ΣΤΗΛΕΣ

Κι όμως, κατάφερε να χάσει αυτό το γκολ!

Μια απίθανη ευκαιρία έχασε ο επιθετικός της Harkemase Boys, Ντένις φαν Ντούινεν, στην τρίτη ολλανδική κατηγορία, καθώς μόνος του, χωρίς να τον πιέζει κάποιος κατάφερε να αστοχήσει σε κενή εστία με το σκορ εκείνη τη στιγμή 2-0 και τελικό 2-3! (video)

Όλα μπαίνουν κι όλα χάνονται στο ποδόσφαιρο, αλλά αυτό που έχασε ο 20χρονος Ολλανδός επιθετικός, Ντένις φαν Ντούινεν, στην ομάδα της τρίτης κατηγορίας του πρωταθλήματος της χώρας του, Harkemase Boys, είναι εκτός... συναγωνισμού.

Την ώρα που η ομάδα του προηγείτο 2-0 επί της SV Capelle, εκείνος αφού κέρδισε την κόντρα με τον γκολκίπερ των φιλοξενουμένων, μόνος του σε κενή εστία με τους αντιπάλους να έχουν "παραιτηθεί" από την πιθανότητα διεκδίκησης της μπάλας, κατάφερε να τη στείλει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Το χειρότερο είναι ότι η ομάδα του έπεσε "θύμα" ανατροπής, καθώς η SV Capelle με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, έφυγε με τη νίκη από το Harkema. Δείτε το video με την απίθανη ευκαιρία: