Προκρίθηκαν και περιμένουν

Την πρόκρισή τους στα ημιτελικά του ταμπλό γυναικών του 1ου Masters της χρονιάς στο Ξυλόκαστρο εξασφάλισαν τα δίδυμα των Αγγελοπούλου Μ./Κωνσταντίνου Μ. και Μαναβή Δ./Παρισάκη Ι.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΚΛΟΥΖ

Ακόμα τρία μετάλλια στο ρουμανικό Όπεν αθλητών με αναπηρίες

Εξαιρετικός ήταν ο απολογισμός της ελληνικής αποστολής στο διεθνές τουρνουά αθλητών με αναπηρίες, που έγινε στην Κλουζ Νάποκα της Ρουμανίας. Ακόμα τρία μετάλλια για τα ελληνικά χρώματα.

Σάββατο 25 Ιουν. 2016

ΣΠΟΥΔΙΑΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΙΩΠΑ/ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Από το Σταβάνγκερ στο… Ξυλόκαστρο

Μπορεί να έφτασαν στο Ξυλόκαστρο κατευθείαν από το αεροδρόμιο αλλά ο Δημήτρης Νιώπας και ο Θοδωρής Παπαδημητρίου κατάφεραν να προκριθούν στα προημιτελικά του 1ου τουρνουά Masters του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

ΜΕ ΝΙΚΗ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΣΛΟΒΕΝΙΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΗΝ 4ΑΔΑ

Πρώτη ήττα για την Εθνική στο World League

Την πρώτη της ήττα στο World League 2016 γνώρισε η Εθνική Ανδρών, που έχασε με 3-0 σετ από το Κατάρ στο Αλεξάνδρειο.

ΕΧΑΣΕ ΣΤΟ ΜΠΑΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ EUROPEAN LEAGUE

Ήττα για την Εθνική γυναικών, 3-1 σετ το Αζερμπαϊτζάν

Το φαβορί του ζευγαριού των ημιτελικών του European League κοίταξε στα μάτια η Εθνική Γυναικών, η οποία όμως γνώρισε την ήττα από το Αζερμπαϊτζάν με 3-1 σετ στο "AYS Sport Hall" του Μπακού.

ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟ ΜΠΑΚΟΥ

Ένα ακόμη ασημένιο μετάλλιο η Κορακάκη!

Η Άννα Κορακάκη στο Παγκόσμιο Κύπελλο Σκοποβολής στο Αζερμπαϊτζάν κατέκτησε και δεύτερο ασημένιο μετάλλιο, αυτή την φορά στο πιστόλι σπορ γυναικών.

ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Στην κορυφή του Danaon Cup τα Βριλήσσια

Η ομάδα των Βριλησσίων κατέκτησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων, επικρατώντας του Ολυμπιακού Κερατσινίου στα πέναλτι.

ΤΙ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΟΛΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διαθεσόπουλος: "Έχει ανάγκη τέτοιες επιτυχίες ο ελληνικός αθλητισμός"

Ο Δημήτρης Διαθεσόπουλος, προέβη σε δηλώσεις αναφορικά με την επιτυχημένη παρουσία της Εθνικής ομάδας στο World League, αλλά και για το μετάλλιο που κατέκτησε το ντουέτο στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα νεανίδων στη Ριέκα.

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ POLE ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΤΑΛΟ ΣΤΟ ASSEN

Dovizioso στο βρεγμένο, Rossi 2ος!

Ο Andrea Dovizioso πήρε μια εντυπωσιακή pole στην ιστορική πίστα του Assen, ενώ δίπλα του στην πρώτη σειρά της εκκίνησης βρίσκονται ο Rossi και ο Redding.

ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Πρωτιές για Ταμουρίδη και Τσαβαρή

Ο Γιάννης Ταμουρίδης πρωταθλητής στην ατομική χρονομέτρηση, δεύτερος ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης και τρίτος ο Γιώργος Μπούγλας. Η Ελένη Τσαβαρή πρωταθλήτρια στις γυναίκες, δεύτερη η Βαρβάρα Φασόη και τρίτη η Νάντια Συντζανάκη.

ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΟ Δ' ΣΕΤ

Δρίκος: "Δεν κοιτάμε τι κάνουν οι άλλες ομάδες"

Ικανοποιημένος από τη νίκη, αλλά κι από την συμπεριφορά της ομάδας του ιδιαίτερα στο δ’ σετ εμφανίστηκε ο Σωτήρης Δρίκος. Τι είπαν οι Κουμεντάκης και Πρωτοψάλτης.

ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟ ΒΟΛΟ

Τελικό με ευρωπαϊκό ρεκόρ η Κτενά, σε τελικούς οι Τσουρουνάκης, Μυλωνάκης

Το ευρωπαϊκό ρεκόρ που πέτυχε Σοφία Κτενά στα 100 μ. υποβρύχιο ξεχώρισε από ελληνικής πλευράς στους πρωινούς προκριματικούς της δεύτερης ημέρας του 19ου Παγκοσμίου πρωταθλήματος Τεχνικής κολύμβησης (Σάββατο 25/6) στο Βόλο.

ΛΑΤΡΕΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΒΑΘΡΟ

Χάλκινο οι Τσόλα - Μαλκογεώργου στο Ντουέτο

Ένα τεράστιο βήμα προόδου για την Συγχρονισμένη κολύμβηση είναι η σπουδαία διάκριση που έφερε το ελληνικό Ντουέτο στον τελικό. Η Αθανασία Τσόλα και η Σοφία Ευαγγελία Μαλκογεώργου κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο.

ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ WORLD LEAGUE ΜΕ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Κρίμα για την Εθνική, έχασε στα πέναλτι από τις ΗΠΑ

Η Εθνική ομάδα ηττήθηκε στα πέναλτι από τις Ηνωμένες Πολιτείες (11-11 ο αγώνας, 6-5 τα πέναλτι) και θα δώσει το παρών στο μικρό τελικό του World League απέναντι στην Ιταλία. Οι ΗΠΑ κόντρα στη Σερβία στο μεγάλο τελικό.

To ψυχροπολεμικό κλίμα Μανώλα- Ογκανεσιάν και το σχόλιο του Μάρκου για το hairstyle του Stevelmans

Μία συνέντευξη Τύπου όλο ειδήσεις, ένταση, χιούμορ και άλλα πολλά, ήταν αυτά που συνέθεσαν την πρώτη γεύση του Iron Challenge. (VIDEO).

Ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΟΝ SPORT24 RADIO 103,3

Τσουρουνάκης: "Δικαίωση το χρυσό μετάλλιο"

Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής στη τεχνική κολύμβηση, Αντώνης Τσουρουνάκης, φιλοξενήθηκε στον Sport24 Radio 103,3 και αναφέρθηκε στο χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε στο Βόλο (AUDIO).

ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΞΑΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο CHANDLER

Εκπληκτικό Νοκ Άουτ στο Bellator!

Με τον Lightweight πρωταθλητή του Bellator Will Brooks, να έχει μετακομίσει στο UFC πια, η δεύτερη τη τάξη ΜΜΑ διοργάνωση στις ΗΠΑ έδωσε την ευκαιρία σε δυο τοπ διεκδικητές να μπούνε στο κλουβί για την ζώνη της κατηγορίας.

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ

Το εντυπωσιακό Red Bull X-Fighters της Μαδρίτης μέσα από τα μάτια του Freddos!

Το Red Bull X-Fighters και η Plaza de Toros de Las Ventas είναι για τους fan του FMX ό,τι είναι ο Batman κι ο Robin για τους fans του κινηματογράφου. Και ο Freddos το έζησε από κοντά! (photos, videos)

ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Προτάσεις-βροχή για την επιστροφή Ζαμπίδη!

Ο Μιχάλης Ζαμπίδης έχει αποχωρήσει από τα ρινγκ μετά από μία τεράστια καριέρα όμως έχει πάρα πολλές προτάσεις για να επιστρέψει στη δράση!

ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ

Isis Verbeek: Η μικρή "καυτή" Ολλανδέζα του Glory

Δεν είναι συχνές οι φορές που το Glory τιμάει τα γυναικεία ζευγάρια αλλά όπως είναι γνωστό, η απόφαση του promotion να φτιάξει γυναικεία κατηγορία, ευθύς εξαρχής μάλιστα από το σημερινό event όπου στην κάρτα υπάρχει το παιχνίδι της Isis Verbeek με την Irina Mazepa.