμα της Στουγιανίδου, σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου, με το οποίο ο ΟΦΝΙ επικράτησε με 21-20 επί του ΠΑΟΚ στον τελικό του Κυπέλλου στο χάντμπολ των γυναικών. (VIDEO)

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ

Ο Ιβάν Σαββίδης είδε την ήττα του ΠΑΟΚ στο χάντμπολ (photo)

Ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, δεν ενδιαφέρεται μόνο για το ποδοσφαιρικό τμήμα. Το Σάββατο (24/2) είδε από την τηλεόραση την ήττα του Δικεφάλου στον τελικό του Κυπέλλου χάντμπολ γυναικών. (PHOTO).

ΥΨΙΣΤΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΥΡΗ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ

Σημαιοφόρος της Γαλλίας η Παπαδάκη στην Τελετή Λήξης

Η αργυρή Ολυμπιονίκης, Γκαμπριέλα Παπαδάκη, θα είναι η σημαιοφόρος της Γαλλίας στην Τελετή Λήξης των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων.

ΣΤΟ ΠΙΣΤΟΛΙ 10Μ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΚΤΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΠΙΣΤΟΛΙΟΥ 10Μ.

Δυο έβδομες θέσεις για την Κορακάκη στο ευρωπαϊκό αεροβόλων όπλων

Την έβδομη θέση κατέλαβε η Αννα Κορακάκη στο πιστόλι 10μ., στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος αεροβόλων όπλων, στο Γκιόρ της Ουγγαρίας. Ίδια θέση και στο μικτό αγώνισμα του πιστολιού 10μ. μαζί με τον Γιώργο Γαμπιεράκη.

ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΔΟΥΣ

Βάθρο για τον Καναδά στο χόκεϊ ανδρών, 6-4 την Τσεχία

Ο Καναδάς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο χόκεϊ επί πάγου ανδρών, των Αγώνων που διεξάγονται στην Πιονγκτσάνγκ της Νότιας Κορέας.

ΕΝΤΑΣΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΠΟΛΟ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

Οπαδός έπεσε από την κερκίδα στο Απόλλων Σμύρνης - Εθνικός

Από μεγάλη ένταση και την πτώση ενός οπαδού στον περιβάλλοντα χώρο της πισίνας σημαδεύτηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Απόλλωνα και τον Εθνικό. (VIDEO)

ΠΡΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ

Ο Λι Σέουνγκ Χουν το χρυσό στο πατινάζ ταχύτητας

Ο Νοτιοκορεάτης, Λι Σέουνγκ Χουν, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο πατινάζ ταχύτητας (μαζική εκκίνηση). Σε Βέλγιο και Ολλανδία τα άλλα δυο μετάλλια.

ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΣΙΑΤΙΣΣΕΣ

Η Ιαπωνία κατέκτησε το χάλκινο στο curling γυναικών

Η Ιαπωνία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο curling γυναικών των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων στην Πιονγκτσάνγκ της Νότιας Κορέας.

ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑΠΩΝΕΖΑ

Η Τακάγκι το χρυσό στο πατινάζ ταχύτητας

Η Νάνα Τακάγκι από την Ιαπωνία, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη μαζική εκκίνηση του πατινάζ ταχύτητας των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων στην Πιονγκτσάνγκ.

ΠΑΝΩ ΑΠΟ 60 ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΗΡΑΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

Πλούσιο θέαμα στο Tromaras Strength Challenge

Θεαματική ήταν η πρώτη διοργάνωση Tromaras Strength Challenge που διεξήχθη το προηγούμενο Σαββατοκύριακο στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Παιανίας.

ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ FINAL-4 ΟΙ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ"

Έμεινε όρθιος ο Ολυμπιακός στο Κίρισι, 10-10 με την Κίνεφ

Η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού πήρε 10-10 στο Κίρισι με την πρωταθλήτρια Ευρώπης, Κίνεφ, έχοντας πλέον το πάνω χέρι για πρόκριση στο Final-4 της Euroleague. Πέντε γκολ σημείωσε η Ασημάκη.

10-7 ΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Χρυσό οι Ηνωμένες Πολιτείες στο curling ανδρών

Η ομάδα των ΗΠΑ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο curling ανδρών, νικώντας 10-7 τη Σουηδία. Θυμίζουμε πως στην Ελβετία κατέληξε χθες (23/2) το χάλκινο μετάλλιο, αφού επιβλήθηκε με 7-5 επί του Καναδά.

ΧΡΥΣΑ ΓΙΑ ΤΣΕΧΙΑ ΚΑΙ ΕΛΒΕΤΙΑ

Θρίαμβος για Λεντέκα και Γκαλμαρίνι!

Η Έστερ Λεντέκα και ο Νέβιν Γκαλμαρίνι πρώτευσαν στους τελικούς του παράλληλου γιγαντιαίου σλάλομ στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες.

ΠΕΜΠΤΟ ΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ

Πρωτιά της Ελβετίας στο αλπικό ομαδικό αγώνισμα

Η Ελβετία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αλπικό ομαδικό αγώνισμα. Ασημένιο μετάλλιο για την Αυστρία, χάλκινο η Νορβηγία.

ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΔΟΥΣ

Ο Τουτάντ από τον Καναδά νικητής στο Big Air ανδρών

Ο Καναδός Σεμπαστιάν Τουτάντ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Big Air ανδρών στην χιονοσανίδα των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων.

Ο SNYDER ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Ο γίγας της πάλης θέλει να βοηθήσει τον McGregor

Χείρα βοηθείας από το πουθενά δέχεται ο Conor McGregor καθώς ο Ολυμπιονίκης της πάλης, Kyle Snyder, που είναι ο νεότερος ολυμπιονίκης στα βαρέα κιλά της ιστορίας των ΗΠΑ, θέλει να βοηθήσει τον Ιρλανδό να νικήσει τον Khabib Nurmagometov.

ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

H Ελίζαμπεθ Σουάνι συμμετείχε στο half-pipe skiing χωρίς να ξέρει... σκι!

H Αμερικανίδα, Ελίζαμπεθ Σουάνι κατάφερε να συμμετάσχει στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες στο άθλημα half-pipe skiing, δίχως να γνωρίζει... σκι! Διαβάστε την ξεχωριστή ιστορία της. (VIDEO)

ΣΕ ΘΕΣΗ ΜΑΧΗΣ

Cool... Αλέξης στη ζύγιση με τον Pimblett και έτοιμος για μάχη

Ο Αλέξης Σαββίδης, όπως απέδειξε και κατά τη διάρκεια της ζύγισης, είναι έτοιμος για το μεγάλο αγώνα απέναντι στον Paddy Pimblett.

ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΙΚΟ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Θεατής εισέβαλε στο παγοδρόμιο με ροζ φούστα μπαλαρίνας!

Μετά την απονομή των μεταλλίων στα 1000 μέτρα speed skating στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες, ένας θεατής εισέβαλε στο παγοδρόμιο, ξεγυμνώθηκε και άρχισε να χορεύει, φορώντας μία ροζ φούστα μπαλαρίνας και ένα... ιδιαίτερο εσώρουχο! (VIDEO)

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ

O Mike Perry μιλάει για την εμπειρία της φυλακής

Ο αστέρας του UFC, Mike Platinum Perry, έχει κάνει το...αγροτικό του στις φυλακές και μιλάει για την καλύτερη και την χειρότερη εμπειρία της ζωής του.

ΔΥΝΑΤΗ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ VOLLEY LEAGUE

Κρίνεται η δεύτερη θέση στο ΠΑΟΚ - Φοίνικας Σύρου

Η αναμέτρηση μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Φοίνικα Σύρου "κλέβει" τις εντυπώσεις στην 18η αγωνιστική της VolleyLeague και είναι αυτή που ουσιαστικά θα κρίνει τη δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο.