Σφύριξε τη λήξη του ημιχρόνου την ώρα που η μπάλα έμπαινε στα δίχτυα!

Josh Windass of Accrington Stanley cant't believe he missed a chance on goal
during the  skybet league 2 Football match between Portsmouth  and Accrington Stanley  at Fratton Park, Portsmouth  on the 5th sep 2015 Football League Agreement Number    FLGE/15/16/P5385  Self billing applies where appropriate 01254 391469 press@kipax.com NO UNPAID USE BACS payments to Royal Bank Scotland (Accrington Branch) Account No. 10126113 Sort Code 161114
Josh Windass of Accrington Stanley cant't believe he missed a chance on goal during the skybet league 2 Football match between Portsmouth and Accrington Stanley at Fratton Park, Portsmouth on the 5th sep 2015 Football League Agreement Number FLGE/15/16/P5385 Self billing applies where appropriate 01254 391469 [email protected] NO UNPAID USE BACS payments to Royal Bank Scotland (Accrington Branch) Account No. 10126113 Sort Code 161114 KIPAX

Διαιτητής σε αναμέτρηση για την League Two στην Αγγλία αρνήθηκε με το "έτσι θέλω" γκολ γιατί αποφάσισε να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο την ώρα που η μπάλα έμπαινε στα δίχτυα (video)

Ο προπονητής της Ακρινγκτον, Τζον Κόουλμαν, σημείωσε μετά το ισόπαλο 0-0 της ομάδας του απέναντι στην Γουίμπλεντον: "Δεν υπάρχουν και πολλά να πεις. Ήταν κωμικό. Δεν το έχω ξαναδεί στα 46 χρόνια καριέρας μου στο ποδόσφαιρο τόσο ως παίκτης όσο και ο τεχνικός".

Και πώς να του δώσεις άδικο; Ο Κόουλμαν έκανε λόγο για την απόφαση του διαιτητή, Τρέβορ Κιτλ, να σφυρίξει τη λήξη του ημιχρόνου την ώρα που ο Μπίλι Κι της Ακρινγκτον έστελνε την μπάλα στα δίχτυα της Γουίμπλεντον!

Πραγματικά, ακούς το σφύριγμα του ρέφερι και δεν μπορείς να πιστέψεις το σημείο στο οποίο αποφάσισε να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος:

ΚΑΙ ΟΜΩΣ: ΣΦΥΡΙΞΕ ΤΗ ΛΗΞΗ!

ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΩΜΩΔΙΑ: Aυτό το γκολ ακυρώθηκε. Γιατί; Ανοίξτε τον ήχο και ακούστε τον διαιτητή πότε σφυρίζει το ημίχρονο.(Λεπτομέρειες εδώ: http://bit.ly/1Quz59l)