ΣΤΗΛΕΣ

Μπουνιά σε διαιτητή επειδή έχασαν στις καθυστερήσεις!

Απίστευτο σκηνικό σε ματς στο Περού, με την φιλοξενούμενη ομάδα να "κλέβει" τη νίκη στις καθυστερήσεις και άνθρωπο των γηπεδούχων να βγάζει τα... απωθημένα του πάνω στον διαιτητή (video).

Η Σαν Σίμον κατάφερε να ανακάμψει στην αναμέτρηση με την Σπόρτινγκ Κριστάλ για το πρωτάθλημα του Περού (Clausura) και από εκεί που έχανε με 2-0 εντός έδρας κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια, όμως το φινάλε ήταν εφιάλτης για τους οπαδούς της.

Και αυτό γιατί η ομάδα τους δέχτηκε γκολ στο 96ο λεπτό (σκόρερ ο Ρέντσο Ρεβορέδο) και ενώ ο διαιτητής είχε υποδείξει πέντε λεπτά καθυστερήσεων, με το νικητήριο γκολ από πλευράς φιλοξενουμένων να συμπίπτει ουσιαστικά και με το τέλος του αγώνα.

Και επειδή ενός κακού μύρια έπονται, δεν έφτανε στην Σαν Σίμον η πικρή ήττα, αλλά το φινάλε είδε έναν άνθρωπο από το τεχνικό επιτελείο της να "ξεφεύγει" και να ρίχνει μπουνιά από πίσω στον διαιτητή!