ΣΤΗΛΕΣ

Το έσωσε στη γραμμή και στα καπάκια έβαλε γκολ!

Η Χάλιφαξ επικράτησε με 1-0 της Άλτρινχαμ με το τρίποντο να έρχεται σε μία τρελή φάση που ξεκίνησε από σώσιμο της μπάλας στη γραμμή και κατέληξε σε αντεπίθεση - γκολ (VIDEO)!

"Τρελό" ματς για την 5η κατηγορία της Αγγλίας. Η Χάλιφαξ φιλοξένησε την Άλτρινχαμ και ήθελε τη νίκη έτσι ώστε να ξεφύγει από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό. Τελικά όχι μόνο τα κατάφερε, αλλά το έκανε και με εντυπωσιακό τρόπο!

Συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Μπόλτον. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για τη νίκη και έχασαν μία σπουδαία στιγμή στο 67ο λεπτό, όταν το σουτ Τζίνελι έδιωξε πάνω στη γραμμή αμυντικός.

Στην εξέλιξη της φάσης η Χάλιφαξ έφυγε στην κόντρα και πέτυχε το νικητήριο γκολ με τον Χιούζ.