Τετάρτη 22 Μαρ. 2017

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΚΗΝΗ

Τρελό ξύλο στο Raptors-Bulls!

O Serge Ibaka των Raptors και ο Robin Lopez των Bulls αποφάσισαν να λύσουν τις διαφορές τους στον αγώνα των ομάδων τους ανταλλάσσοντας γροθιές (!) σε μία σκηνή που είχαμε χρόνια να δούμε στο ΝΒΑ.

Τρίτη 21 Μαρ. 2017

Η ΠΙΟ ΠΟΛΥΣΥΖΗΤΗΜΕΝΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

Η οικογένεια Ball αποφάσισε να αλλάξει το μπάσκετ

Ο μεγάλος γιος; Ο κορυφαίος freshman. Ο μεσαίος; Σκόραρε 72 πόντους πριν πάει στο UCLA. Ο μικρός; Έκανε τα κατορθώματα του viral. Και ο πατέρας; Ο LaVar Ball είναι ο μεγαλύτερος φαφλατάς του πλανήτη, με το καλύτερο όμως σχέδιο.

ΕΓΙΝΕ ΡΕΖΙΛΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕ

Φίλαθλος των Clippers πήγε να καρφώσει, αλλά...

Ένας φίλος των Clippers προσπάθησε να καρφώσει με την βοήθεια ενός τραμπολίνο, αλλά το τελικό αποτέλεσμα δεν ήταν και τόσο κολακευτικό (VIDEO)!

CURRY ΚΑΙ WESTBROOK ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟΝ ΚΑΥΓΑ

Γενικευμένη σύρραξη στο Thunder-Warriors!

Ο αγώνας των Thunder με τους Warriors σημαδεύτηκε από μία γενικευμένη σύρραξη στην οποία μπλέχτηκαν ο Stephen Curry και ο Russell Westbrook, σπρώχνοντας ο ένας τον άλλο! (VIDEO)

Δευτέρα 20 Μαρ. 2017

ΤΑ ΠΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΤΥΛ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΟΥ NCAA

Πως να (μην) σουτάρετε βολές

Ο Κρις Ρέι και ο Ντιμίτρις Μόραντ έχουν τα πιο άσχημα στυλ ελευθέρων βολών στο Final Tournament του NCAA. Υπάρχουν και videos που θα σας πείσουν.

ΕΤΣΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΝ ΣΤΟ MICHIGAN ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Ο προπονητής του Michigan επιτίθεται με water gun!

Το Michigan πανηγύρισε την πρόκριση στους “Sweet Sixteen” του NCAA με τον παραδοσιακό τρόπο -και τον Τζιμ Μπιλάιν να φέρνει water gun στη μάχη (VIDEOS)!

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ "ΦΩΤΙΑ" Ο ΔΙΕΘΝΗΣ ΓΚΑΡΝΤ

Το ρεσιτάλ του Ντόρσεϊ και οι τρομεροί αριθμοί του

Η τεράστια εμφάνιση του Τάιλερ Ντόρσεϊ κόντρα στο Rhode Island ήταν απλώς η κορύφωση ενός απίστευτου 10ημερου με 5 συνεχόμενα παιχνίδια όπου σημείωσε +20 πόντους!

ΤΑ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΣΤΟ NCAA

Θύμα έκπληξης το Duke!

Το Duke ήταν το τελευταίο μεγάλο Κολέγιο (μέχρι το επόμενο;) που έπεσε "θύμα" έκπληξης στη "March Madness", με αποτέλεσμα να αποκλειστεί στην φάση των 32 του Τελικού τουρνουά του NCAA! Εκτός συνέχειας και το Louisville!

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΜΟΓΕΝΗ ΓΚΑΡΝΤ

Τα διέλυσε όλα ο Ντόρσεϊ!

Με τον Τάιλερ Ντόρσεϊ να πραγματοποιεί την καλύτερη εμφάνιση της καριέρας του και να σημειώνει το μεγαλύτερο σουτ του αγώνα, το Oregon κέρδισε με 75-72 το Rhode Island και προκρίθηκε στην φάση των 16 της "March Madness" (VIDEO)!

Κυριακή 19 Μαρ. 2017

ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Απίστευτη γκάφα των διαιτητών σε αγώνα του NCAA

Το άσημο Northwestern έφτασε πολύ κοντά στο να αποκλείσει το πανίσχυρο Gonzaga στο Τελικό τουρνουά του NCAA, αλλά ένα απίστευτο λάθος των διαιτητών έφερε τα πάνω-κάτω στο παιχνίδι. Μεγάλη έκπληξη από το Xavier.

ΜΕΤΡΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΜΟΓΕΝΗ ΓΚΑΡΝΤ

Ήττα και αποκλεισμός για τον Μήτρου-Λονγκ

Το Iowa State του Ναζ Μήτρου-Λονγκ πάλεψε αλλά ηττήθηκε με 80-76 από το Purdue στην φάση των 32 και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Τελικού τουρνουά του NCAA.

Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΟΥ NCAA

Εκτός Τελικού Τουρνουά το Villanova!

Το Wisconsin έκανε την πρώτη μεγάλη έκπληξη του Τελικού Τουρνουά του NCAA, νίκησε το Villanova 65-62 και πέταξε τους κατόχους του τίτλου εκτός συνέχειας (VIDEOS)!

Σάββατο 18 Μαρ. 2017

ΔΥΝΑΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΓΚΑΡΝΤ ΣΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΣ

Συγκίνησε με τα δάκρυά της η Σταμολάμπρου

Το Robert Morris της Άννας Νίκης Σταμολάμπρου αποκλείστηκε στον πρώτο γύρο της Τελικής φάσης του NCAA, με την Ελληνίδα γκαρντ να συγκινεί, καθώς ξέσπασε σε κλάματα (VIDEO).

ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΟ ΝΒΑ

Έδωσαν ρεσιτάλ οι... γιαγιάδες cheerleaders των Sixers!

Ένα βίντεο, πολλά χαμόγελα. Δείτε μερικές περήφανες γιαγιάδες να χορεύουν από τραγούδια της εποχής τους μέχρι... R'n'B και House μουσική στον αγώνα των Sixers!

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ "MARCH MADNESS"

Άνετα τα φαβορί στον πρώτο γύρο του NCAA

Η δεύτερη ημέρα της "March Madness" ολοκληρώθηκε με τα φαβορί να κάνουν το... καθήκον τους και τις εκπλήξεις ως επί το πλείστον να απουσιάζουν στο φινάλε του πρώτου γύρου.

ΧΑΜΟΣ ΣΤΟ LOS ANGELES

Τσαμπουκάς και παραλίγο ξύλο στον αγώνα του Γιάννη!

Ο αγώνας των Lakers με τους Bucks "σημαδεύτηκε" από μία γενικευμένη σύρραξη προς το τέλος της τρίτης περιόδου, που οδήγησε στην αποβολή τριών παικτών.

Παρασκευή 17 Μαρ. 2017

ΗΓΕΤΗΣ ΤΩΝ DUCKS Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΟΥΤΙΝΓΚ ΓΚΑΡΝΤ

Περίπατος για το Όρεγκον του σούπερ Ντόρσεϊ

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ πέτυχε 24 πόντους και το Oregon νίκησε εύκολα το Iona 93-77 στον πρώτο γύρο του Τελικού Τουρνουά του NCAA.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

Τρελό φινάλε σε αγώνα του NCAA!

To Northwestern έδωσε τον πρώτου του αγώνα σε τελική φάση του NCAA στα 78 χρόνια της ιστορίας του. Δεν έμεινε όμως εκεί, παρά κέρδισε κιόλας με 68-66 το Vanderbilt, σε έναν αγώνα με ένα από τα πιο περίεργα φινάλε που έχουμε δει!

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ NCAA

Νίκη και πρόκριση για τον Μήτρου-Λονγκ!

Το Iowa State του Ναζ Μήτρου-Λονγκ επιβλήθηκε με 84-73 του Nevada και προκρίθηκε στον δεύτερου γύρο του Τελικού Τουρνουά του NCAA. Θετικότατος ο ομογενής γκαρντ. Δείτε τι έγινε στα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, όπου είχαμε ήδη τις πρώτες εκπλήξεις.

Πέμπτη 16 Μαρ. 2017

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟΦΑΓΑΔΕΣ ΣΤΟ NCAA

Δωρεάν... μπριζόλες για μία νίκη του Northern Kentucky

Το Northern Kentucky αντιμετωπίζει το Kentucky στον πρώτο γύρο του Τελικού Τουρνουά του NCAA και ένας ιδιοκτήτης εστιατορίου υποσχέθηκε δωρεάν μπριζόλες σε περίπτωση νίκης των "Νορμανδών".

ΤΟΥ ΓΕΜΙΣΑΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΠΟΠ ΚΟΡΝ

Η φάρσα των Celtics στον Jaylen Brown

Οι Celtics άργησαν λίγο, αλλά δεν άφησαν τον Jaylen Brown να τη γλιτώσει. Δείτε τι φάρσα έκαναν οι "κέλτες" στον rookie (VIDEOS).

Η ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ

Η "March Madness" με 17 αριθμούς

Από σήμερα και μέχρι τις 3 Απριλίου 64 ομάδες θα διεκδικήσουν τον τίτλο του NCAA. Το Sport24.gr σας παρουσιάζει το Τελικό Τουρνουά του 2017 μέσα από 17 αριθμούς.

ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 64 ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

"Έκλεισε" το brackett του "March Madness"

Το UC Davis και το USC ήταν οι τελευταίες ομάδες που εξασφάλισαν την παρουσία τους στο Τελικό τουρνουά του NCAA που ξεκινάει σήμερα (16/3).

"ΑΝΤΙΟ" ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ

Ήττα και αποκλεισμός για Δημακόπουλο

Το UC Irvine του Ιωάννη Δημακόπουλου δεν τα κατάφερε κόντρα στο Illinois State, ηττήθηκε με 85-71 και αποκλείστηκε μόλις στον πρώτο γύρο του Τουρνουά NIT.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΟ ΓΚΑΡΝΤ

Πώς το έκανε αυτό ο Ginobili;

Ο Manu Ginobili ευστόχησε στην πιο περίεργη ελεύθερη βολή που έχουμε δει εδώ και χρόνια. Ο λόγος; Προσπάθησε να αστοχήσει (VIDEO)!

Τετάρτη 15 Μαρ. 2017

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΒ. Ο ΙΔΙΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑ ΤΟ ΛΑΜΟΝΤ. ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΑΠΛΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ

Τζούνιορ Ρόμπινσον: Ένας σταρ σε μέγεθος τσέπης

Ο πρώτος “σταρ” του τελικού τουρνουά του NCAA ονομάζεται Τζούνιορ Ρόμπινσον και είναι ο κοντύτερος παίκτης σε όλη την πρώτη κατηγορία του κολεγιακού μπάσκετ (VIDEOS)!

ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ NCAA

Ιστορίες κολεγιακής "τρέλας" στη Stoiximan.gr Basket League

Η March Madness επέστρεψε, δίνοντας την ιδανική αφορμή για να "σκαλίσουμε" διάφορες μικρές και άγνωστες ιστορίες κολεγιακής "τρέλας" από τους παίκτες της Stoiximan.gr Basket League.

Η ΣΤΙΧΟΜΥΘΙΑ ΓΟΥΕΪΝΤ ΜΕ ΦΙΛΑΘΛΟ ΣΤΗ ΒΟΣΤΩΝΗ

Ο Γουέιντ απάντησε σε οπαδό των Σέλτικς

Ένας οπαδός των Σέλτικς προκάλεσε τον Ντουέιν Γουέιντ, μόνο που ο σούπερ σταρ του Σικάγο αποδείχθηκε ετοιμόλογος (VIDEO).

ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΝΤΙΣΟΝ ΣΚΟΥΕΡ ΓΚΑΡΝΤΕΝ Ο "ΜΕΛΟ"

Έβαλε τη... γούνα του κι έφυγε ο Καρμέλο Αντονι!

Ο Καρμέλο Αντονι ήταν ο κορυφαίος των Νικς στη χθεσινή νίκη επί των Πέισερς. Ο λόγος που έγινε viral όμως ήταν άλλος. Το ντύσιμο του.

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑΝ ΝΩΡΙΣ ΝΩΡΙΣ ΟΙ ΝΤΙΜΟΝ ΝΤΙΚΟΝΣ

Νοκ άουτ το Γουέικ Φόρεστ του Μήτογλου

Το Κάνσας Στέιτ νίκησε το Γουέικ Φόρεστ 95-88 και πέταξε την ομάδα του Κωνσταντίνου Μήτογλου εκτός συνέχειας στο τελικό τουρνουά του NCAA.