Η μπασκετική δράση του διημέρου

Η μπασκετική δράση του διημέρου

Δύο πολύ μεγάλα και δη ιστορικά ντέρμπι περιλαμβάνει το σημερινό αγωνιστικό πρόγραμμα. Το ένα για τη Stoiximan.gr Basket League (ΠΑΟΚ-ΑΕΚ στις 20:00) και το άλλο για την Α2 (Πανιώνιος-Ηρακλής στις 17:00).

Τα δύο μεγάλα ντέρμπι σε Stoiximan.gr Basket League και Α2 δεσπόζουν στο αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου. Ο λόγος αφενός για την αναμέτρηση των δύο “δικεφάλων” (ΠΑΟΚ-ΑΕΚ) στην Πυλαία και αφετέρου για το ντέρμπι κορυφής της Α2 μεταξύ του Πανιωνίου και του Ηρακλή στο κλειστό της Νέας Σμύρνης, δύο αγώνες που αναμένεται να τραβήξουν πάνω τους όλα τα βλέμματα σήμερα.

Αυτά τα δύο δεν είναι βέβαια τα μόνα παιχνίδια που διεξάγονται σήμερα. Το πρόγραμμα του Σαββάτου περιλαμβάνει άλλους τέσσερις αγώνες για τη Stoiximan.gr Basket League, την 6η αγωνιστική της Α2, καθώς και την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Νίκη Λευκάδας, η οποία ανοίγει την αυλαία της 5ης αγωνιστικής για την Α1 Γυναικών.

Την Κυριακή θα παίξουν τόσο ο Παναθηναϊκός (με Κολοσσό στο ΟΑΚΑ), όσο και ο Ολυμπιακός (με Απόλλωνα Πάτρας στο ΣΕΦ) λόγω των διπλών υποχρεώσεων που έχουν την επόμενη εβδομάδα στη EuroLeague. Αύριο θα υπάρξει βέβαια φουλ αγωνιστική δράση και σε Β' Εθνική, Γ' Εθνική, αλλά και Α1, Α2 Γυναικών.

Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια του διημέρου:

STOIXIMAN.GR BASKET LEAGUE

Σάββατο 12 Νοεμβρίου

Κ.Γ. Μελίνα Μερκούρη 17:00 Ρέθυμνο Cretan Kings-Τρίκαλα BC Aries (NS2)

Κ.Γ. Δ. Τόφαλος 17:00 Προμηθέας Πάτρας-Λαύριο DHI (NS2)

Κ.Γ. Λευκάδας 17:00 Δόξα Λευκάδας-Κύμη Seajets (NS2)

Δ.Κ.Γ. Ηλιδας 17:00 Κόροιβος-Αρης (NS2)

PAOK Sports Arena 20:00 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (NS2)

Κυριακή 13 Νοεμβρίου

ΟΑΚΑ 17:00 Παναθηναϊκός Superfoods-Κολοσσός H Hotels (NS2)

ΣΕΦ 18:00 Ολυμπιακός-Απόλλωνας Π. Carna (OTESPORTS4)

Α2

Σάββατο 12 Νοεμβρίου

Νεάπολης 17.00 ΓΣΛ-Αίολος Αστακού

Δαϊς 17.00 Δούκας-Μαχητές Δόξας Πεύκων

Εσπέρου 17.00 Εθνικός-ΑΕΛ

Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Ηρακλής

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Ηράκλειο

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Καβάλα

Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Φάρος

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Αμύντας

Β' ΕΘΝΙΚΗ

1ος όμιλος

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Μαρούσι

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος-Περιστέρι

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Πανελευσινιακός

Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-ΚΑΠ

Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Κορωπί

ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγου-Εργοτέλης

Στρέφη 17.00 Τρίτωνας-Ιωνικός Νίκαιας

2ος όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Πευκοχώρι

ΚΓ Δ. Διαμαντίδη 17.00 Καστοριά-Γέφυρα

Αγιάς 17.00 Ερμής Αγιάς-Αίας Ευόσμου

ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Ανατόλια

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Ασπίς Ξάνθης

ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροοιας-Πολύγυρος

Αρναίας 15.00 Στρατώνι-Αγρίνιο

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

1ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Νοεμβρίου

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος-Κόρινθος

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Δάφνη Δαφνίου

Πεύκης 17.00 Πεύκη-Καλαμάτα

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Γλαύκος

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ακράτα

Κ. Αχαΐας 17.00 Αχαγιά ’82-Άρης Πετρούπολης

Παν. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Κεραυνός Αιγίου

2ος όμιλος (5 αγωνιστική)

Κυριακή 13 Νοεμβρίου

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Πεντέλη

Θήρας 15.00 Σαντορίνη-Κάδμος

Δ. Περιστεράκης 14.00 Πανναξιακός-Προμηθέας Χαλανδρίου

Βαρδινογιάννειο 16.00 ΟΦΗ-Έσπερος Λαμίας

ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Άρης Νίκαιας-Πόλις Καλλιθέας

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπ.-Νίκη Αμαρουσίου

3ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Νοεμβρίου

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Αιγινιακός

ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης Φλ.-Πρωτέας Γρεβ.

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Νικόπολη Πρεβ.

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 Βίκος Ζαγοροχ.-Ευκαρπία

Πολυκάστρου 17.00 Εύαθλος-Διόσκουροι Κοζ.

ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-Τιτάνες Παλαμά

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 ΓΣ Ελίμειας-Ιωάννινα

4ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Νοεμβρίου

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-ΜΓΣ Κομοτηνή

ΔΑΚ Ποταμουδίων 18.00 Αστέρας Καβ.-Αγ. Βαρβάρα Πεντ.

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-Χαλκηδόνα

Νεάπολης Θεσ. 18.00 Νεάπολη-Μαντουλίδης

Επταπυργίου 18.00 Παναθλητικός-Ίκαροι Σερρών

Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιωνίας-Ν. Μουδανιών

Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Ζέφυρος ’02

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σάββατο 12 Νοεμβρίου

Π. Γιαννακόπουλος 16.00 Παναθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας

Κυριακή 13 Νοεμβρίου

ΠΑΟΚ 12.00 ΠΑΟΚ-Άρης

Ν. Σμύρνης 12.30 Πανιώνιος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Ολυμπιακός

Επταπυργίου 13.00 Παναθλητικός-Πρωτέας Βούλας

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Τερψιθέα-Αθηναϊκός

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κυριακή 13 Νοεμβρίου

1oς όμιλος

Κοντόπευκου 19.15 Αγ. Παρασκευής-Άρης Πετρούπολης

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Φάρος Κερατσινίου

Καμινίων 12.00 Κυρίαρχοι Π. Κοκ.-Ίκαρος Καλλιθέας

Ρεθύμνου 12:00 Αρκάδι Ρεθύμνου-Ηλιούπολις

Μελισσίων 14.30 Μελίσσια-Ελευθερία Μοσχ.

2ος όμιλος

ΕΑΚ Σταυρούπουλης 13.30 Σταυρούπολη-Γιάννινα

ΔΑΚ Σερρών 14.00 Σέρρες-Ηρακλής

Ν. Ρυσίου 12.00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ασπίς 2001 Ξάνθη

ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχ.-Απόλλων Καλ.

Νεάπολης Λαρ. 14.00 Ολύμπια Λαρ.-Τιτάνες Δράμας

ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ολυμπιακός Β. Πυλαία

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Έκτακτο δελτίο: Επιδείνωση του καιρού με βροχές και καταιγίδες

Χαλάει ο καιρός στο μεγαλύτερο μέρος της ηπειρωτικής χώρας. Πότε και πού θα σημειωθούν βροχές και καταιγίδες, πότε θα υποχωρήσουν τα έντονα καιρικά φαινόμενα

Το πρώτο trailer του Game of Thrones είναι δύο υπέροχα λεπτά χάους

Ξαφνικά, η λέξη 'έπος' μοιάζει πολύ S06.

Ο πρόεδρος της West Ham αναζητά τον ήρωα άστεγο του Μάντσεστερ

Πατήρ και υιός Sullivan, ιδιοκτήτες της βρετανικής ποδοσφαιρικής ομάδας, συγκινήθηκαν από την αυτοθυσία του αστέγου που έσπευσε να βοηθήσει τους τραυματίες της τρομοκρατικής επίθεσης στο Μάντσεστερ

Deshun Wang, 81, σουπερμόντελ και ίσως ο μόνος εν ζωή σούπερ ήρωας

Δύο χρόνια μετά την εμφάνισή του σε πασαρέλα, ο Κινέζος παππούς συνεχίζει να αποτελεί έμπνευση για όλους μας.

Σοκ στην Κύπρο: Αυτοκίνητο πέφτει στο πλήθος σε επεισόδια οπαδών (Vid)

Την ώρα που οι οπαδοί του Απόλλωνα και της ΑΕΛ στη Λεμεσό επιδίδονταν σε οδομαχίες τη Δευτέρα το βράδυ, ένα διερχόμενο αμάξι παρέσυρε οπαδό που λάμβανε μέρος στις συμπλοκές (ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ - VID)

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24