Η μπασκετική δράση του τριημέρου

Η μπασκετική δράση του τριημέρου

Έπειτα από καιρό πλήρης αγωνιστική δράση υπάρχει σε όλες τις εθνικές κατηγορίες, με το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης μεταξύ του Αρη και του ΠΑΟΚ να κλέβει την παράσταση.

Τα ψέμματα τελείωσαν για τον Αρη και τον ΠΑΟΚ. Οι δύο ομάδες της Θεσσαλονίκης συγκρούονται (29/4, 19:00) στο Αλεξάνδρειο, στον πρώτο αγώνα της δεύτερης φάσης των Playoffs της Stoiximan.gr Basket League, σε ένα κλασικό "ζευγάρι" που έχει όμως και μονόπλευρη παράδοση, μιας και ο Αρης έχει να αποκλείσει τον ΠΑΟΚ σε σειρά Playoffs από το 1991! Μία ημέρα αργότερα, την Κυριακή, θα αρχίσουν τις αναμετρήσεις τους η ΑΕΚ και το Ρέθυμνο στο άλλο ζευγάρι της δεύτερης φάσης των Playoffs.

Στο μεταξύ, πολλά κρίσιμα παιχνίδια γίνονται σε όλες τις κατηγορίες. Στην Α2 ο Φάρος Κερατσινίου υποδέχεται τον Ηρακλή, σε ένα ματς που ενδεχομένως να κρίνει και την ομάδα που θα ανέβει απευθείας στη Stoiximan.gr Basket League και σίγουρα θα επηρεάσει την κατάσταση και στα Playoffs της κατηγορίας. Από εκεί και πέρα, ίσως έχουμε πρωταθλητή στην Α1 Γυναικών σήμερα, καθώς ο Ολυμπιακός χρειάζεται άλλη μία νίκη επί του Αθηναϊκού (σήμερα, 15:30) για να κατακτήσει τον τίτλο, ενώ αύριο η Καστοριά θα ανέβει μαθηματικά στην Α2 εφόσον νικήσει τον Χαρίλαο Τρικούπη στον βόρειο όμιλο της Β' Εθνικής.

Παράλληλα, συνεχίζεται και η τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων στην Κατερίνη, όπου το ενδιαφέρον κορυφώνεται με τις αναμετρήσεις Δούκας-Ολυμπιακός (29/4) και ΠΑΟΚ-Δούκας (30/4).

Stoiximan.gr Basket League

(2η φάση Playoffs)

1ος αγώνας

Σάββατο 29 Απριλίου

Αλεξάνδρειο 19.00 Άρης-ΠΑΟΚ (Πηλοϊδης-Πουρσανίδης Γ.-Μαγκλογιάννης) Novasports 1

Κυριακή 30 Απριλίου

ΟΑΚΑ 17.00 ΑΕΚ-Ρέθυμνο (Σώμος-Μπήτης-Καλδίρης) Cosmotesport 4

Α2

(29η αγωνιστική)

Σάββατο 29 Απριλίου

ΔΑΚ Αστακού 15.00 Αίολος Αστακού-ΑΕΛ (Παφίλης-Τσιαπλής-Παπαδόπουλος Θ.)

ΔΑΚ Καλαμίτσας 17.00 Καβάλα-Μαχητές Δόξα Πεύκων (Σταματόπουλος-Παγώνης-Ζαχαρής)

Π. Νικολαϊδη 17.00 Φάρος Κερ.-Ηρακλής (Καρακατσούνης-Διαμαντής-Βαρδάλος)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Ηράκλειο (Δαρλαμήτσος-Παπαγερίδης-Κωνσταντινίδου)

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Παγκράτι (Χρηστίδης Ηλ.-Φασόλης-Γρίβα)

Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Ψυχικό (Κατραχούρας-Δημόπουλος-Μακρής)

Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΓΣ Λαρισαίων 1928-Πανιώνιος (Σιμητόπουλος-Λόρτος-Τσοκόλης)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Εθνικός (Τσώνος-Θεονάς-Πολυχρόνης)

Β' Εθνική

(27η αγωνιστική)

Νότιος όμιλος

Κυριακή 30 Απριλίου 2017  

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανερυθραϊκός (Καραβίτης-Καλογερόπουλος Φ.)

Αγίου Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος-Απόλλωνας Σμύρνης (Παπαφωτίου-Σκαλτσής)

Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Πρωτέας Βούλας (Παυλόπουλος-Αργυρούδης)

ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγος-ΚΑΠ (Λύρας-Κοτσώνης)

Στρέφη 17.00 Τρίτωνας-ΑΕΝ Κηφισιάς (Μπούκας-Ραχιώτης)

ΔΑΚ Νικαίας 18.00 Ιωνικός Νικαίας-Περιστέρι (Στρέμπας-Καρακωνσταντόπουλος)

Τρίτη 2 Μαΐου

Γ. Παπασιδέρης 18.00 Κορωπί-Πανελευσινιακός (Διμπινούδης-Τσολάκος)

Τετάρτη 3 Μαΐου

Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Μαρούσι (Ρίζος-Νάστος)

Βόρειος όμιλος

Σάββατο 29 Απριλίου

ΔΑΚ Αγρινίου 16.00 Αγρίνιο-Γέφυρα (Τσακαλογιάννης-Καρπάνος)

Κυριακή 30 Απριλίου

ΔΑΚ Καστοριάς 17.00 Καστοριά-Χαρίλαος Τρικούπης (Τζίμα-Τσιρτσιμάλης)

Καρδίτσας 19.00 Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς (Δεσλής-Καλογερόπουλος)

ΔΑΚ Βικέλας Μακρ. 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Ανατόλια (Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά (Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίδα Ξάνθης-Αίας Ευόσμου (Ντούρας-Μπακάλης)

Πολύγυρου 17.00 Πολύγυρος-Πευκοχώρι (Τζιοπάνος-Αγραφιώτης)

Πέμπτη 4 Μαΐου 

Σιδ. Σταθμού 20.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΧΑΝΘ (Πιτσίλκας-Φακίτσας)

Γ' Εθνική

1ος όμιλος

(27η αγωνιστική)

Κυριακή 30 Απριλίου

ΔΑΚ Κορίνθου 17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΟ Ακράτας (Χρηστίδης Π.-Τσάτσης)

1ο Δ. Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Γλαύκος (Κοντίλης-Ροδίτης)

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρούπολης-Ερμιόνης (Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ.)

Αιγίου 17.00 Κερυανός Αιγίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Λιότσιος-Ζιώγας)

Παν. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Ένωση Ιλίου (Γαρινή-Πηλοϊδης)

Κ. Αχαΐας 17.00 Αχαγιά '82-Πεύκη (Κουτσοδήμος-Χουγιάζος)

Τετάρτη 10 Μαΐου

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Ικαρος Καλλιθέας (Ασημακάκη-Καββαδάς)

2ος όμιλος

(23η αγωνιστική)

Κυριακή 30 Απριλίου

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Άρης Νικαίας (Καμήτσος-Μαρινάκης Γ.)

Θήρας 19.00 ΑΕ Σαντορίνης-ΟΦΗ (Ορφανός Ι.-Ισιγώνης)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πόλις Καλλιθέας (Χριστοδουλάκης-Κομιανός)

Κω 17.00 Ιπποκράτης Κω-Έσπερος Λαμίας (Λαζαρίδης-Δελαγραμμάτικας)

2ο Λύκειο Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλανδρίου (Πλιάκας-Τηγάνης)

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Κάδμος (Τσιμπούρης-Τσαούσογλου)

3ος όμιλος

(23η αγωνιστική)

Κυριακή 30 Απριλίου

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Εύαθλος (Δημάδης-Γιαννούλης Αναστ.)

ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης Φλ.-Βίκος Ζαγοροχώρια (Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας)

ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-ΓΣ Φαρσάλων (Φουτζήλας-Κουκουλεκίδης)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 ΓΣ Ελίμειας-Διόσκουροι Κοζάνης (Θεοδώρου-Γαζέτας)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ευκαρπία (Μελανίδης-Ντόγκας)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 16.30 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας (Παπανικολάου-Τσιρόγλου)

Αιγινίου 17.00 Αιγινιακός-Πρωτέας Γρεβενών (Κοντογιάννης-Λελούδας)

4ος όμιλος

(23η αγωνιστική)

Κυριακή 30 Απριλίου

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Παναθλητικός (Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.)

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αστέρας Καβάλας-Νεάπολη (Εκίζογλου-Καλέσης)

Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιωνίας-ΓΑΣ Κομοτηνή (Κέτουλας-Δολγύρας)

Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού Σερρών-Ίκαροι Σερρών (Καρακώστας-Παζόλης)

Νέων Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-Μαντουλίδης (Κατωτικίδης-Ιορδανίδης)

ΔΑΚ Περαίας 18.00 Ζέφυρος-Χαλκηδόνα (Παπαδόπουλος Χ.-Βασιλόπουλος)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΑΕ Κομοτηνή-Αγ. Βαρβάρα (Ζαχαριάδης-Κολοκυθάς)

Α1 Γυναικών

(3η φάση Playoffs)

2η αγωνιστική

Σάββατο 29 Απριλίου

Εργάνης 15.30 Αθηναϊκός-Ολυμπιακός (Τσαχάκης-Γιακείμη)

Κυριακή 30 Απριλίου

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημ.-Παναθηναϊκός (Κάρδαρης-Φραγκούλη)

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων

Σάββατο 29 Απριλίου

15.00 Προμηθέας Π.-ΠΑΟΚ

17.00 Εργοτέλης-Πιερικός Αρχέλαος

19.00 Δούκας-Ολυμπιακός

Κυριακή 30 Απριλίου

14.00 Εργοτέλης-Προμηθέας Π.

16.00 Ολυμπιακός-Πιερικός Αρχέλαος

18.00 ΠΑΟΚ-Δούκας

Δευτέρα 1 Μαϊου

09.00 Ολυμπιακός-Εργοτέλης

11.00 Δούκας-Προμηθέας Π.

13.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΠΑΟΚ

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΒΙΝΤΕΟ

Μάνδρα: Ξύλο και βρισιές στο Δημοτικό Συμβούλιο

Εκτός ελέγχου η κατάσταση στο πρώτο Δημοτικό Συμβούλιο Μάνδρας μετά τη φονική πλημμύρα - Πιάστηκαν στα χέρια μετά τη σιγή ενός λεπτού για τους νεκρούς

Η πιο τζούφια τηλεοπτική μετάδοση της χρονιάς

Αμερικανικό κανάλι ήταν έτοιμο να αναμεταδώσει την κατεδάφιση ενός γηπέδου, ώσπου συνέβη αυτό.

Μια γενναία πράξη ανθρωπιάς από τον Νίκο Γκάλη

Ο Γκάλης βγάζει σε δημοπρασία τα παπούτσια που φορούσε το 1992 για τον μικρό Χριστόφορο

Ελληνίδα SMILF, έλα να υποκλιθείς στο κοινό σου

Μετά τις MILF μας προέκυψαν οι SMILF. Έλα να δεις ποιες είναι και γιατί αξίζει να τις γνωρίσεις.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24