ΣΤΗΛΕΣ

Σούπερ "ποδιά" στο Γουότφορντ- Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

© GETTY IMAGES

Η Γουότφορντ έφυγε με άδεια χέρια από το ματς κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τους οπαδούς της να παρηγορούνται πάντως από μία μαγική ντρίμπλα του Καπού στο δεύτερο ημίχρονο (video).

Μπορεί να ισοφάρισε στο 87ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του αρχηγού της, Ντίνι, παρόλα αυτά η Γουότφορντ δεν κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καθώς ο ίδιος παίκτης έγινε μοιραίος στο 90' πετυχαίνοντας αυτογκόλ και διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 για τους "κόκκινους διαβόλους" .

Υπάρχει πάντως μία φάση στο δεύτερο μέρος που οι οπαδοί των "hornets" δεν θα την ξεχάσουν εύκολα και αυτή είχε για πρωταγωνιστή τον Ετιέν Καπού.

Ο Γάλλος μέσος, ο οποίος ήταν ο κορυφαίος για την ομάδα του Κίκε Σάντσεθ Φλόρες, κατάφερε με απίστευτη ντρίμπλα να περάσει τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Λίνγκαρντ, με τη φάση αυτή να προκαλεί το αυθόρμητο χειροκρότημα της εξέδρας.