ΣΤΗΛΕΣ

"Τρελάθηκε" ο Κοεντράο με το 1-1 της Σετούμπαλ και έσπασε τον πάγκο!

Ο Φάμπιο Κοεντράο "εξερράγη" λίγα δευτερόλεπτα μετά το γκολ της ισοφάρισης της Σετούμπαλ κόντρα στην Σπόρτινγκ, με αποτέλεσμα να την πληρώσει ο πάγκος, τον οποίο και έσπασε με γροθιά! (VIDEO)

Η Σπόρτινγκ κρατούσε μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων μία σημαντική νίκη στη μάχη που δίνει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, αλλά το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του πρώην επιθετικού της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ, Εντίνιο σόκαρε τα "λιοντάρια" και χάρισε στη Σετούμπαλ ένα σπουδαίο αποτέλεσμα (1-1).

Ο τρόπος που εξελίχθηκε ο αγώνας προκάλεσε την έντονη απογοήτευση του Φάμπιο Κοεντράο, ο οποίος λίγα δευτερόλεπτα αφότου έγινε αλλαγή, ξέσπασε, σπάζοντας με γροθιά τον πάγκο της ομάδας του, ενώ στη συνέχεια έβαλε τα κλάματα.

Την γκέλα της Σπόρτινγκ εκμεταλλεύτηκε η Πόρτο, η οποία επικράτησε 1-0 της Τοντέλα και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας και στο +1 απ' τα "λιοντάρια".