ΣΤΗΛΕΣ

Αστόχησε σε κενό τέρμα και έχασε την ευκαιρία να πάρει το Euro!

Δεν το χωράει ο νους. Η αρχηγός της Ισπανίας στον τελικό του Euro 2016, αστόχησε σε κενό τέρμα στις καθυστερήσεις, ενώ νωρίτερα έχασε πέναλτι με αποτέλεσμα η κούπα να πάει στην Γαλλία (VIDEO).

Στον τελικό του Euro 2016 U19 Γυναικών η Γαλλία επικράτησε με 2-1 της Ισπανίας και κατέκτησε το πολύτιμο τρόπαιο. Τα πράγματα βέβαια θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά, αν η αρχηγός της "ρόχα" Ναχικάρι Γκαρσία ήταν πιο εύστοχη.

Συγκεκριμένα ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ της Γαλλίας, αστόχησε από το σημείο του πέναλτι στο 53ο λεπτό. Λίγο αργότερα οι αντίπαλες της έκαναν το 2-0. Η ατυχία, όμως, συνεχίστηκε για την αρχηγό της Ισπανίας.

Στο 92ο λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ των Γαλλίδων, έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία σε κενό τέρμα για να ισοφαρίσει και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.