ΣΤΗΛΕΣ

Διαιτητής έφυγε απ' το γήπεδο λόγω αποδοκιμασιών ενός φιλάθλου!

Ο διαιτητής του αγώνα μεταξύ της Χόλμερ Γκριν και της Έντγκουαρ Τάουν για το ερασιτεχνικό πρωτάθλημα Αγγλίας διέκοψε το παιχνίδι εξαιτίας των αποδοκιμασιών ενός φιλάθλου προς το πρόσωπό του!

Ένα περίεργο περιστατικό έλαβε χώρα στην αναμέτρηση μεταξύ της Χόλμερ Γκριν και της Έντγκουαρ Τάουν για το ερασιτεχνικό πρωτάθλημα Αγγλίας (Spartan South Midlands Premier League). Ο διαιτητής της αναμέτρησης. Άντριου Χίγκινς αποφάσισε να διακόψει τον αγώνα ύστερα από μόλις 13 λεπτά, επειδή ένας φίλαθλος των φιλοξενούμενων αποδοκίμασε τις αποφάσεις του.

Αρχικά, ζήτησε απ' τους υπευθύνους να βγάλουν εκτός γηπέδου τον συγκεκριμένο φίλαθλο, αλλά η εντολή του δεν εισακούστηκε. Έτσι, αποφάσισε να αποχωρήσει ο ίδιος απ' τον αγωνιστικό χώρο.

Παρά τις προσπάθειες των διοικούντων, ο Χίγκινς ήταν αμετάπειστος. Μάλιστα, αν οι άνθρωποι των δύο συλλόγων θεωρηθούν υπαίτιοι για το σκηνικό, τότε δεν αποκλείεται να τιμωρηθούν αμφότερες. Για την ιστορία, το σκορ σ' εκείνο το λεπτό ήταν 1-0 υπέρ της Χόλμερ Γκριν.