ΣΤΗΛΕΣ

Εντυπωσιακή απόκρουση επιθετικού σε πέναλτι!

Ο στράικερ της Μίλτον Κέινς Ντονς, Άλεξ Ρέβελ, έσωσε τον βαθμό στην έδρα της Πρέστον για την 42η αγωνιστική της Championship, αποκρούοντας με εντυπωσιακό τρόπο πέναλτι στα τελευταία λεπτά.

Με το σκορ στο 1-1, η Πρέστον κέρδισε πέναλτι αλλά και την αποβολή του αντίπαλου τερματοφύλακα, Κόντι Κρόπερ. Η Μίλτον Κέινς Ντονς, έχοντας ολοκληρώσει τις αλλαγές της, δεν είχε άλλη επιλογή για τα τελευταία λεπτά της εκτός έδρας αναμέτρησης για την 42η αγωνιστική της Championship.

Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων, Άλεξ Ρέβελ, φόρεσε τα γάντια του τερματοφύλακα και ανέλαβε να υπερασπίσει την εστία της ομάδας του. Και τα κατάφερε με εντυπωσιακό τρόπο! Έδιωξε σε κόρνερ το πέναλτι στο 83' με ανάποδο χέρι(!), πέφτοντας στα αριστερά της εστίας του, κρατώντας μέχρι το τέλος το 1-1.