ΣΤΗΛΕΣ

Τερματοφύλακας έπιασε τρία πέναλτι σε ένα ημίχρονο

Ο τερματοφύλακας της Νταντί Γιουνάιτεντ, Κάμι Μπελ, νίκησε τρεις διαφορετικούς παίκτες από τη βούλα μέσα σε λίγα λεπτά.

Απίστευτο κι όμως... σκοτσέζικο! Ο τερματοφύλακας της Νταντί Γιουνάιτεντ, Κάμπι Μπελ, απέκρουσε τρεις εκτελέσεις πέναλτι στο παιχνίδι της Championship κόντρα στην Ντανφέρμλιν και βοήθησε στη νίκη της ομάδας του με 3-1.

Μόλις στο 9ο λεπτό, ο 29χρονος τερματοφύλακας, έπιασε την προσπάθεια του Γκάβιν Ρέιλι. Στο 27' ήταν η σειρά του Νίκι Κλαρκ να στήσει την μπάλα στη βούλα και να νικηθεί από τον Μπελ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα έπεσε σωστά και στο πέναλτι του Πολ Μακμάλαν.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σκοράρει από το 21' και μετά από τις τρεις επεμβάσεις σημείωσαν ακόμα δύο γκολ στο 2ο μέρος (και ένα οι γηπεδούχοι) και παρότι έμειναν με 10 παίκτες στο 61', έφτασαν στη νίκη.

Ο Μπελ, από την πλευρά του, έγινε ο πρώτος τερματοφύλακας που αποκρούει τρία πέναλτι στο ίδιο παιχνίδι στο Νησί μετά από τον Αντριάν της Γουέστ Χαμ και τον αγώνα με την ΚΠΡ το 2015.