ΣΤΗΛΕΣ

Τρεις αναγκαστικές αλλαγές και μία αποβολή στο 21'

Για πρώτη φορά στην ιστορία της Ligue 1, μία ομάδα κάνει τρεις αναγκαστικές αλλαγές στα πρώτα 21 λεπτά του αγώνα της. Και είχε και αποβολή...

Στην πέμπτη ισοπαλία σε έξι αγώνες τη φετινή σεζόν στη Σεντ Ετιέν πιθανότατα γράφτηκε ιστορία.

Οι "στεφανουά" έμειναν στο 0-0 με τη Ναντ στο "Μποζουάρ", ωστόσο ολοκλήρωσαν τον αγώνα παίζοντας με δέκα παίκτες από το 17' κι ενώ είχαν ολοκληρώσει τις αλλαγές τους από το 21'.

Μόλις στο 10ο λεπτό, ο Φαμπιάν Λεμουάν έδωσε τη θέση του στον Κεβέν Μαλκουί. Ένα λεπτό αργότερα, ο Φλορεντέν Πογκμπά αντικαταστάθηκε από τον Βενσάν Παζί, ενώ στο 21' ήταν η σειρά του Λοΐκ Περέν να αποχωρήσει τραυματίας και να περάσει στη θέση του ο Ουσαμά Τανανέ.

Η παρουσία της πρώτης αλλαγής στον αγωνιστικό χώρο, πάντως, κράτησε μόλις έξι λεπτά, αφού ο Μαλκουί αντίκρισε κόκκινη κάρτα στο 17'. Το πέναλτι του Εμιλιάνο Σάλα δεν βρήκε δίχτυα κι έτσι το 0-0 έμεινε μέχρι τέλους.